قتل پیرمرد ۶۵ساله در مقابل نوه‌اش در کشمیر
۱۰۱۱۸۲۷
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
۸۷۵۲
خانواده یک مرد 65 ساله از اهالی «جامو و کشمیر» می‌گویند که نظامیان هند این فرد سالخورده را مقابل نوه سه ساله‌اش با ضربات گلوله به قتل رساندند.

خبرگزاری فارس: خانواده یک مرد ۶۵ ساله در منطقه «جامو و کشمیر» می‌گویند که نظامیان هندی روز گذشته (چهارشنبه)، با بی‌رحمی این مرد سالخورده را مقابل چشمان نوه سه ساله‌اش به قتل رساندند.

خبرگزاری آناتولی در این خصوص گزارش کرد، برخلاف اظهارات خانواده این مرد، پلیس هند مدعی است که فرد متوفی که «بشیر احمد خان» ۶۵ ساله نام داشته، ساکن «سرینگر» و از شبه‌نظامیان هندی بوده است و زمانی کشته شده که شبه‌نظامیان اوایل روز گذشته به نیروهای مسلح هند که در منطقه «سوپور» مستقر بودند، حمله کردند.

یکی از اعضای پلیس هند در این خصوص گفت که در حادثه فوق، پنج نفر از جمله چهار سرباز شبه‌نظامی زخمی شدند. وی ادامه داد: «ما یک پرسنل و یک غیرنظامی از دست دادیم».

«جاوید اقبال» یکی از افسران ارشد پلیس با رد اظهارات خانواده این مرد ۶۵ ساله مدعی شد که خودروی این فرد غیرنظامی در بین درگیری و تیراندازی میان شبه‌نظامیان و نیروهای نظامی هند گرفتار شد و با کودکی از خودرو پیاده شد تا فرار کنند.

قتل پیرمرد ۶۵ساله در مقابل نوه‌اش در کشمیر

در حالیکه پلیس هند، شبه‌نظامیان را عامل کشته شدن این غیرنظامی می‌دانند، خانواده‌ متوفی با رد این ادعا تصریح کردند که نظامیان هند او را از خودرویش بیرون کشیدند و «او را مقابل نوه سه ساله‌اش کشتند».

«احمد قدسی» خواهرزاده خان با اشاره به ادعاهای پلیس هند می‌گوید اگر آنطور که آنها می‌گویند، خودروی دایی وی در میان شلیک‌ گلوله‌ها گرفتار شده، باید آثاری از گلوله بر آن مشاهده می شد اما به آناتولی گفت که حتی یک خط هم بر روی خودروی وی نیفتاده است.

نیروهای امنیتی هند از ۲۵ مارس (۶ فروردین ماه) و در دوره قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، به عملیات خود در کشمیر شدت بخشیده‌اند و به گفته پلیس کشمیر، تنها در درگیری‌های ماه ژوئن در دو منطقه «شوپیان» و «پولواما» در جنوب کشمیر ۳۱ نفر از «ستیزه‌جویان» کشته شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج