٦۷هزار نفر کردستانی در قرنطینه خانگی هستند
۱۰۰۵۱۶۳
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
۸۶۴۲
استاندار کردستان عنوان کرد کە در حال حاضر ۶۷ هزار نفر از مردم استان به دلیل درگیری با بیماری کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

ایسنا: استاندار کردستان عنوان کرد کە در حال حاضر ۶۷ هزار نفر از مردم استان به دلیل درگیری با بیماری کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

بهمن مرادنیا در گزارشی که به جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به رئیس جمهور ارائه داد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا ۱۶ هزار و ۶۰۰ نمونه گیری انجام شده که ۱۱ هزار و ۵۶۰ نمونه منفی و پنج هزار و ۴۴ نمونه مثبت بوده است.

٦۷هزار نفر کردستانی در قرنطینه خانگی هستند

وی با بیان اینکه ما در مجموع و تاکنون سه هزار و ۶۶۳ مورد بستری در بیمارستان‌ها داشتیم عنوان کرد: از این تعداد دو هزار و ۲۹۲ مورد با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و در حال حاضر نیز ۳۹۳ نفر بستری هستند.

مرادنیا اضافه کرد: متاسفانه از آغاز بیماری کرونا ما ۱۹۲ هم استانی را به دلیل این بیماری از دست داده‌ایم.

وی تعداد فوتی‌ها به نسبت کل موارد مثبت را سه و هشت دهم درصد دانست و گفت: میانگین آمار فوتی‌های کشور تاکنون چهار و هشت دهم درصد است که از میانگین کشوری پایین‌تر است.

استاندار کردستان افزود: در کل استان ۱۳۳ تخت آی سی یو داشتیم که با مساعدت و همکاری مناسب وزارت بهداشت به ۱۷۴ تخت افزایش پیدا کرده است.

مرادنیا با بیان اینکه به دلیل گسترش‌شیوع بیماری کرونا خصوصا در سنندج خواسته مردم قرنطینه و یا اعمال محدودیت های شدید است یادآور شد: به دلیل شرایط اقتصادی مردم موافق تعطیلی کسب و کارها نیستیم اما می‌توانیم اماکنی را خطر آفرین، غیر ضروری و محل تجمع هستند را تعطیل کنیم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1399/03/24
دمتان گرم کرمانشاهی هستم ولی افتخار میکنم این ملت را داریم
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1399/03/24
من شنیدم که دین بشر ان را گفته است ولی خدا خدا خدا نکند باید از خدا بخواهید بپرسید ولی دروع دروع من نمی دانم از دست دنیا وایران خسته شدم جهان تعیر کرده است کل جهان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج