مأموریت گزارشگر حقوق بشر در ایران تمدید شد
۱۰۰۸۶۹۰
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
۴۲۲۸ 
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در نشستی مأموریت گزارشگر ویژه این سازمان در ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

خبرگزاری فارس: شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مأموریت گزارشگر ویژه حقوق بشری این سازمان در ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به نوشته «وبگاه سازمان ملل متحد» اعضای این شورا در چهل و سومین نشست سالیانه خود در شهر «ژنو» در سوئیس با 22 رای موافق، 8 رای مخالف و 15 رای ممتنع با ادامه فعالیت «جاوید رحمان» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران موافقت کردند.

مأموریت گزارشگر حقوق بشر در ایران تمدید شد

این نشست در روزهای گذشته در مقر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد و طی آن ادامه فعالیت کمیته تحقیقات ویژه سازمان ملل در زمینه سوریه نیز تا یک سال دیگر تمدید شد. جاوید رحمان ۵3 ساله، متولد شهر «فیصل‌آباد» از توابع ایالت پنجاب پاکستان است و تابعیت کشور انگلیس را دارد. رحمان در سی و هشتمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو به عنوان گزارشگر ویژه ایران تعیین شد. جاوید رحمان جانشین «عاصمه جهانگیر» شد که بهمن ‌ماه سال 96 به دلیل ایست قلبی در گذشت.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده با توجه به گزارش‌های مغرضانه ، غیر عادلانه و غیر منصفانه مبتنی بر اهداف و اغراضِ سیاسی معدود کشورهای مشخص، گزارش‌های مامور ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد فاقد مشروعیت و اعتبار هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1399/04/04
به اصطلاح حقوق بشر گرچه خیلی دیرشده اما یک سری هم به معلولان بهزیستی درمنزل ازنزدیک مشاهده تا چطور باحقوق ماهیانه بهزیستی معلولان شدید امرارمعاش می کنند همراه با درد ورنج درمنزل
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1399/04/04
ایران نه راه پیش دارد و نه پس. ایران دقیقا در مرحله کیش و مات قرار دارد. یعنی هر حرکتی انجام بده باخته است و ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج