اخبار روز - اخبار اقتصادی

نوبخت: ارز ۴۲۰۰تومانی پابرجاست

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در بودجه سال آینده شرایط کرونای دخیل بوده و بیش از پیش به فکر معیشت مردم هستیم.
۲۱ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

صادرات رب گوجه تا پایان آذر مجاز است

صادرات رب گوجه فرنگی در بسته بندی و احجام مختلف تا پایان آذر ماه بلامانع است.
۵۶ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

بورس در آستانه سد مقاومتی ایستاد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با افزایش 19 هزار و 730 واحد روبه‌رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از 18.9 هزار میلیارد تومان رسید.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

عرضه مستقیم تک محصولی میوه ویژه شب یلدا

ستاد تنظیم بازار با عرضه مستقیم تک محصولی در میادین میوه و تره بار ویژه شب یلدا موافقت کرد.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تاثیر ۵ تا ۱۰درصدی محدودیت‌ها بر قیمت خودرو

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: نسبت به قبل از محدودیت‌های کرونایی قیمت خودروها تغییراتی داشته است و این افزایش یا کاهش در بازه ۵ تا ۱۰ درصد است.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار و سکه در بازار امروز

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۴۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۶ هزار تومان است.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

واردات ۱۲۰هزار تن مواد اولیه خام روغن به کشور

دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که هفته گذشته ۱۲۰ هزار تن مواد اولیه خام روغن به کشور وارد شد.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نفت در یک قدمی مرز ۵۰دلار ماند

نفت برنت روز جمعه تحت تاثیر انتظارات برای تصویب یک بسته کمک اقتصادی دولت آمریکا و احتمال افزایش توزیع واکسن کووید ۱۹ بیش از یک درصد صعود کرد اما پایین مرز ۵۰ دلار ماند.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کارگران سه ساله خانه‌دار می‌شوند!

به دنبال امضای تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران ایران، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران در شهرهای جدید کلید خورد.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا، امروز شنبه ۱۵ آذرماه ۹۹ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۲۴ هزار و ۵۵۰ تومان و برای فروش ۲۵ هزار و ۵۵۰تومان است.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بورس تهران رشد کرد

شاخص بورس در ابتدای معاملات امروز شنبه ۱۵ آذرماه، با رشد ۸۱۸۴ واحدی به یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۶۰ واحد رسید.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نوبخت: رشد اقتصادی منفی ۰.۲درصد بود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در هشت ماه نخست سال جاری با منابع پیش بینی شده ۵۷۱ هزار میلیارد تومانی ۳۳۴هزار میلیارد تومان منابع به خزانه واریز شده که تا کنون۵۰هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی شده محقق نشده است.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش ۲۵درصدی حقوق‌ها مورد قبول نیست

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:افزایش ۲۵ درصدی حقوق ها برای سال آینده مورد قبول نمایندگان نیست و این افزایش باید بر اساس تورم انجام شود.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

طرح مجلس برای ساماندهی تولید و بازار خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می‌شود تا روند ارتقای کیفیت در طراحی و ساخت خودرو به عنوان یک اصل در صنعت خودروسازی کشور لحاظ شود.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

آیا واریز وام کرونا ادامه دارد؟

مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا پنجشنبه گذشته برای ۴٫۶ میلیون نفر واریز شده است، بسیاری از متقاضیان از عدم دریافت این وام می‌گویند. آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال!

علیرضا صفاخو‪ طی یادداشتی در شماره امروز آفتاب یزد با عنوان حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! نوشت: اگر چه تعیین رقم دستمزد کارگران بطور سه‌جانبه و با حضور شرکای اجتماعی صورت می‌گیرد، اما در حقیقت دولت کارفرمای بزرگ و اصلی کشور است و هر تصمیمی که در شورای عالی کار به عنوان شورای سیاستگذاری حقوق و دستمزد گرفته می‌شود با نظر اصلی دولت و به گونه‌ای است که به زیان خود دولت، بنگاه‌های دولتی و کارفرمای داخلی نباشد و تبعاتی نظیر ریزش نیروی کار را به دنبال نداشته باشد
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران تکمیل شد

وزیر کشور ترکیه از تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری با ایران خبر داد.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حذف غرامت هواپیمای اوکراینی از بودجه ۱۴۰۰

در‌ حالی‌كه قبل از تحویل رسمی بودجه به مجلس شورای اسلامی، قرار بود تا سقف 200 میلیون یورو پرداخت غرامت هواپیمای اوكراینی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شود، در لایحه تقدیمی دولت به مجلس، این ردیف از مصارف صندوق توسعه ملی جدول بند «هـ» تبصره 4 حذف شد.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

زمزمه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه

بودجه سال 1400 با منابع عمومي حدود 840 هزار ميليارد تومان در حالي به مجلس تقديم شد كه چند تغيير عمده با سنوات گذشته داشت كه البته نگراني‌ها را افزايش داد. تغيير اول افزايش بيش از 5 برابري درآمد نفتي بود. حدود يك ماه پيش معاون سازمان برنامه و بودجه از فروش روزانه 650 هزار بشكه نفت در سال آينده خبر داده بود اما پس از تقديم لايحه بودجه، سخنگوي سازمان برنامه از فروش دو ميليون و 300 هزار بشكه سخن گفت.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو

متخلفان برای فرار از قانون روش‌های مختلفی برای ناخوانایی پلاک استفاده می‌کنند که می‌توان به پخش روغن‌های تیره بر روی پلاک، گلی و خاکی کردن پلاک، استفاده از اسپری های مخصوص، استفاده از کاورهای پلاستیکی تیره اشاره کرد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سهام عدالتی‌ها فریب نخورند!

پس از آزادسازی سهام عدالت، بازار برخی کانال های فضای مجازی برای گرفتن اطلاعات مشمولین به بهانه مدیریت سهام آنها داغ شد؛ موضوعی که مدیر مباره با پولشویی شرکت سپرده گذاری مرکزی نسبت به آن هشدار داده و تاکید کرده که اخبار مربوط به سهام عدالت از طریق همین شرکت پیگیری شود.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جریمه بدهکاران آزادراهی مشخص شد

بر اساس لایحه بودجه سال آینده جریمه رانندگانی که عوارض مصوب در شبکه آزادراهی را پرداخت نکنند ۲۰ درصد مازاد بر نرخ مصوب بوده و هر ماه به جرایم آن‌ها درصد دیگری اضافه خواهد شد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

۳ خبر مثبت برای بورس

هر چند بورس تهران هفته گذشته را مثبت به پایان برد اما کارشناسان معتقدند هفته پیش رو هفته مقاومت بازار در محدوده کنونی شاخص است.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

صادرات کم شود، قیمت پرتقال شکسته می‌شود

رئیس اتحادیه میوه و تره بار قم افزایش هزینه های تولید را عامل گرانی امسال م
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حقوق کارکنان دولت ٧٠٠هزار تومان افزایش خواهد یافت

حداقل حقوق کارکنان رسمی و پیمانی و بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال آینده ۷۰۰ هزار تومان افزایش خواهد داشت.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی
نظرسنجی
درباره قرنطینه برخی استان‌ها مثل گیلان و مازندران، چه نظری دارید؟
خوب و به موقع بود
کار مناسبی است که دیر انجام شده
قرنطینه کمکی به کنترل بیماری نمی‎‌کند
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج