عصر جدید؛ سرگرمی مبتذل یا رنسانس برنامه‌سازی؟
۱۰۰۶۷۹۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶
۷۷۸۷
عصر جدیدِ علیخانی را دوست داشته باشیم یا نه، به هر حال طرفداران خودش را دارد، این مطلب به نقاط ضعف و قوت این برنامه پرداخته.

برترین‌ها: عصر جدیدِ علیخانی را دوست داشته باشیم یا نه، به هر حال طرفداران خودش را دارد، این مطلب به نقاط ضعف و قوت این برنامه پرداخته. 

عصر جدید نام تازه‌ترین برنامه‌ی احسان علیخانی، تهیه کننده و مجری نامی کشور است که کار خود را از ۲۷ بهمن ۹۷ آغاز کرد و فصل اولش از همان تاریخ کلید خورد. درواقع در این فصل رقابت کنندگان در بخش‌های هنری، ورزشی و سرگرمی زیر نظر داوران به رقابت می‌پردازند که داوری در این برنامه بر عهده افرادی همچون امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی‌نژاد و سید بشیر حسینی است. عصر جدید یک برنامه‌ی استعدادیابی است که تبلیغات خیره کننده‌ای در شبکه‌ی سه سیما دارد و کپی کم و بیش با کیفیتی از برنامه‌ی گات تلنت است که هنوز راه درازی برای موفقیت در پیش دارد.

عصر جدید

از آغاز اولین سری این برنامه تا به امروز، از جنبه‌های مثبت و منفی مورد بررسی قرار گرفته است که طبیعتا مخالفان و موافقانی داشته است، موافقان آن را برنامه‌ای جذاب می‌دانستند و منتقدان آن را کپی نمونه‌های خارجی! در این مطلب سعی داریم به نکات مثبت و منفی این برنامه بپرداریم.

در ابتدا جنبه‌ی مثبت این برنامه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بعد به ایرادات و اشکالاتش می‌پردازیم.

از مهم‌ترین نکات مثبت این برنامه می‌توان به موضوعش اشاره کرد، یعنی استعدادیابی! طبیعتا در کشورمان فقدان کشف استعداد کودکان به چشم می‌خورد. تا جایی که حتی می‌بینیم شرکت کنندگان با سن‌های بالا در این برنامه شرکت کرده‌اند با امید به اینکه شاید مورد توجه قرار بگیرند و بتوانند بالاخره در این سن و برهه از زندگی خود، در زمینه‌ی علاقه و استعدادشان فعالیت کنند.

در سیستم آموزش ما متاسفانه معلمین تصور می‌کنند هرکسی ریاضی بلد نیست، یا عربی را نمی‌فهمد، خنگ است و هیچ استعدادی ندارد. این در حالی است که دانش آموزی که ریاضی بلد نیست شاید شعر خوب می‌گوید. شاید در ورزش موفق است. شاید استعداد هنری دارد.

حتی اگر یک نفر سرنوشتش با چنین برنامه‌هایی تغییر کند، یعنی اساس کار صحیح بوده است. در بیشتر مواقع استعداد‌ها پشت در ریاضی، فیزیک و شیمی می‌مانند. برنامه‌هایی مثل عصر جدید، این تابو را می‌شکند و این اجازه را به افراد می‌دهد که استعداد خود را به قضاوت مردم بگذارند. پس برنامه احسان علیخانی و یا هرکسی که کمک کند استعداد‌های نهفته رشد پیدا کنند، قابل احترام است حتی اگر کپی از یک برنامه آمریکایی باشد.

یکی از مثال‌های بارز این اتفاق، کشف استعداد محمد زارع در فصل قبلی عصر جدید است که در حال حاضر به عنوان یکی از مربیان این برنامه فعالیت می‌کند.

عصر جدید

اگر با یک نگاه کلی و با توجه به محدودیت و معذوریت‌های تولیدی برنامه‌سازی نسبت به نمونه‌های خارجی به این محصول نگاه کنیم، قطعاً با مجری، هیأت داوران، استودیوی خوب و روایتی صمیمی توانسته قدمی در عرصه استعدادیابی ایرانی بردارد. قطعاً در ادامه نواقص فنی و تکنیکی کار هم کاسته خواهد شد.

عصر جدید برای بررسی و پالایش متقاضیان کار دشواری داشته و باید از بین صد‌ها نفر به گزینه‌های نهایی برسد. همین نشان‌دهنده‌ی تنها یکی از سختی‌های تولید این برنامه است. امید است که این برنامه در روندی معقول مسیر رو به رشد داشته باشد و با اصلاح نواقص به یک جایگاه مناسب در عرصه برنامه‌سازی برسد.

نقدهای وارد بر عصر جدید

تلویزیون بخش عمده‌ای از مخاطب جدی‌اش را از دست داده، مخاطبی که به جز ساعتی برای سرگرم شدن، بخواهد نقد‌های جدی این رسانه را هم دنبال کند و به دنبال فهمیدن کم و کیف برنامه‌هایی باشد، می‌بیند برنامه «عصر جدید» علیرغم تبلیغات گسترده، برآورد بالا و پول کلان تبلیغاتی که نصیب خودش و سازمان صدا و سیما می‌کند، برنامه‌ی چندان موفقی نبوده است.

به چندین و چند دلیل:

۱. برنامه از روی نمونه‌ی خارجی اش کپی شده و زحمتی برای طراحی اولیه این برنامه در کار نبوده است.

۲. شاید در طول یک دوره از عصر جدید بین ٧٠ تا ١٠٠ شرکت کننده حضور پیدا کنند. این شرکت کننده‌ها کشف نشده اند و کسانی هستند که از بین فیلم‌های ارسالی انتخاب می‌شوند، پس زحمت چندانی برای پیدا کردنشان کشیده نمی‌شود. درصد بالایی از افراد انتخاب شده، برای تست خوانندگی می‌آیند که ساده‌ترین راه برای انتخاب است.

آنچنان که اگر در جمعیت مدرسه‌ای تست خوانندگی بگیرید قطعا به چند صدای خوب برمی خورید، در حالی که میان همین انتخاب شده‌های خوانندگی در میدان عصر جدید، به‌ندرت به صدای درست و خوب و حرفه‌ای برمی‌خوریم. در عین حال در هر دو سری از برنامه عصر جدید دیده‌ایم که در میان این انتخاب شده‌ها هم، تعداد دانه درشت‌هایی که استحقاق واقعی برای حضور در چنین جایگاهی را دارند، در هر دوره به تعداد انگشت‌های یک دست هم نمی‌رسند.

عصر جدید

۳. در هیچکدام از برنامه‌های استعدادیابی دنیا، تافته‌ی جدا بافته‌ای به نام مجری وجود ندارد که گاهی از داور‌ها بخواهد نظرشان را عوض کنند و زنگ طلایی را روی میز خودش بگذارد. به علاوه اینکه پخش آنچه گذشت و توضیح تکراری و طولانی هر قسمت توسط مجری، وقت زیادی از برنامه می‌گیرد که حساب تک تک این ثانیه‌ها و دقیقه‌ها را در برآورد کلی برنامه از حساب بیت المال نوشته شده است.

۴. احسان علیخانی آدم به شدت باهوشی‌ست. خوب می‌داند چطور وقت برنامه اش را پر کند. چطور نسبت بالایی از سوژه‌های معمولی را با تک و توک اتفاق‌های ریز و درشت بپوشاند و درنهایت با چند اتفاق خوب برنامه را به پایان ببرد تا در ذائقه عمومی مخاطبان برنامه اش کاردرست و حرفه‌ای جلوه کند. احسان علیخانی پایان خوش را بلد است.

۵. القا اصل مهمی در باور آدم‌هاست. صدا و سیما آمار‌هایی را اعلام می‌کند که معلوم نیست از کجا آمده‌اند. مردم پرمخاطب بودن پایتخت را می‌فهمند، چون همه‌ی آدم‌های اطرافشان مشغول دیدن این سریال‌اند و درباره‌اش حرف می‌زنند، اما عصر جدید قطعا جزء برنامه‌های پرمخاطبی نیست که همه جا حرفش باشد. با این حال می‌بینیم که اعلام آمار‌هایی شبیه درصد بالای رضایت مخاطبان، ارقام بالا و عجیبی هستند که به طور ناخودآگاه بر ذهن مخاطب اثر می‌گذارد.

۶. نکته آخر این که اگر چهار داور دیگر، از سر اتفاق، روی آن چهار صندلی می‌نشستند، کم و بیش باز با همین نتیجه و همین درجه از انفعال نظر می‌دادند. داور‌هایی که قطعا در خیلی زمینه‌ها صاحب نظر نیستند، هیچ استادی و تبحری در کلامشان نیست و جز لجبازی‌های گاه و بیگاهشان، اتفاقی از این همه رای و نظر، در ذهن مخاطب از این چهار نفر به یاد نمی‌ماند.

پی‌نوشت: این مطلب با دخل و تصرف از خبرآنلاین و یادداشت بهار هاشمی در شبکه اجتماعی «ویرگول» برداشته شده است.

انتشار یافته: 75
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1399/03/30
اصلا برنامه خوبی نیست . مجری ها و داور ها باهم کنار نمی آیند و به هر مبتذلی نام هنر میدهند. ننگ ما صدا و سیما ! آقای علیخانی شما برو ماه عسل آبغوره بگیر و کار به جوانهای مردم نداشته باش .داور ها هم هیچی نمیدانند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
عالیه .اینکه طراحیش الگوبرداری بوده خب که چی؟وقتی الگوی مناسب بوده چرا برن طراحی کنن.شرکت کننده ها هم عالیند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
واقعا حرفت درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
کجاش مبتذله ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
واقعا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
اتفاقا همه جا همینه
کی میتونه توی همه ی کار ها استاد و صاحب نظر باشه ؟
واقعا نمی فهمم این همه بی منطقی رو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
چرا ایران ستیزی میکنی چه ربطی به ایران بودن داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
به نظر من هم خوبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
واقعا واقعا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
آخیشششش دلم خنک شد
واقعا درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
مافیا چی میگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
خودم بندرت وبصورت اتفاقی میبینم
اما میبینم بیشتر افراد بهش علاقه دارن و با دقت ومیل دنبال میکنند
خدا توفیق خدمت ب مردم را بهمه بدهد ان شاالله
شمس الدین احراری
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
باسلام،برنامه عصر جدید بسیار سرگرم کننده و مورد اقبال عموم قرار گرفته،من هر روز به سایت برترین ها سر میزنم و طرفدارش هستم چون مطالب به روز و مفیدی میزاره،ولی یه گله ای دست اندرکاران برترین ها دارم،الان دفعه چندم هس که شما دارین برنامه عصر جدید رو زیر سوال میبرین و همیشه هم نقد ها تون تکراری بوده،بنظر می رسه فقط قصد تخریب آقای علیخانی و برنامه عصر جدید رو دارین.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
دقیقن اصلن برنامه خوبی نیست ، با این برنامه دارن به شعور مخاطب توهین میکنن ، همش شده تبلیغات ، داورا اصلن به اراده خودشون رای نمیدن ، رای نهایی رو هم جوری میدن که مردم مجاب شن برن تو روبیکا تا رای بدن ، واقعن وجود احسان علیخانی تو برنامه الکیه ، داوراشم که بیخودن ، واقعن برای صدا و سیما متاسفم ، مردم ما تو این تورم و فشار دارن به سختی زندگی میکنن اونوقت یه برنامه مزخرف سود چندین میلیاردی میده به اینا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
خیلی هم برنامه خوبیه داورها و مجریش هم عالیه
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1399/03/30
دوباره یک برنامه دیدید پر طرفدار براش حاشیه درست کردین؟ برنامه اش خوبه وسرگرم کننده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
دقیقاااا خیلیم برنامه خوب و مفرحیه
یک ایرانی ( کاربر قدیمی )
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
تنها برنامه ای که من زمان شروعش ماهواره رو خاموش میکنم . تمام .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
هرکی دوست نداره نگانکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
خیلی برنامه خوبیه
الان هر برنامه ای که تو تلوزیون نشون میدن بیشترش الگو برداریه اصلا هم اشکال نداره مهم اینکه مخاطب خودشو داره
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1399/03/30
یه برنامه مسخره با داورهای ناکارامد !! کجای دنیا یه موزیسین میاد در مورد نقاشی یا ورزش رزمی یا .... نظر بده ؟ فقط ایران ! فقط اینجاست که یه شخص معمولی در تمام مسایل کارشناسه ، اون دکتر هم فقط از دکتراش زبان بدن رو یاد گرفته !!
پاسخ ها
K
-
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
حداقل برنامه‌ی سرگرم کننده‌ای هست
توی کشور ما با این همه محدودیت بازم دمشون گرم که به فکر مردم هستن و یه برنامه ساختن که نسبتا خوبه
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
همه جای دنیا
گات تلنت ندیدی؟
این یه برنامه ی تلویزیونی نه برنامه ی تخصصی
هر رشته برا خودش مسابقات تخصصی داره ،
کسی که تو این برنامه شرکت می‌کنه می‌دونه داور ها ممکنه تخصصی نظر ندن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
تو گات تلنت یه خانومی هست که مدله.میفهمی مدل.ولی راجع به ورزش و خوانندگی و همه چی نظر میده.چرا چرت میگی.کیو پیدا کنن که راجع به همه چی سررشته داشته باشه.
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
کار به کلیّت برنامه ندارم
ولی توی بزرگترین استعدادیابی جهان (امریکن گات تلنت)هم یکی از داور ها خوانندس
یکشون رقاصه
حرفتون بی منطق بود!!
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
واقعا واسه منطق بعضی ها متاسفم....عصر جدید شرکت کننده هاش توو چندین و چند رشته هست خوانندگی بازیگری اجرا
اجراهای دسته جمعی نقاشی خطاطی انواع نقاشی تقلید صدا
پس عصر جدید باید ۳۰ تا حداقل داوداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوبله ورزشی سیرک شعبده بازی رو هم اضافه کن تازه
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1399/03/30
همین که مخاطب دارد ومردم راضی هستند خیلی مهم است ...باید تقویت شود...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
اتفاقا منم با خوشحالی میشینم نگاه میکنم و تا اخرش میخندم و خوشحالم
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1399/03/30
برنامه ی عصرجدید عالی سرگرم کننده وآموزنده س.درس زندگیه برای خیلیها در شکست وپیروزیهاشون. وپراز نکات مثبت،اگه کپی هم باشه در مقایسه بانمونه ی خارجیش خیلی بهتر وپربارتره،استعدادیابی اونور آبی رو دیدیم واقعا مسخره ومضحکه اکثرکاراشون. مثلا حرکات رقص با سگ.خیلی زننده س. لطف کنین عصرجدید رو بااون برنامه ی بی محتوا مقایسه نکنین
پاسخ ها
درود نه سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
انواع مختلف داره بعد اصلا با این که دوست ندارم بگم ولی ماله اون وری ها از زمین تا آسمون فرق میکنه اونا در هر زمینه ای استعداد یابی می کنند و بهتر و جالب تر و جذاب تر از این برنامه هستش اونا از روی منطق نظر می دن نه از روی احساسات این طوری حق خیلی ها خورده میشه از طریق احساسات
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/03/30
قشنگ معلومه که نویسنده این مطلب از حسادت داره میترکه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
بترکه،بترکه،بترکه.
رضوان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
دقیییییقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
دقیقا دقیقا دقیقا
K
-
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
آرههه بخداااا
France
09:08 - 1399/03/30
به این متن شما هم نقد جدی وارده: به شدت مطلب تون تکراری است و البته سلیقه ای
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
درسته به شدت سلیقه ای
نمیدونم نوسینده چه مشکلی با علیخانی داشته
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1399/03/30
والا برنامه خوبیه.
چقدر متن سطحی و انتقادهای بی محتوایی بود.
اخه این چه ایرادیه که میگیرین که داورها سر در نمیارن یا یه موزیسین در مورد نقاشی نظر میده !!!
توی دنیا چند نفر پیدا میشن که هم موزیسین باشن هم نقاش و طراح و ورزشکار حرفه ای و ریاضیدان و شعبده باز و بازیگر و روانشناس و ...
مگه داوران گات تلنت هم همه چی بلدن؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
آفرین. حرف دلمو زدی. خب راست میگه دیگه. اگه برای هر رشته بخوان یه دونه داور تخصصی بیارن اونوقت باید به جای تماشاگرا حدود 100 تا داور اونجا بشینن. در ضمن جواب همه این نقد های تکراری و بی پایه و اساس بار ها و بار ها توسط عوامل برنامه و شخص احسان علیخانی در جاهای مختلف داده شده. پس ای نویسنده این متن برای کمی مشهور شدن و به چشم آمدن نباید بیای و یه برنامه استاندارد پرمخاطب مثل عصر جدید رو زیر پات بذاری و وجهه ی اون رو خراب کنی. (عین کاری که روزنامه شرق با مهران مدیری کرد و آخرشم تو دادگاه شکست خورد و مجبوووووووور شد عذرخواهی کنه.
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/03/30
برنامه خوبیه من خودم‌شرکت کردم ولی متاسفانه انتخاب اولیه در تست راستی آزمایی خیلی باند بازی وبه صورت مافیایی اداره میشه.فقط کافیه یکی از شرکت کننده ها مدیر برنامه قوی داشته باشه یا جنبه بیزینسی داشته باشه نحوه رفتن او به مرحله بعدی با برنامه ریزی انجام میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
برو بابا تو هم. هر کی هم که رد میشه و استعداد و توانایی نداره میگه باندبازی و مافیا و فلان و بهمان و ... .
K
-
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
منم اگه انتخاب نمی شدم همین حرفو میزدم..........
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/03/30
یک انتقاد ی که وارد علیخانی خیلی حرف میزنه با شرکت کننده ها شوخی های بی مورد و حتی زننده می‌کنه من از دیدن فصل دوم دیگه صرف نظر کردم
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/03/30
اتفاقا بسیار برنامه جالب و هیجان انگیز و قشنگیه
ضمن اینکه به طور خیلی خوبی شرایط فرهنگی خودمون رو هم رعایت کردن که جای تحسین و تشکر داره
واقعا هم برنامه بدون علیخانی بیمزه میشه و علیخانی هم کار اضافه ای نمیکنه، یعنی همون اطلاعات اولیه ای که توی گات تلنت یکی از داورا میگه یا میپرسه رو علیخانی میگه که اصلا چیز زائدی نیست و این ایده خیلی هم خوب توی طرح برنامه نشسته
بنابراین نویسنده گرامی خودتو جر نده، برو فکر کن تو هم یه کاری انجام بدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
چرا از انتقاد میترسین؟ اگه اشتباهه که هیچی اگه درسته هم که باز هیچی مهم اینه تو این برنامه رو دوس داری این چه طرز صحبته؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
دقیقا علیخوانی باعث بامزه شدن برنامه میشه
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/03/30
مورد سوم از نقد شما به نظر من وارده. علیخانی خیلی سعی در پررنگ کردن خودش با دخالت تو رای داورها و شوخی های بعضا بیمورد میکنه
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1399/03/30
تلویزیون بخش عمده ای از مخاطبانش را از دست داده.این جمله ایه که توی همه متن هایی که راجع به تلویزیون می نویسید هست.فکر کنم خیلی براتون لذت بخشه و کلی حال می کنید موقع نوشتنش.ولی خب به هر حال یک نگاه به آمار بیننده های همین عصر جدید و دورهمی و پایتخت و نون خ و زیر خاکی و دوپینگ و بچه مهندس بکنید و سعی کنید عصبانیتتون رو کنترل کنید و چون قطعا دیدن این آمارها حالتون رو بد می کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
همه تلویزیونهای دنیا اینجوری شدن دیگه. چون شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام- فیس بوک و تلگرام قدرتمند شدن. ما که از تلویزیون فقط برای پخش فوتبال استفاده می کنیم
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1399/03/30
.. نمی دونید مدل پایتخت با عصر جدید فرق می کنه.پایتخت یک سریال و قصه داره اما عصرجدید چیزی به اسم قصه نداره که مردم بخوان راجع بهش حرف بزنن.
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1399/03/30
مسخرس
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
طرفداراش مال قرن گذشتن حالا هی نا اگاهانه حمایت کنید
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1399/03/30
چرا با تلویزیون مشکل دارین؟! دوسه تا برنامه خوبیم که داره ، هی اینجوری میکوبین!
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1399/03/30
به نظرم خیلی مغرضانه نوشته شده بود . با اینکه علیخانی به زور رای داوران رو عوض میکنه موافقم ولی مثلا اینکه زیاد حرف میزنه جز ایرادها محسوب میشه ؟ یا تعداد خوانندگانی که در نهایت انتخاب میشن کم هستن ؟
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1399/03/30
این برنامه عصر جدیدجالبه
France
15:58 - 1399/03/30
فقط دنبال زیر سوال بردن برنامه های تلویزیون ایران هستید فرق نمیکنه کدام برنامه خوب یا بد درجهت تخریب و القائ عدم مخاطب، تمام تلاش خودش را بکار میبرید حال چه عنادی با رسانه دارید خدا میداند البته بدلیل بعض حرکات و اعمال سیما مخاطب کم شده اما نه اینگونه که القا فکری در رسانه ها صورت میگیرد حال اگر درست باشد چرا در پخش بعض سریال ها و برنامه ها اکثریت جامعه را بخود مشغول میکند
پاسخ ها
قلقلی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
افرین
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1399/03/30
من نمی‌فهمم خب پی باشه ؟؟ وقتی جاذبه داره و ملت و پای تلویزیون نگه میداره بهتره از این نیس که هیچی نباشه؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1399/03/30
یعنی چی داورا تخصص ندارن تو یک آدم پیدا کن تو همه چی تخصص داشته باشه بعد بیا بگو انتخاب داورا درست نیس
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1399/03/30
کاری ندارم که این برنامه خوبه یا بد، ولی؛نویسنده تو بند ۱ نوشته که این برنامه یک کپی از مدل های خارجی هست و این رو به عنوان یه ضعف مطرح کرده ولی جالبیش بند ۳ هست که نوشته، هیچکدام از برنامه های مشابه، مجری ندارن!!!!!!
آخر کپی کنن یا نکنن،
آخر کپی خوبه یا بدِ،
اگه کپی خوبه، چرا بند ۱ رو گذاشتی؟؟!
اگه کپی بدِ چرا بند ۳ رو گذاشتی؟؟!
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1399/03/30
خنده ام میگیره آقای سیدبشیر حسینی استاد دانشگاه امام صادق بجای اینکه خودش رو نماینده حوزویان بدونه صاف تو دوربین نگاه می کنه و میگه من نماینده جامعه دانشگاهیان هستم . برو عمو مگه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یا دانشگاه شریف هستی .
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1399/03/30
وقتی دقایقی سختی زندگی رو فراموش میکنیم و کارهایی میبینیم که تا الان حتی فکر شم نمی کردیم وجود داشته باشه کافیه
-
00:15 - 1399/03/31
من فقط یه چند قسمت از دوره اولو دیدم الان اصلا نمیبینم .بین دوستا و آشناها هم طرفدار نداره چون برنامه ی ضعیفیه اونجوری که باید قادر نیست بیننده رو به وجد بیاره خیلیا هم از سرناچاری می بینن چون تلوزیون برنامه درست و حسابی اصلا نداره
United States
00:16 - 1399/03/31
خیلی هم خوب و سرگرم کننده است
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1399/03/31
فقط داورا رو ببین به اجرا نگاه میکنن خداییش از هیچی هم سر در نمیارن شانسی یه رای هم میدن
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1399/03/31
برخی داوراش بی فرهنگ. ازخود راضی، لوس، و غیرقابل تحمل اند، مثل او به اصطلاح موزیسین که اسم تحفه اش هم یادم نمیاد،
خود مجری هم که بی نمک، و الی ماشاءالله کج فهم
Iran, Islamic Republic of
03:34 - 1399/03/31
حرف من اینه که عصرجدیدبرنامه ی خوبیه ولی ایراداتی داره مثلا در فصل دوم نونهالی رو حذف می کردن و اینکه این برنامه یک جور تبعیص علیه مردان داره چون که از 4 زنگ طلایی امسال 3 تا ازاونا مال دخترخانومایی بوده که استعداد اونا واقعا مسخره و حوصله سربربوده و
فقط چون دختر بودن زنگ طلایی گرفتن.این اتفاق در فصل قلم افتاد وگروه دختران نیجابا اجراهای مسخره وفقط به خاطر دختر بودن گروه سه مرحله بالا اومدن.من اگه جای علیخانی بودم خانوماروبه برنامه راه نمی دادم
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1399/03/31
خیلیم عالیه و پرطرفدار از سمت غرض ورزی جرزنی نکنید لطفا
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1399/03/31
هر آشغالي بزارن ملت ميبينن صداشون هم درنمياد شما نگران نباش اين نه يك چيز بدتر از اين بگو .اصل كاري ها خوب زهره چشم از اين ملت گرفتن
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1399/04/07
برنامشون بد نیست معمولیه ولی آدم رو سرگرم می کنه
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1399/04/07
برنامشون بد نیست معمولیه ولی آدم رو سرگرم می کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج