تهرانِ ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟
۱۰۱۲۸۹۱
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
۹۶۲۶
عاقبت سریال تهران ساخت اسرائیل عرضه شد و در ایران هم خیلی‌ها کار را دیده‌اند، اغلب واکنش‌ها البته مثبت نبود و روزنامه جام‌جم(متعلق به صداوسیما) هم در گزارشی سریال را نقد کرده، بخوانیدش.

روزنامه جام جم: عاقبت سریال تهران ساخت اسرائیل عرضه شد و در ایران هم خیلی‌ها کار را دیده‌اند، اغلب واکنش‌ها البته مثبت نبود و روزنامه جام‌جم(متعلق به صداوسیما) هم در گزارشی سریال را نقد کرده، بخوانیدش. 

اگر قرار بود ایران، یک سریال ضداسرائیلی بسازد، بعید بود نتیجه‌ای به خوبی «تهران» حاصل شود. ماحصل تلاش‌های شبکه اسرائیلی Kan ۱۱ و موشه زوندر (تهیه‌کننده) و دانیل سیرکین برای ساخت یک سریال جاسوسی ضدایرانی، حتی به گونه‌ای است که شائبه سفارشی‌بودن آن از سوی ایران هم مطرح می‌شود! نه این‌که واقعا این‌طور باشد، بلکه این میزان از گل‌به‌خودی‌ها و کاریکاتوری‌بودن فیلمنامه و بیشتر از آن اجرای ناشیانه صحنه‌هاست که این گمانه‌زنی خطا و تصور بامزه را ایجاد می‌کند.

تهران، سریالی هشت‌قسمتی و در یک فصل است که تاکنون پنج قسمت آن منتشرشده و قصه تامار رابینان، زنی عامل موساد  را روایت می‌کند که برای خنثی‌کردن پدافند هوایی ایران وارد تهران می‌شود تا بعد از آن هواپیما‌های جنگی اسرائیل بتوانند یکی از رآکتور‌های هسته‌ای ایران را بمباران کنند و مانع دستیابی ایران به بمب‌اتمی شوند! برای این‌که شما را بهتر در جریان چند و چون این کمدی ناخواسته و گل‌به‌خودی اسرائیلی‌ها قرار دهیم، چاره‌ای جز ارائه مصادیق تصویری پیش‌رویمان نبود.

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

ضمن مرور این آلبومِ لطیفه‌محور، به پاره‌ای از نواقص فیلمنامه و ساختار و تصورات خنده‌دار  از ایران و ایرانی‌ها هم می‌پردازیم. «تهران» نشان می‌دهد با وجود برخی نگرانی‌ها و توصیه به پرهیز از تماشای این سریال، اتفاقا در این مورد خاص بد نیست تهرانِ مورد تصور اسرائیلی‌ها را ببینید. اسرائیلی‌ها پیشتر هم با مشارکت آلمان و آمریکا فیلمی ضدایرانی به نام مامور مخفی ساخته بودند که به شکل عجیبی، آن‌یکی هم نتیجه معکوسی داشت.

کاری نداریم که چرا در تیتراژ، آهنگ عربی پخش می‌شود و چرا از همان شروع سعی در ایجاد رعب و وحشت علیه ایران دارند و دو جوان اسرائیلی از این‌که هواپیمایشان در خاک ایران می‌نشیند. اما واقعا این دست‌کم گرفتن شعور مخاطب است که همان سرچراغیِ ورود تامار- جاسوس اسرائیلی- به تهران، شاهد اعدام باشد. می‌گذاشتید از راه برسد و بعد این‌قدر گل‌درشت عمل می‌کردید.

اگر بحث دراماتیک و کشمکش نیرو‌های مقابل را از ویژگی‌های اثری جاسوسی درنظر بگیریم، این مورد در سریال تهران به درستی در فیلمنامه رعایت نشده است. سیستم حفاظتی، امنیتی و اطلاعاتی ایران به قدری در این کار آسیب‌پذیر نشان داده می‌شود که کمتر امکانی برای مقابله و کشمکش پیش می‌آید. در این صحنه، جاسوس اسرائیلی با این تغییرچهره - که خود را جای دختر دیگری به نام ژیلا جا زده- وارد شرکت برق می‌شود تا با خرابکاری، راه را برای حملات اسرائیلی‌ها هموار کند.

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

اجازه دهید کمی سوال بی‌جواب بپرسیم: آیا چنین جای مهمی، بی‌دروپیکر است و کنترل و نظارتی وجود ندارد؟ آیا همه کارکنان، فریب این تغییرچهره مضحک را خوردند؟ آیا حتما باید رئیس و مدیران ایرانی، هوسران جلوه داده شوند و جان‌شان را بر سر این میل مبهم هوس از دست بدهند؟ آیا در میان پرسنل نیروی انتظامی ایران که برای تحقیق قتل رئیس هوسران وارد شرکت می‌شوند، فرد صالح و درستی یافت نمی‌شود؟ و سوالاتی از این نوع.

یکی از بامزه‌ترین و خنده‌دارترین موارد سریال تهران، وجود یک صندوق صدقات سیار و قابل‌حمل است که گروه صحنه و تدارکات زحمت جابه‌جایی آن‌ها را در طول سریال و از این‌طرف به آن‌طرف می‌کشند و آن را به شکل تابلویی در جا‌های مختلف قرار می‌دهند. خسته‌نباشند. صندوق صدقات در ایران متصل به زمین است، اما اینجا آن‌را در یک قالب سیمانی قرار داده‌اند.

تهرانِ ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

انتخاب بازیگران هم در آثار مرتبط با ایران، چالش بزرگی برای سازندگان است. بازیگران داخل ایران که طبیعتا به دلیل مواضع ضدایرانی، با چنین پروژه‌هایی همکاری نمی‌کنند، بنابراین گزینه‌ها بسیار محدود و نام بازیگران ایرانی‌تبار یا ایرانی‌های مقیم خارج از کشور مطرح می‌شود. اگر این بازیگران حاضر شوند بازی در چنین آثاری نگاهی یکسویه را قبول کنند، چالش زبان و لهجه به میان می‌آید.

سازندگان این آثار برای ارتباط بیشتر با مخاطب ایرانی و انتقال مفاهیم القایی، دوست دارند بازیگران‌شان در صحنه‌های مورد‌نظر به زبان فارسی حرف بزنند، اما، چون بیشتر بازیگران یا تقریبا همه آن‌ها سالهاست مقیم خارج از کشور هستند یا اساسا در جایی غیر از ایران متولد و آنجا بزرگ شده‌اند، به فارسی مسلط نیستند. نتیجه، گفتاری است که به هیچ وجه برای مخاطب ایرانی قابل قبول نیست و وقتی همان ابتدای کار، ارتباط زبانی مخدوش است و به درستی برقرار نمی‌شود، مخاطب با حس بازیگر موردنظر و باقی ماجرا‌های سریال هم ارتباط برقرار نمی‌کند و آن‌ها را جدی نمی‌گیرد.

سریال تهران پر است از فارسی حرف‌زدن‌های نچسب، آن هم در جدی‌ترین صحنه‌ها. نوید نگهبان، آرش مرندی، شروین آل نبی و Moe Bar-El اگر فقط انگلیسی حرف می‌زدند، بهتر بود! بعضی اوقات، لهجه بد، اندک لطف بازی خوب را هم از بین برده، مثلا درباره نگهبان این اتفاق افتاد. بهترین بازی سریال هم متعلق به شان تیوب، بازیگر نقش فراز کمالی، مامور امنیتی ایران است که مشهورترین بازیگر سریال هم محسوب می‌شود. اگر بعضی لغزش‌های گفتاری او را نادیده بگیریم و از کم و کاستی‌های شخصیت‌پردازی‌اش در فیلمنامه هم صرفنظر کنیم، بازیگر آثاری، چون تصادف، بادبادک باز و هوم‌لند بازی بدی ندارد و حس و حال شخصیت را درست ارائه می‌کند.

کدام جاسوس بی‌ملاحظه‌ای را سراغ دارید که با این ماشین تابلو و با این آرم تابلوتر-که در قصه مربوط به یک شرکت گردشگری است- مصداق جمله «عسس بیا من رو بگیر» به این‌طرف و آن‌طرف برود؟ ما به شما می‌گوییم: شخصی به نام محمود تبریزی که همه در سریال به او مسعود می‌گویند. باور کنید؛ حتی وقتی اسم او را از نزدیک‌ترین نمای ممکن روی تصویر می‌بینیم، باز فراز کمالی، می‌گوید مسعود!

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

یکی از مهم‌ترین چالش‌های غربی‌ها برای تولید فیلم و سریال درباره ایران، بحث فضا و اتمسفر است و از این منظر سازندگان این آثار، به ویژه در زمینه طراحی صحنه و لباس، کار بسیار سختی دارند و غالبا هم از این چالش و آزمون نه‌تن‌ها سربلند بیرون نمی‌آیند. ممکن است تماشاگران غربی، متوجه گاف‌ها و اشتباهات فاحش در این مورد نشوند و هر کشوری را به نام ایران بپذیرند. سریال تهران در این زمینه حتی از برخی دیگر آثار تولید شده درباره ایران هم عقب‌تر است و به هیچ‌وجه نتوانستند آتن و یونان را به عنوان تهران جا بزنند که سریال در آنجا فیلمبرداری شده است.

یکی از تابلوترین معادل‌سازی‌ها همین صحنه است، اسرائیلی‌ها فکر کرده‌اند می‌توانند با یک لبو فروش و باقالی پخته و دو خانم چادری- که هنرورانش به شکل بدی هم آن را پوشیده‌اند- و یک صندوق پست و آن اعلان فراخوان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، تهران را برایمان تداعی کنند، اما فکری به حال آن باجه تلفن‌های آبی‌رنگ نکرده اند که به رنگ پرچم یونان است.

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

فعالان طرفدار دموکراسی در ایران که جاسوس اسرائیلی به آن‌ها نزدیک می‌شود و برای ضربه‌زدن به نظام از کمک‌هایشان بهره می‌برد، چنین افرادی هستند؛ اهل مواد مخدر، پارتی، فساد اخلاقی و آراسته به چند بی‌هنری دیگر. این سکانس مضحک، سخنرانی با لهجه کریم درباره آزادی در ایران و واکنش‌های خنده‌دار جوانان ضدانقلابی، در توییتر هم واکنش‌های بانمکی داشت. سکانس‌های درگیری این عده با نیرو‌های انقلابی هم از فرط پرداخت بد، تاثیر معکوسی دارد و خنده‌دار از آب درآمده است.

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

فکر می‌کنید این پولی که جوانان مدعی دموکراسی، به مامور ایست بازرسی رشوه می‌دهند- می‌بینید که سازندگان سریال، همه خصایل ناپسند را در ایرانی‌ها ردیف کرده‌اند- چه مبلغی باشد؟ به گفته خود کریم یک میلیون تومان! باور کنید هرچقدر هم این هزارتومانی‌ها و حتی ۱۰ هزارتومانی‌های اندک بعدی را روی هم بگذاریم، به این رقم نمی‌رسیم. بعدا که گاوصندوق مسعود را می‌بینیم فقط بسته‌های هزارتومانی و ۱۰ هزارتومانی است.

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

سازندگان سریال معلوم نیست نمره عینک مخاطبان را چند فرض کرده‌اند که شماره پلاک موتورسیکلت‌ها و ماشین‌ها را این اندازه در نظرگرفته‌اند!

تهران ساخت اسرائیل، چگونه سوژه خنده شد؟

سعید الهی، کارشناس فرهنگ و رسانه با توییتی نسبت به سریال اسرائیلی تهران واکنش نشان داد و نوشت: «سریال اسرائیلی تهران، فاقد پژوهش واقعگرایانه از داخل ایران است. از موساد که ادعای دخالت در انفجار تاسیسات نطنز را دارد، چنین تولید فرهنگی! بسیار بعید است.»

انتشار یافته: 78
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1399/04/16
سریال را از شبکه های ایران نشون بدن با این نقد به نظر می رسه گافهاش از سریالهای سیما کمتره و آنطور که نوشته شده سریال اشکالی در نمایش درایران ندارد بقیه موارد را با دوبله و فتو شاپ حل کنند
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سلام
این مطلب از روزنامه جام‌جم متعلق به صداوسیما برداشته شده و اینجا عرضه شده، برترین‌ها در این‌باره موضعی ندارد.

با سپاس
sajad
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شکارچی شنبه شما خوبه یه مشت مزخرف ساخته بودید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اگه همچی کاریو ایران درمورد اسراییل بکنه دنیارو خراب میکنین شما.بعد اینجا براتون کم اهمیته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
یاد پیک آپ پشت صحنه در کلوز آپ سریال پر هزینه یوسف افتادم که واسه همه سوژه بود واسه منتقدان سینما اصلا هم چیز مهمی نبود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
خوشم میاد اسرائیل با وجود حتمی بودن نابودیش تا اخرین لحظه تقلا میکنه:)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اینکه برای ما ایرانیا چقد مضحک و خنده داره مهم نیست،اینکهاز دید بقیه کشورا چه تاثیری اعمال میشه کافیه،کاش اون منتقد جام جم کمی جهان شمولی داشتن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ستایش خوبه
بدون نام
Norway
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
دهها کامنت طرفداری از اسرائیلو میذاری کامنت منو سانسور میکنی؟ بعد میگی ما موضعی نداریم؟ ح...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
انتشار مطلب مساوی اعلام موضع شماست
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1399/04/16
دیگه شما همه چیز مسخره کنین فعلا ما بین 199 کشور بی ارزشیم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
حساب خودت را با همه جمع نزن
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سازندگان شکارچی شنبه اینو مسخره میکنن
یه فیمی بود طرف قطارو منفجر میکرد از نظر برترین ها اون فیلم ها نمونه و بی نظیر هستن
ریزه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
جناب علی شما شکار چی شنبه رو با آخرین بازمانده قاطی کردی . شکارچی شنبه یکی از پر مختوا ترین و بی نقص ترین چه از نظر فیلمنامه و بازی ها و ثحنه و ..... وچه از نطر حقایق میدانی بود . لطفا بدون عناد صحبت کنیم .
بدون نام
Romania
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بحث اینه که این موارد سوتی فقط به چشم بیننده ایرانی میاد وگرنه بیننده های غیر ایرانی که خیلی هم زیاد بودن نه لهجه درست ایرانیها رو میدونه نه هیچ کدوم از موارد ذکر شده پس خیلی راحت بدونه اینکه به نظرش مسخره بیاد میپذیره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
کاربر ریزه شما اول املاتو خوب کن بعد بیا فیلم نقد کنه .
ثحنه اشتباه دوست عزیز باید بنویسی صحنه
007
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
سریال بسیار قشنگ و خوش ساختیه حتما ببینید . جام جم هم چرت نوشته مثل بقیه مطالبی که منتشر میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1399/04/16
ماشالا به نگاه بسیار تیزبین شما!
انتظار داشتید کل تهرانو بازسازی می کردن واسه یه سریال؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مهدی جان من یه فیلم بازم
انواع و اقسام فیلم هم دیدم
روز اولی هم که اومد رفتم این فیلم رو دیدم
خارج از نگاه مغرضانه
شما برو فیلم رو ببین
اصلا کاری به سوتی ها ندارم
خیلی فیلم نامه ی ضعیفی داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
گل گفتی
وقتی صدا و سیما سریال تاریخی میسازه، عرب ها رو جوری نشون میده انگار از نژاد اروپایی هستن!!!!!
بدون نام
Romania
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مهم اینه که هر سوتی هم بدن فقط بیننده تیرانی میفهمه بقیه دنیا نگاه میکنن مشکلی هم نمیبینند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
نمیدونم شما چه فیلمی رو دیدی اما این یه سریاله نه فیلم
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1399/04/16
دورغوزآباد هم زمانی سوژه خنده شده بود !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سریال های بی نمک صدا و سیما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
هنوزم خنده داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
این سریال ثابت کرد کسانیکه در ایران شورش می کنند به صهیونیستها وصل اند.باید خیلی کم هوش باشید که ازش دفاع کنید
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1399/04/16
چه تصویر بدی اومد مستحجن بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
حالا تو گیر اون تصویری؟؟؟
چشاتو ببند عمو نری جهنم
•••
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تحریک نشی یهو !!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مطلب به شدت یک طرفه و به دور از منطق.البته غیر این بود تعجب داشت
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1399/04/16
اتفاقا اکثرش درست و واقعبه.. نمونش رو توی هفته پیش توی پارچین و نطنز دیدیم که چه جوری سیلوه رو ترکوندن
پاسخ ها
احمدی‌نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
احسنت، شک نکنید موشک‌های هسته‌ای اسراییل ایران رو نشونه رفتن تا در صورتی که ایران بخواد حمله کنه اونها حمله پیش‌دستانه اتمی بکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ایران از طریقی که اسرائیل مادیگرا و طرفداران حقیرش نمی فهمند حمله می کنه.کو تا بفهمید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
۱۷۱۷
همین که تو فهمیدی بسه خخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1399/04/16
جمع کنید این شامورتی بازی رو این شروورها مال ۴۰سال پیش بود که پاچه ملت می کردین الان دیگه مردم می دونن کی به کیه
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/04/16
اگه سوژه خندس چرا سوختین ازش؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بوی سوختن صدا و سیما بلند شده
به جرات میگم بهترین سریال فارسی زبان خارج از کشور بوده تا حالا
چیزای جزئی صندوق صدقه و پلاک موتور و... که مهم نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
دقیقا بوی سوختن نویسنده داره تو جای جای مطلب موج میزنه
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1399/04/16
از سریال اسرائیلی چقدر ایراد بنی اسرائیلی گرفتین:)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
لایک!
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/04/16
شاید خاستن با این کار تمسخر کنن حتما ک نباید عین خود ایران باشه،با نشان دادن هزار تومنیا تنها هدفشون تمسخر بوده
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1399/04/16
آقا ما قسمت اولشو دیدیم بد نبود
اومدیم قسمت دوم رو ببینیم
خیلی فیلم پوچ و بی معنییی بود
خارج از این سوتی ها که دادن فیلمنامه فوق العاده ضعیف
یعنی یه دانش آموز دبیرستان هنرهای زیبا بهتر از اینا فیلمنامه مینوشت...
در کل پیشنهاد میکنم اصلا نبینین
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1399/04/16
من فکر کردم الان چه سوتی هایی گرفتید . همین سریالها و فیلمهایی که در داخل ایران میسازید که بیشتر سوتی دارند. مثلا پایه صندوق صدقات یا رنگ تلفن شد مشکل فیلم؟ در فیلم هایی که شما میسازید همیشه دشمن، چه عراق یا ...، مشتی آدم های کودن و عقب مانده هستند اما این سریال اطلاعاتی ها را آدم های باهوشی نشان داد که اسیر دست مدیران و نیروی انتظامی فاسد هستند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اینا تهران و از اول ساختن بعد تو فیلم کیمیا دوره ی جنگ پژو اون گوشه بود:))))
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/04/16
چرا مغرضانه نقد میکنی..تو خود ایران هم شخصیت های منفی همیشه عینک دودی میزنی واسمشون هوشنگ وچنگیز وغلامه..اتفاقا سریال خوبی بود..از گاندو مسخره شما بهتر بود..که هرکشوری میرفتید تمام امکانات اطلاعاتی در خدمتتون بود واونا همه بوق بودن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تازه شخصیت بده تو فیلم ایرانی همیشه بیلیارد بازی میکنه:))))
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/04/16
اصنم درد نداشت نه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
حالا تو چرا انقدر ذوقمرگ شدی؟
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1399/04/16
بعضی از ایردهاتون واقعا مسخره بود. ادن قسمت پولش رو قبول دارم. ولی باقی ایرادهایی که گرفتین فوق العاده بی معنی بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
فک کنم اون قسمت پول هم برا مسخره کردن ارزش پول ایران ساخته بودن
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/04/16
حالا مثلا فیلمایی که شما از اونا میسازید خیلی بی عیب و نقصه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ولله بخدا
ما هنوز لهجه افتضاح اون مایکل هاشمیان گاندو رو یادمون نرفته
ما طرفدار اسرائیل نیستیم ولی نقداتون بزارید واسه سریالای آبکی خودتون
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1399/04/16
نویسنده اومده با متلا شوخی ها و کنایه چیپ مخاطب به یه سمتی که خودش میخواد ببره اما اینو نمیدونه که ملت ایران اگاه شدن
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/04/16
نویسنده ی چیپ و نوشته ی سفارشی
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/04/16
اخه بیچاره ای که این سریال رو مسخره میکنی
بیا به کشور خودت نگاه از خنده میمیری
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/04/16
خوب شد شما اشکالات شون رو گفتید تا در نسخه بعدی درستش کنند. بهتره نسخه کتبی رو براشون ارسال کنید تا فصل بعد رو بهتر بسازند. اتفاقا اینطور پیشرفت می کنند. همه که از اول تارنتینو به دنیا نمیان که.
اونها پیشرفت می کنند ما پس رفت.
مایی که همون اثر فاخر یعنی سریال امام علی رو هم سانسور می کنیم
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1399/04/16
آره اونوقت کمپانی های تلویزیونی دیوانه ان رفتن خریدنش!!!
خودتونید
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/04/16
حداقلش فکنم با روسری حموم نرفته باشن تو این فیلم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/04/16
با این متن ترغیب شدم حتما فیلمو ببین
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1399/04/16
برترین ها شما مجبوری اینها رو منتشر کنی . درک میکنیم
اما تلاش میکنم این سریال رو دان کنم و ببینم. هرچند ضعیف باشه درباره کشور خودمه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اینترنت گرون شده پولتو برای رژیم صهیونستی هدر نده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
برای من بهتر اینکه که وقت و عمرمو با سریال های چرت و پرت صداوسیما هدر ندم. 10 ساله نگاه نمیکنم
پولمو صرف دانلود فیلمها و سریاله های خوب خارجی میکنم
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1399/04/16
جدای از سریال و حاشیه هاش نکته ای که مهمه اینه که خرابکاری در ایران سوژه فیلم و سریال شده. یعنی این کار انجام شده یا می خواد انجام بشه که از روش فیلم می سازند
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1399/04/16
خخخخخخخخخخوای خدا پوکیدم از خنده بذارید بازم
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1399/04/16
من خبری از صنعت سینمای اسراییل ندارم که چه کیفیتی داره سالی چند فیلم میسازند توی چه جشنواره هایی شرکت کردن اما گمان نمیکنم خیلی توانمند باشند پس اگه کارشون ضیف باشه جای تعجب نیست که این به خودی خود ربطی به توامند بودنشان در امور نظامی یا اطلاعاتی در واقعیت نداره
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1399/04/16
خداییش شما مسخره هستید در جامعه جهانی یا اسراعیل
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1399/04/16
شما ها همه چیتون در دنیا مایه خنده است شدیم دلقک دنیا اون صندوق صدقات تو اسراعیل چکار دارد خخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1399/04/16
امتیاز سریال هفته تو آی ام دی بی و تو گوگل ۹۱ درصد کاربرا از دیدن این سریال راضی بودن. نه که خدای نکرده دوستان نویسنده متن اشتباه کننا! نه! قطعا نظر ۹۱ درصد از بیننده ها اشتباه بوده و بس
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/04/17
وقتی روزنامه صدا و سیما میگه بده حتما خوبه.صدا و سیما مرسی که هستی.
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/04/17
وقتی روزنامه صدا و سیما میگه بده حتما خوبه.صدا و سیما مرسی که هستی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
اوه مای گاد چقدر تو با هوش با نمکی آخه.اصلا هلاک شدم از خنده!!!
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1399/04/17
توی مختار یک سکانس داره که پشت سرشون اتوبانه با ماشین های در رفت و آمد ولی چون بقیه دنیا نمیبینن لابد اون ضعف حساب نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج