ربیعی: مشکلی در تامین ارز نداریم
۱۰۱۱۰۷۲
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
۴۷۱۷
سخنگوی دولت با اعلام اینکه صادرات غیر نفتی افزایش یافته است تصریح کرد که از ناحیه تامین ارز امروز مشکلی نداریم.

ایسنا: علی ربیعی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) اظهار کرد: رئیس جمهور محترم نکته مهمی را درباره ضرورت هماهنگی همه قوا در جلسه گذشته دولت اعلام کردند. من همینجا اعلام می‌کنم بنای دولت بر همکاری و هماهنگی برای گذشت از بحران ها است. امروز آثار تخریب تحریم گسترده و همپوشانی اش با بیماری کرونا و تهدید های بی سابقه باند کاخ سفید و تلاش هایی برای نا امن کردن کشور را شاهد هستیم. دولت در خط مقدم قرار دارد.

مطلع هستیم فشارهای اقتصادی فشار سختی به مردم وارد کرد

وی ادامه داد: در کنار این عملیات روانی گسترده هم دارد، صورت می گیرد. امروز باید بیش از گذشته همه قوا و نهادها و نهادهای مدنی کنار هم قرار بگیرند. ما مطلع هستیم فشارهای اقتصادی فشار سختی به مردم وارد کرد.

ربیعی تاکید کرد: دولت بنایی بر افزایش قیمت گازوئیل ندارد. چند وقت پیش در فضای مجازی فیلمی درباره برخورد با دلالان پخش شد که برای چند سال پیش بوده، اما طوری رفتار کردند که گویی برای روز قبلش بوده است. در هفته صدها مطلب برای آسیب به روان جامعه پخش می شود. هوشیاری رسانه ها ، سخن سنجیده و کنار هم بودن مسیر ناگزیر ماست.

بنای دولت بر همکاری با همه قوا است

سخنگوی دولت مجدد خاطرنشان کرد: بنای دولت بر همکاری با همه قوا و نهادهای مختلف برای یاری رساندن به مردم است.

وی با اشاره به اهمیت امروز که در تقویم روز صنعت و معدن نامگذاری شده است گفت: امسال بحث صنعت و معدن برای ما مهم تر از همیشه است. ما نیازمند جهش تولید بودیم و هستیم . با ممنوعیت ۲ هزار کالای وارداتی شرکت های دانش بنیان پیشرفت پیدا کردند. رشد صنعت و معدن ما آینده نویدبخشی برای اشتغال و اقتصاد جلوی ما قرار داده است.

وی با اشاره به سخن صنعتگران بزرگ جهان گفت: ایران درحال تبدیل شدن به یک کشور صنعتی است.

وی با اشاره به رشد صنعت در کشور اظهارکرد: محصولات تولیدی ما در سال ۹۸ به گونه ای بود که همه آنها رشد داشتند و در سال ۹۹ باید به رشد بیشتری دست پیدا کنیم که پایه ریزی‌هایی هم صورت گرفته است.

از ناحیه تامین ارز امروز مشکلی نداریم

ربیعی گفت: وقتی نفت تحریم شد، ما از صادارات آن محروم شدیم اما از ناحیه تامین ارز امروز مشکلی نداریم، ۲۰۰ طرح را با ۱۷۰ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهیم کرد. صادرات غیر نفتی افزایش یافته است.

وی افزود: ۲۶ درصد سرمایه گذاری ها در مناطق محروم بوده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما در الکتروگرافیکی فولاد مشکلات داشتیم، اما امروز تولید می‌کنیم.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲۰ درصد تنزل پیدا کرده است

ربیعی درباره جلسات ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز گفت: دکتر نمکی گزارشاتی را ارائه دادند، امروز داروهای ضد سرطان تولید شده است.

سخنگوی دولت با اشاره به بالا رفتن مجدد تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا، اظهارکرد: گزارش هایی در جلسه ارئه شد، مبنی بر این‌که استان‌هایی که وارد پیک شدند آمار ما را بالا بردند،

در ستاد کرونا مهم ترین عامل بالا رفتن عادی شدن بیماری برای مردم عنوان شد.

وی خاطر نشان کرد: مردم مراعات نمی‌کنند، بنا شد برخی از واحدهای خدمات دهنده خدمات عمومی اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد، خدماتی ارائه ندهند.

ربیعی گفت: یکی از علل شیوع، پنهان کردن بیماری و برچسب زدن به فرد مبتلا است، باید فضای رسانه‌ای شکل بگیرد مبنی بر اینکه این یک بیماری است ،طرف رعایت کند، سلامت خود را مجددا به دست می‌آورد ، من آگهی ترحیمی در فضای مجازی دیدم که علت مرگ را هم در آگهی ترحیم نوشتند، خب این باید فرهنگ سازی شود.

وی ادامه داد: ۸۸ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اردیبهشت داشتیم که امروز ۲۰ درصد تنزل پیدا کرده است.

از ۱۵ تیر استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده اجباری است

سخنگوی دولت گفت: براساس پروتکل‌ها از ۱۵ تیر استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده عمومی ، قرمز و نارنجی و حتی سفید اجباری شده است.

وی ادامه داد: توزیع رایگان ماسک به همکاری شهرادری ها در دستور کار قرار گرفته است، امروز تولید ماسک صنعتی به ۵ میلیون رسیده است.

بنا داریم وارد موج دوم کرونا در کشور نشویم

سخنگوی دولت تاکید کرد: وزارت بهداشت و قوه قضاییه گشت هایی خواهند داشت. بنا داریم وارد موج دوم کرونا در کشور نشویم، تمرکز ما درحال حاضر بر روی استان‌هایی است که وارد پیک شده‌اند یا اصلا تا حالا وارد نشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: قصد داریم نظارت را هر روز بیش از گذشته ارتقاء ببخشیم تا دستاوردهای به دست آمده کادر بهداشت و درمان از بین نرود.

شرایط پذیرش در بورس را تسهیل کردیم

وی در پاسخ پرسشی درباره بازار بورس گفت: شرایط پذیرش در بورس و زمان را تسهیل کردیم. الان زمان از یک ماه فراتر نمی‌رود. در ماه آینده عرضه بلوکی پالایشگاه تبریز را و شرکت سرمایه ‌گذاری امید را خواهیم داشت. با صحبتی که با وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی داشتم، چهارشنبه عرضه بلوکی سیمان را نیز خواهیم داشت. یکشنبه هم اولین جلسه تاسیس بورس املاک تشکیل شده و بنا به آغاز به کارش در این ماه است. افراد می‌توانند سرمایه های خود را بیاورند در بورس سرمایه گذاری کنند. باید بورس را کمک کنیم. بحث اقتصادی اش هم به عهده دولت است.

وی درباره تصمیم دولت درباره مستاجرین نیز تصریح کرد: ما تصمیم گرفتیم کلیه قراردادهای مسکونی استیجاری که مدت آن ها تا پایان مهر بود در صورتی که توافقی بین مالک و مستاجر صورت نگرفت، توسط خودشان ، یک سال دیگر تمدید شود. برای تهران ۲۵ درصد ، برای ۱۰ کلانشهر ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد افزایش اجاره بها در نظر گرفته نشده است.

ربیعی با اشاره به نظارت دولت بر بازار مسکن گفت: بخشی از نظارت در این بازار مثل بازار دلار و یورو که امروز عرضه شده و تقاضایی ندارد، است. با این پدیده در بازار مسکن رو به رو بودیم و الزامی شد کلیه خرید و فروش ها در سامانه ای ثبت شود. این تصمیم بسیار کمک می کند که آمار و اطلاعات این بازار درست باشد. حمایت های گام به گامی را برای تعدادی از مستاجرین باید انجام دهیم. این طرح در غالب بسته های حمایتی است.

مسکن‌های مهر تا پایان سال تکمیل می شوند

وی با بیان اینکه مسکن‌های مهر تا پایان سال تکمیل می شوند، گفت: ما به هیچ وجه برای مسکن سازی نقد نداشتیم نقد ما در ساخت مسکن در محله هایی بود که مسائل اجتماعی صورت نگرفته و دارای زیر ساخت لازم نبودند. ما بنا داشتیم مسکن مهر را تکمیل کنیم و کردیم. گاهی وقت ها در برخی شهرها هزینه زیرساخت‌ها از خود سازه بیش تر بود. خواست ما این است که افرادی که درآمد پایین دارند فاصله پولی‌شان با خرید خانه کم تر شود.

وی با تاکید بر اجباری بودن استفاده از ماسک در اماکن عمومی گفت: اماکن عمومی به افرادی که ماسک را رعایت نمی‌کنند ارائه خدمات نمی دهند . شاید خستگی ناشی از آثار روانی کرونا باعث شد این هنجار شکنی بهداشتی صورت بگیرد و اما به زودی به رعایت بالای ۸۰ درصد خواهیم رسید.

عامل گسترش تروریست در منطقه آمریکا است

سخنگوی دولت در پاسخ به حامی تروریست خوانده شدن ایران توسط دولت آمریکا گفت: ما فکر می‌کنیم و دنیا هم شاهد است که دولت آمریکا نه تنها از تروریست حمایت می‌کند که خودش هم تروریست است. آمریکا سردار شهید ما را در کشوری دیگر می زند و خودش اعلام می کند. به اصحاب رسانه توصیه می‌کنم کتاب خاطرات بولتون را مشاهده کنند. اوهام ترامپ را مشاهده کنند می گوید به ملت ایران سختی می دهم تا دولتش به خواست من تن دهد. از نظر من بخشی از گسترش تروریست سیاست آمریکا بوده است . عامل گسترش تروریست در منطقه و تسری اش آمریکا است. سردار سلیمانی باعث ایجاد امنیت در منطقه بود. نه فقط ما که دنیا در برابر یک دولت نا متعادل قرار گرفته است.

مالیات بر مسکن‌های خالی از ماه آتی اجرا می‌شود

ربیعی با اشاره به تصمیم دولت درباره مالیات بر مسکن‌های خالی و خرید و فروش در این زمینه ، گفت: دولت اختیاری به سازمان مالیات داد و در آینده نزدیک سامانه‌ای در وزارت راه راه اندازی خواهد شد که به سازمان مالیات وصل می‌شود که اطلاعات داده شود.

وی خاطرنشان کرد: با مدل ارتباطی که به وجود آمد و به وجود آمدن سامانه پیش بینی ما این است که این طرح از ماه آتی اجرا خواهد شد.

تحریم‌های ۹۴ قابل مقایسه با امروز نیست

سخنگوی دولت درباره مهار گرانی و قیمت‌های افسار گسیخته، اظهارکرد: ما مدام درگیر این چالش بوده‌ایم و باید بگویم تحریم‌های ۹۴ قابل مقایسه با امروز نیست.

وی ادامه داد: فشار حداکثری که امروز وجود دارد را نمی‌توان نادیده گرفت، ریشه علمی به وضعیت اقتصاد بازمی‌گردد. زمانی ۵۰ میلیارد دلار درآمد داشتیم که ۱۴ میلیارد دلار آن برای کالاهای اساسی بود.

سخنگوی دولت گفت: بانک مرکزی در این مدت تمام تلاش خودش را برای کنترل نقدینگی کرده است، امروز چرا مسکن گران می‌شود بحث وجود همین نقدینگی است.

تلاش کردیم اقتصادمان ونزوئلایی نشود

وی ادامه داد: خاطرمان هست که عده‌ای می گفتند تورم ونزوئلایی خواهیم داشت اما تلاش خودمان را به کار بردیم که این امر محقق نشود. دولت تمام تلاش خودش را کرده است اما بخشی از این وضعیت فعلی برای سوداگری است.

دستیار اجتماعی رئیس جمهور تاکید کرد: مشکلات وجود دارد اما با این وجود سراغ بانک مرکزی نرفتیم و استقراض نکردیم، ما امروز هزینه‌های دولت را کاهش دادیم و منابع را از بورس به وجود آوردیم.

در رنج هستیم که سفره مردم از پروتین و ویتامین کوچک می‌شود

وی گفت: امروز "یلگی" وجود ندارد، اما فشارهای وجود دارد. ما هم در رنج هستیم که سفره مردم از پروتین و ویتامین کوچک می‌شود. ما از همه ابزارهای مدیریتی باید انجام دادیم‌.

ربیعی تاکید کرد: از روش تامین ارزی که به کار می‌بریم قطعا کالاهای اساسی را فراهم خواهیم کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1399/04/10
دروغگو پس چرا دلار 21000 تومان شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
بله کاملآ درست میکید شما مسئولین مشکلی ندارید چه ارزی چه ریالی مشکل مال مردم بدبخت این کشور است که راه خلاصی از این وظعیت اسفناک ندارند
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/04/10
شماهیچ موقع مشکلی نداشتید چون
مشکلاتتان راسرمردم خراب کرده ومیکنید!
ضمنا آقای ربیعی موقع سخنگوشدن فرمودی بامردم صادق خواهم بودو...!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اکثرزیاد مردم در فشار وتنکنا هستند خدا خودش کمک کند تا این مشکلات بر طرف شود تحریمها مشکل اصلی جامعه است ولی باید همه مسئولین کشور کمک کنند تا مشکلات بر طرف شود وظیفه همه مسئولین کشور است تا به کمک هم مشکل بر طرف
الکی میگی؟
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
میشه افاضات نفرمایید .میشه مردم رو بجال خودشون رها کنید گند زدید جهنم ساختید برا این مردم بدبخت
بدون نام
-
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اینها یه روده راست تو بدنشون نیست همشون دروغ میگن
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1399/04/10
ما شرمنده ایم که شما رو زحمت میدیم حلال کنید ....
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1399/04/10
دروغگو پس چرا هرروز میره بالا
Japan
15:22 - 1399/04/10
شما مشکل ندارید چون‌ به راحتی دروغ میگوید الان که مشکل نداری قیمت ارزشد۲۰۴۶۰تومان تقرییا ۶برابر زمانی که دولت تحویل گرفتید پس حیا کن وقاحت هم حدیی داره دروغگو بزرگ
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1399/04/10
شما هیچوقت مشکلی ندارید چون مرفه وبیدرد هستید
مشکلات فقط برای ما مردم عادی وبدبخت است
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1399/04/10
دولت دروغ کشور دروغ
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/04/10
پس چرا قیمت رسیده به 21000
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1399/04/10
دروغ میگی ،،،،،
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1399/04/10
برو بابا دروغ نگو
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1399/04/10
دولت بنا به گرانی گازائیل ندارد ولی صبح پا می شود ولی می بینه گران می شود
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1399/04/10
شما اگه تو رنج بودین تا الان پیر شده بودین نه اینکه بعد 20 سال هنوز صورتت مثل قبل که هست هیچی حتی بهترم شده مردم ما پیر میشن اینا هی جون تر میشن
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1399/04/10
چراغ هیچ کس تا صبح روشن نمانده آسیاب به نوبت عجب صبری این مردم دارد !!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1399/04/10
بافروش مملکت مشکل حل شده
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1399/04/10
عجب؟؟!!!از گرانی روز به روز ارز معلوم است.
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1399/04/10
چرا مردم مستضعف ساده به حاشیه که هستن بیشتر نبرین خبر داری که درحال پرت شدن درته دره هستن مثال؛ باماهی 108 تومن بهزیستی به معلولان شدید درمنزل چکار کنن ؟؟؟؟؟؟
Germany
19:48 - 1399/04/10
همین چند روز قبل یکی از مسوولان بلند پایه ی اقتصادی فرموده بودند وضع ارزی بسیار بحرانی استلطفا در سخنان خوتون دقت بفرمایید و با روح و روان مردم و جامعه بازی نکنید...‌
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج