مخالفت انگلیس با فروش نیوکاسل به بن‌سلمان
۱۰۰۳۵۴۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
۳۳۱۱
۱۶ عضو پارلمان انگلیس با فروش نیوکاسل به مالکان عرب مخالفت کردن دو خواستار ورود بوریس جانسون به این پرونده شدند.

خبرگزاری ایسنا: ۱۶ عضو پارلمان انگلیس با فروش نیوکاسل به مالکان عرب مخالفت کردن دو خواستار ورود بوریس جانسون به این پرونده شدند.

به نقل از تلگراف، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان که تحت مدیریت ولیعهد سعودی است، قصد خرید باشگاه نیوکاسل را دارد. با این حال مخالفت های زیادی با تیم داری مالکان سعودی در لیگ برتر جزیره نمایان شده است.

پیشینه دولت آل سعود در مسائل مربوط به حقوق بشر یکی از مهمترین دلایلی است که با فروش این باشگاه مخالفت کرده است.

سیاستمداران انگلیس می خواهند از تغییر مالکیت نیوکاسل جلوگیری کنند. بر اساس گزارش تلگراف، ۱۶ نماینده پارلمان به فروش این باشگاه به ولیعهد عربستان سعودی مخالفت کردند و از بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس درخواست کردند مانه این انتقال شود.

سیاستمداران، ولیعهد محمد بن سلمان را محکوم کردند و اتهام قتل روزنامه نگارT جمال خاشقچی در سال ۲۰۱۸ را یادآوری کردند. علاوه بر این، نمایندگان مجلس خواستار استفاده نکردن از انگلیس و ورزش به عنوان "ابزاری برای وجاهت بخشیدن به خود" شدند.

در اواسط ماه آوریل، گزارش شده که مایک اشلی، مالک فعلی نیوکاسل، در توافقی برای فروش این باشگاه لیگ برتری به صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، به رهبری ولیعهدT محمد بن سلمان با مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند توافق کرده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج