اردوغان مانند صدام و قذافی، دیکتاتور است
۱۰۰۵۵۷۸
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
۶۳۰۲ 
مقاله نویس الشرق الاوسط در حمله به اردوغان نوشت: در صورتی که اردوغان از صحنه سیاسی کنار رود، هیچ کس نظیر او نخواهد آمد و من، با کسانی که اردوغان را متهم به تلاش برای احیای امپراطوری عثمانی می‌کنند، موافق نیستم، چرا که او کوچکتر از آن است که بتواند دولت عثمانی را احیا کند.

انتخاب: عبد الرحمن الراشد در روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت: رجب طیب اردوغان، در نتیجه ورود به مشکلات منطقه و جنگ‌های آن، به بخشی از صحنه سیاسی عربی تبدیل شده است. پیش از این، پایتخت‌هایی نظیر ریاض، ابوظبی، قاهره، کویت و تونس، از اردوغان استقبال می‌کردند، اما امروز، این شهر‌ها به روی او بسته شده و اسم رئیس جمهور ترکیه، با مشکلات منطقه گره خورده است. ترکیه تحت رهبری اردوغان در یک حالت اقتصادی بد قرار گرفته است، اما همچنان هزینه‌های سنگینی برای ساخت فیلم‌هایی صرف می‌کند که در آن، امپراطوری عثمانی را نشان داده و از آن ستایش می‌کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: باید از اردوغانِ سیاسی صحبت کنیم، کسی که از سال ۲۰۰۳ تا کنون، به مدت ۱۷ سال، در رأس سیاست ترکیه قرار دارد و تغییراتی را در قانون اساسی ایجاد کرده است تا بتواند به حکومت طولانی اش ادامه دهد. به عقیده من، رئیس جمهور ترکیه هر آنچه در توان دارد را انجام می‌دهد تا در ده سال آینده نیز در قدرت باقی بماند، به این دلیل که می‌داند اگر از این منصب خارج شود، بخاطر پرونده‌های فساد، مورد حسابرسی و محاکمه قرار خواهد گرفت.

اردوغان مانند صدام و قذافی، دیکتاتور است

از این رو، اردوغان برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۳ تلاش می‌کند، یعنی برای ۵ سال دیگر و تا سن ۷۴ سالگی، وی در قدرت می‌ماند، یا کسی را به جای خود می‌نشاند که خود می‌خواهد، به نحوی که این تغییر موجب خروج او از کاخ ریاست جمهوری نشود؛ چرا که دشمنان وی منتظر این لحظه هستند.

اردوغان نظامی را بنا نکرد، بلکه مانند صدام و قذافی است که حکومتش متکی بر شخصیت قدرتمند اوست و در صورت نبودش، تمام چارچوب‌های سیاستش فرو می‌پاشد، درست برخلاف نظام ایران که حتی با تغییر رهبر یا رئیس جمهور، ثابت و پایدار است.

مهمترین مخالف اردوغان در طول دو دهه اخیر، فتح الله گولن بوده است، کسی که در سال ۲۰۱۶ متهم به کودتا شد. علت دشمنی بین این دو، انتقاد گولن بعنوان یک رهبر دینی، از سیاست‌های اردوغان و اظهاراتی بود که در مورد فساد خانواده وی مطرح کرد.

اردوغان در طول دو سال بیش از ۱۵۰ هزار نفر از قضات، استادان دانشگاه، افسران ارتش و اهالی رسانه را به دلیل مخالفت آن‌ها با سیاست‌های خود زندانی کرده، بیش از ۲۰۰ رسانه را تعطیل و توئیتر، واتساپ و فیسبوک را فیلتر کرد.

در صورتی که اردوغان از صحنه سیاسی کنار رود، هیچ کس نظیر او نخواهد آمد و من، با کسانی که اردوغان را متهم به تلاش برای احیای امپراطوری عثمانی می‌کنند، موافق نیستم، چرا که او کوچکتر از آن است که بتواند دولت عثمانی را احیا کند.

در داخل ترکیه، کسی نیست که در آینده از میراث اردوغان حفاظت کند و او در بین جوانان جایگاه و محبوبیتی ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:18
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1399/03/26
اردوغان این رویای امپراتوری را به گور خواهد برد .... او نمی داند که عاقبت همه دیکتاتورها چیست ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مردم ترکیه اردوغان را دوست دارند شما فضول مردمش هستین
ر ی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بله به معنای واقعی دیکتاتور است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
توهم دوستش داری برو ،وردلش !!!
از زمان اردوغان نژادپرستی وتجاوزبه کشورهای دیگه چندین برابرشده وکشتن انسانهای بیگناه به بهانه پیشدستی برای قدرت گرفتن تروریست ها شده سرگرمی هرروز اردوغان!
دیگه چیزی به اسم عثمانی وجودخارجی نداره که این آقا بخواد احیا کنه
Iran, Islamic Republic of
06:59 - 1399/03/26
اردوغان دیکتاتوروفاشیست
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1399/03/26
به امید نابودی تمام دیکتاتوری‌های جهان.
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1399/03/26
ولی شک نکن دیکتاتورتر از دیکتاتورهای ما نیست!
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1399/03/26
اگه ملت ترکیه اردوغان رو دوست نداشتن تو کودتا ازش حمایت نمیکردن
United States
12:08 - 1399/03/26
ایران بهترین دوست اردوغان........
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1399/03/26
مردمش دوستش دارن شما دیکتاتورندید ؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج