سبک زندگی - مهارت های زندگی

کریم باقری در نقش مبصر؛ خوب یا بد؟

شکل رفتار کریم باقری در سال‌های اخیر با برخی ستاره‌های پرسپولیس، از حیث روانی موجب نظم خاصی در این تیم شده، اما آیا ادامه‌ی این نوع رفتار‌ها به نفع او است؟ این مطلب سویه‌های روانی «تنبیه» در این ابعاد را بررسی کرده است.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

آموزش گل‌آرایی و جزئیات کسب درآمد از آن

اصولاً وجود عنصر گل و گیاه در هر فضا و المانی می‌تواند در زیباتر شدن آن تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. آموزش گل‌آرایی نیز از همین سو به عنوان یک هنر لذت‌بخش در بخش‌های مختلفی مورد استفاده خواهد بود.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

خواهرا، برادرا، من دستفروشم از متروی تهران

اینجا ایستگاه پایانی است؛ اما برای دست‌فروش‌ها هیچ ایستگاهی ایستگاه پایانی نیست. آن‌ها در همهمه‌ی مسافرانِ عجول و سرگشته همیشه متمایزند. این گزارش در یک روز آلوده‌ی زمستانی گرفته شد.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

به‌زودی؛ ایرانِ پیر و تمام معضلاتِ در راه

بد ندیدم باتوجه به بالا رفتن میانگین سن در کشورمان و مسائل اقتصادی و اجتماعی فراوانی که یک فرد در میانه زندگی مجبور به سر و کله زدن با آن‌هاست؛ در این مقاله با هم مسئله نسبتا فراگیر بحران میانسالی را بررسی کنیم.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

کچل بودن، کچل ماندن و اعتماد به نفس داشتن

کچلی و طاس بودن برای آقایان یک دغدغه محسوب می‌شود. اصولا آقایان دوست ندارند مو‌های دلبرانه و پُرپشت خود را از دست بدهند، اما بعد از خواندن این مطلب، به کچل بودن خود می‌بالید.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

زنده باد بازگشت به بیش از چهل سال قبل!

خاموشی‌های عجیب و گسترده، رمق مردم غم‌زده را از بین برده، شاید دشوارترین کار این روزهای دنیا، ایرانی بودن است، آن‌های که حسرت نوستالژی را می‌خورند حالا با سویه‌های سیاه گذشته مواجه شده‌اند،
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

بازارِ داغ اشیای نوستالژیک؛ جایی برای افسرده‌ها

بعضی‌ها با خاطراتشان زندگی می‌کنند و بعضی‌ها هم از این خاطرات پول درمی‌آورند. گزارشی بخوانید از بازار خرید و فروش نوستالژی‌ها در این روزها.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

اتوبوس زنانه در تهران؛ در خدمت آزارگرانِ جنسی!

جداسازی زنان از مردان و مرزبندی‌های جنسیتی به اتوبوس‌های درون‌شهری هم رسید. تا همین چند وقت پیش سخن از اتوبوس‌های زنانه و مردانه آنقدر محال بود که برخی آن را به‌عنوان طنز مطرح می‌کردند، اما دو روز پیش خبر آغاز به‌کار اتوبوس ویژه بانوان تایید شد.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

زنان خانه‌دار؛ مهجورانِ صبورِ همیشه

پس از گذشت بیش از پنجاه سال از مبارزات فمینیستی برای آزاد کردن زنان از خانه، چه بر سر پیوند میان زنان، خانه و خانه‌داری آمد؟ حالا که زنان به‌مراتب بیش از دهه‌های پیشین وارد بازار کار شده‌اند، آیا دولت‌ها و جوامع فکری به حال تقسیم وظایف خانگی کرده‌اند؟
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فریم‌هایی از سقوط؛ خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

هجدهم دی‌ماه سال قبل فاجعه سقوط هواپیمای ۷۵۲ اتفاق افتاد و تن‌هایی که سوخت و داغ‌هایی که هنوز تازه است. بعدِ آن آنقدر داغ بر سرمان ریخت که نفهمیدیم، سال چگونه گذشت.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

روایت دردناک بچه‌های گمشده و خانواده‌های منتظر

ناپدید شدند؛ مبهم و معمایی. هیچ‌کس نه داستان گم‌شدن‌شان را می‌داند و نه از سرنوشت‌شان خبری دارد. حالا خانواده‌های‌شان مانده‌اند با کوله‌باری از انتظار. گفتگویی با خانواده‌هایی که زندگی‌شان در «انتظار» خلاصه شده است.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

خرید اینترنتی قهوه؛ بهترین قهوه را از کجا بخریم؟

قهوه در تمام دنیا به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها شناخته می‌شود. خرید اینترنتی قهوه مستلزم آگاهی نسبت به نکاتی است که در این مطلب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

درونگراها؛ ذهن‌های پرهیاهو و ظاهر کاملا آرام

بسیاری از افراد درونگرا، علایق و افکارشون رو به دنیای ذهنی خود معطوف می‌کنن و مثل افراد برون‌گرا نمی‌تونن با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنن. ۲ ژانویه به‌عنوان روزجهانی درونگرایی مشخص شده، به‌همین مناسبت امروز قصد داریم به بحث درونگرایی بپردازیم.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

سال ۲۰۲۰ برای همه‌ی جهان سال خوبی نبود. شیوع ویروس کرونا سایه‌ی سیاهی بود بر کل دنیا. اما حالا که این سال را پشت‌سر گذاشته‌ایم، در این مطلب خبر‌ها و اتفاقات خوبی که در ۲۰۲۰ افتاد را بخوانید.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

هم‌رفیقِ ایرانی، فقط خودتی، جناب تورم

۱۳۷۴ یکی از سخت‌ترین سال‌های اقتصاد ایران در دهه ۷۰ شمسی بود؛ سالی که تورم جهش بزرگی داشت و قیمت دلار نیز همپای نرخ تورم، مسیر رکوردشکنی را طی می‌کرد و این موضوع آرامش روانی جامعه را برهم زده و دغدغه‌های معیشتی مردم، به اصلی‌ترین موضوع کشور تبدیل شده بود.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

افسردگی در نوجوانی چی هست و چی نیست؟

مروری بر رایج‌ترین باور‌های اشتباه والدین درباره افسردگی فرزندان نوجوان‌شان که مانع از تشخیص به موقع و در نتیجه درمان افسردگی در آن‌ها می‌شود.
۲۳ روز پیش
مهارت های زندگی

خانه سالمندان در تهران و مزایای آن

مشغله‌های زندگی در پایتخت ممکن است اجازه‌ی گذران وقت با سالمندان را به شما ندهد. خانه سالمندان در تهران مناسب‌ترین گزینه برای شما در شرایط اینچنینی خواهد بود. پیش از انتخاب بهترین خانه سالمندان بهتر است نسبت به نکاتی آگاهی داشته باشید.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی

پایان مهمانی افغان‌ها در ایران؛ از متن تا حاشیه

این متن خلاصه‌ای از یک گزارش درباره هشتگ «پایان مهمانی» است که در یکی از وب‌سایت‌های فارسی‌زبان منتشر شده.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی

ترس شدید از گربه، این ملوسِ ترسناک

مطلبی درباره تجربه زندگی با فوبیا، رفتار‌های عجیبی که به خاطر آن از انسان سر می‌زند، باور‌های رایج، اما اشتباه دیگران درباره این اختلال و ...
۲۶ روز پیش
مهارت های زندگی

کریسمس در میانه‌ی محدودیت‌ها و گرانی

از ۲۵۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان. این تنها قیمت یک درخت کاج مصنوعی در اندازه‌های مختلف است؛ اما این هزینه‌های گزاف هم در میانه روز‌های پرآشوب کرونا سبب نشده که حال و هوای برخی از خیابان‌ها در تهران در روز‌های آغاز زمستان چیزی کمتر از خیابان‌های یک شهر اروپایی داشته باشد.
۲۶ روز پیش
مهارت های زندگی

ریشخند تورم به وام ازدواج!

وام ازدواج برای سال آینده ۱۰۰ میلیونی شد. یعنی یک زوج در سال ۱۴۰۰ می‌توانند پس از ثبت ازدواج خود، ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. اما رشد نرخ تورم در سال آینده، اثر وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی را ناکارآمد می‌کند.
۲۹ روز پیش
مهارت های زندگی

ایرانِ دهه ۷۰؛ روز‌های توکیو بدون توقف

مهاجرت به ژاپن برای کار به یک پدیده اجتماعی در آغاز دهه ۷۰ تبدیل شد. در این مطلب، روایتی از آن زمان بخوانید.
۳۰ روز پیش
مهارت های زندگی

قالیشویی غرب تهران؛ بهترین گزینه کدام است؟

اگر از ساکنین غرب تهران هستید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید واقع شود. در ادامه این مطلب با برترین‌ها همراه باشید تا نکاتی را برای انتخاب بهترین قالیشویی در غرب تهران با شما در میان بگذاریم.
۱ ماه پیش
مهارت های زندگی

خرید گوشت آنلاین، بهترین پروتئینی اینترنتی را چگونه انتخاب کنیم؟

خرید گوشت آنلاین یکی از خدمات فروشگاه‌های پروتئینی است که مورد محبوبیت بسیاری قرار گرفته است. اما این روش خرید گوشت نیازمند آگاهی نسبت به نکاتی است تا خرید موفق‌تری را برای شما به ارمغان آورد.
۱ ماه پیش
مهارت های زندگی

یلدا مُرد، از بس که پول نداریم!

شب یلداست، اما اینجا در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های شرق تهران از تکاپوی سال‌های گذشته خبری نیست. کرونا رونق یلدا را گرفته یا جیب مردم خالی است؟
۱ ماه پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج