گزارشی تأسف‌آور درباره پدیده‌ای شرم‌آور
۱۰۰۹۲۴۶
۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
۸۶۸۷
عرفان خسوری؛ روزنامه نگار در گزارشی به تعدیل نیرو در مطبوعات پرداخته است.

برترین‌ها: عرفان خسوری؛ روزنامه نگار در گزارشی به تعدیل نیرو در مطبوعات پرداخته است.

او نوشت: 

مجله دانشمند اولین جایی بود که در آن نوشتم؛ سال ۱۳۸۰ وقتی هنوز حتی دانشگاه نرفته بودم؛ آن هم نه یک شماره، بلکه حدود دو سال بی‌وقفه، در هر شماره و بعد هم گه‌گداری… اگر بگوییم دانشمند خانه اول من در حرفه نویسندگی علمی بود، گزاف نبود.

علاقه من به دانشمند و سابقه آن بر کسی پوشیده نیست. تا جایی که می‌دانم، حتی خود مؤسسه دانشمند آرشیو کامل اصیل از سال‌های آغازین انتشار این مجله را ندارد و چه بسا آرشیو شخصی من، تنها آرشیو کامل از چهل سال نخست انتشار این مجله باشد.

در سال‌های اخیر به رغم تلاش‌های ارزشمند و فرازین دوستان کاردان در روزنامه‌نگاری علم، روند کیفیت دانشمند با فرودهایی پیشانی‌شکن توأم شد. آنچه فراز بود، از دلسوزی کاربلدان آگاه بود و آنچه فرود، بلکه سقوط، از ناآگاهی مدیران ناسرشناس و ناکاردانی که شایسته سکان‌داری نبودند.

تسویه و هدایت آخرین گروه این دوستان به درهای خروجی مجله، در آخرین شماره دانشمند (تیر ۹۹) مشهود است. مدیران بنیاد مستضعفان این بار نه تنها سردبیر، بلکه دبیر تحریریه مجله را نیز با کسانی فاقد تجربه و سابقه و جایگاه روزنامه‌نگاری علم جایگزین کردند؛ تازه‌واردان به حق مستضعف اند.

بدی کار اینجاست که این مستضعفان مستحضر شأن مجله دانشمند را نیز هم‌پایه جایگاه خود فرومی‌کشند. مصداقش سرمقاله سردبیر مجله است.

از مدیرانی که با نشناختن جایگاه مجله دانشمند چنین کسان را بر مقدرات مجله گماردند، انتظار ندارم امروز به اشتباه خود در قبال این مجله و این افراد اعتراف کنند، اما انتظار دارم شأن قدیمی‌ترین مجله ترویج علم ایران را بیش از این نشکنند و دل دلسوزان را بیشتر خون نکنند.

از همه دوستان و دلسوزان مجله دانشمند، روزنامه‌نگاری علم و ترویج علم تقاضا دارم این نخ‌جیک را بازنشر ريتوييت کنند و از مسئولان بنیاد مستضعفان تغییری بنیادی در روند فعلی مدیریت مؤسسه دانشمند را مطالبه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/04/05
خودش هم نمیدونه چی نوشته انتظار بازنشر داره!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
به عنوان یه مطبوعاتی باسابقه میگم دوره مطبوعات کاغذی تموم شده و تا چند وقت دیگه چیزی به اسم روزنامه مکتوب نخواهیم داشت. فقط نسخه دیجیتال. توی عصر ارتباطات و فضای مجازی دیگه هیشکی روزنامه نمیخونه. دوست عزیز بهتره دنبال یه شغل دیگه باشی. در اینکه همه جا پیمانکاری شده و پیمانکارها دنبال مفت تموم کردن همه چی هستن شکی نیست. نمونه‌اش گروه مجلات همشهری که زدن نابودش کردن و دادنش بیرون موسسه در بیارنشون. مجله دانشمند از همشهری گردن‌کلفت‌تر نبوده و نیست. تو این مملکت با این اقتصاد داغون دیگه مطبوعات آینده‌ای نداره. برو دنبال یه کار دیگه باش برادر.
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1399/04/05
خبر نداره چقدر تو کارخانه ها تعدیل نیرو شده حالا جدای از کارخانجاتی که مثل ارج تعطیل شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج