قاتل: وقتی گردنش را با تبر زدم، دلم سوخت!
۱۰۱۳۷۷۶
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
۱۶۰۸۰
جوان 37 ساله افغانستانی که در یک جنایت هولناک، هموطنش را در مشهد با ضربات تبر و چاقو و با همدستی دو تن از بستگانش به قتل رسانده بود، هنگام بازسازی صحنه جنایت در حضور قاضی ویژه قتل عمد مدعی شد: فقط «انتقام خون» گرفته است!

روزنامه خراسان: جوان 37 ساله افغانستانی که در یک جنایت هولناک، هموطنش را در مشهد با ضربات تبر و چاقو و با همدستی دو تن از بستگانش به قتل رسانده بود، هنگام بازسازی صحنه جنایت در حضور قاضی ویژه قتل عمد مدعی شد: فقط «انتقام خون» گرفته است!

بیست و دوم آبان سال 96، سه جوان در حالی که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بودند به تعقیب مرد 53 ساله هموطنشان پرداختند. آن ها از چند روز قبل مرد میان سال را زیر نظر داشتند و برای گرفتن انتقامی هولناک لحظه شماری می کردند هوا به شدت بارانی بود و مرد افغانستانی قدم هایش را تندتر برمی داشت تا زودتر به خانه برسد اما غافل از این بود که چه سرنوشت شومی تا دقایقی دیگر برایش رقم می خورد.

وقتی حبیب ا... در خیابان توس 97 وارد کوچه چهل حجره 9 شد ناگهان سه جوان موتورسوار به او رسیدند هنوز مرد 53 ساله با دیدن چهره موتورسواران در شوک بود که ضربات چاقو و تبر بر پیکرش فرود آمد. مهاجمان ضربات را بی رحمانه بر سر و گردن او فرود می آوردند تا این که «محمدنبی» (سرنشین موتورسیکلت) تبرزین را بالا برد و آخرین ضربه را طوری بر گردن حبیب ا... زد که شکاف عمیقی در ناحیه سر و گردن وی ایجاد شد.

با فرار موتورسواران از محل حادثه، همسایگان و اهالی محل با سر و صدای آن ها، وارد کوچه شدند و با دیدن پیکر غرق در خون مرد میان سال که کنار دیوار منزل مسکونی افتاده بود با اورژانس تماس گرفتند دقایقی بعد پیکر مرد 53 ساله به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت اما معاینات اولیه پزشکی نشان داد که پیرمرد با وارد آمدن ضربات هولناک چاقو و تبر به قتل رسیده و جانی در بدن ندارد!

با اعلام ماجرای قتل مرد افغانستانی به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، بی درنگ قاضی کاظم میرزایی، در همان دقایق اولیه شب عازم بیمارستان شد و به تحقیق در این باره پرداخت. بررسی های قضایی ساعتی بعد به محل وقوع جنایت کشید و با اظهارات همسایگان که سه جوان موتورسوار فراری را عامل جنایت می دانستند، روند تحقیقات تغییر کرد.

قاضی میرزایی که براساس تجربیات و رسیدگی به پرونده های جنایی حساس، احتمال انتقامی مرگبار را می داد، بلافاصله از گروه ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست سوابق مقتول 53 ساله را مورد کنکاش های دقیق پلیسی قرار دهند.

یک روز بعد مشخص شد که حبیب‌ا... از حدود یک سال قبل به طور غیرمجاز در ایران زندگی می کرد و قبل از آن نیز به مدت 10 سال به اتهام ارتکاب جنایت مسلحانه در زندان افغانستان تحمل کیفر کرده است! با به دست آمدن این اطلاعات، تحقیقات قضایی بر انگیزه جنایت به قصد انتقام متمرکز شد.

ادامه بررسی ها بیانگر آن بود که گرای این جنایت هولناک، از آن سوی مرز صادر شده است و عاملان جنایت نیز پس از ارتکاب قتل به کشور افغانستان گریخته اند چرا که هویت یکی از موتورسواران به نام محمدنبی برای کارآگاهان نمایان شد و رصدهای اطلاعاتی نشان داد او دارای 16 فقره سابقه کیفری با عناوینی متفاوت در زندان مشهد است ولی از زمان ارتکاب قتل دیگر هیچ سابقه ای از او در زندان های کشور وجود ندارد.

به همین دلیل ردزنی های اطلاعاتی به مرزهای شرقی کشور کشید تا این که قاضی میرزایی دستورات محرمانه ای را برای رصدهای مرزی به کارآگاهان صادر کرد و این گونه کارآگاهان با استفاده از شگردهای اطلاعاتی متهم را در خارج از کشور شناسایی کردند اما متهم فراری که می دانست به زودی از طریق پلیس اینترپل یا دیگر شیوه های اطلاعاتی در دام کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی گرفتار می شود دوباره تصمیم گرفت مخفیانه به ایران بازگردد.

بنابر این گزارش ، در همین اثنا بود که کارآگاهان از طریق منابع و مخبران اطلاعاتی به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد: «محمد نبی» جوان 37 ساله از راه های صعب العبور و به صورت غیرقانونی وارد ایران شده و در تهران مخفی شده است.

ادامه روند اطلاعاتی در روزهای کرونایی شدید کشور، کارآگاهان را با نظارت دقیق قاضی میرزایی به مخفیگاه متهم فراری رساند بررسی ها بیانگر آن بود که «محمدنبی» در کنار یکی از اتوبان های تهران بساط فروش عینک دودی دارد و برای آن که شناسایی نشود نیز از عینک های سیاه و درشت استفاده می کند.

با این اطلاعات و اعطای نیابت قضایی از سوی قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، این متهم فراری در تهران دستگیر شد و به مشهد انتقال یافت. او که در مراحل اولیه بازجویی ارتکاب قتل را پذیرفته بود، هنگام بازسازی صحنه جنایت در حضور قاضی ویژه قتل عمد، زوایای دیگری از این قتل وحشتناک را فاش کرد.

او که توسط کارآگاهان به محل ارتکاب قتل هدایت شده بود با معرفی کامل خود مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و گفت: من «انتقام خون» گرفتم! حبیب ا... دوتن از عموهایم را در افغانستان با شلیک گلوله از سلاح کلاشینکف به قتل رسانده و یکی دیگر از بستگانم را مجروح کرده بود که بعد از آن معلول شد. اگرچه ریش سفیدان و بزرگان مداخله کردند و حبیب ا... بعد از تحمل 10 سال زندان با اعلام گذشت اولیای دم آزاد شد اما چیزی نصیب ما نشد!

حبیب ا... همان زمان گفت: شما رضایت بدهید، اگر دستتان به من رسید مرا بکشید! با این حال از روزی که آزاد شد من او را تعقیب می کردم تا به قتل برسانم. اگرچه باز هم از او می ترسیدم ولی وقتی مطمئن شدم که محل زندگی اش در مشهد را تغییر نداده است به اتفاق برادرم (عبدالستار) و پسرعمویم (عین الحق) از هرات به مشهد آمدیم و چند روز او را تعقیب کردیم تا این که در یک فرصت مناسب با ضربات تبر و چاقو وی را به قتل رساندیم!

متهم این پرونده جنایی که ابراز پشیمانی می کرد در ادامه اعترافاتش گفت: وقتی آخرین ضربه تبرزین را بر گردن حبیب ا... زدم و شکاف عمیقی ایجاد شد، خیلی دلم به حالش سوخت اما من به قصد «انتقام خون» به مشهد آمده بودم و پس از آن هم دوباره به افغانستان گریختیم تا این که من تصمیم گرفتم چند ماه بعد به ایران بازگردم و مخفیانه زندگی کنم اما نمی دانم چگونه کارآگاهان آگاهی رسیدند و مرا دستگیر کردند!

این گزارش حاکی است: در ابتدای بازسازی صحنه جنایت که سرهنگ بهرام زاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت ابتدا سرهنگ نجفی (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و چگونگی شناسایی و دستگیری متهم را شرح داد و در پایان نیز قاضی با تجربه ویژه قتل عمد با صدور قرار قانونی، محمد نبی را برای هفدهمین بار روانه زندان کرد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل دادرسی را طی کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:51
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1399/04/18
... لطفا" این قاتل افغانی را آزاد کنید.. هموطن خودرا کشته به ما ربطی ندارد!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
والاااا
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فیلسوف توایران روز روشن وحشت اندخته توشهر ولشکن بابد پدر ان کسی را دربیاوری که احازه میدهاینها بیان ایران
بیداد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
پیرمرد 53ساله؟؟؟؟؟دمت گرم الان دیگه بالای پنجاه شد پیرمرد؟من پنجاه ودوسالمه پاورلیفت کارم بخدا توی کل باشگاه یه جوان نیست رکوردهای من رو بزنه .حالا تو فک کن پیرمردم ولی دود از کنده بلند میشه فراموش نکن
@یاعلی@
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
چقدر قتل در ایران راحت شده
البته قاتل میداند که گروه سازش رضایت خانواده مقتول را خواهد گرفت
برای همین با خیال راحت ادم‌میکشند.
United Arab Emirates
15:32 - 1399/04/18
کشور برادر ما دچار جنگ شده است
مرزها را باز کنید تا برادران ما نجات یابند
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1399/04/18
اگه آزادشه فردانوبت به تومیرسه لطفا دارلحلقوم
United States
15:40 - 1399/04/18
ولش کنین الان افغانی مشکل ما نیست بزارید برگرده کشورش
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
افغانها رو از در بیرون‌کنی از پنجره میان تو
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1399/04/18
باعث تاسفه که جوانان تحصیلکرده ومتخصص ایرانی به خاطر نبودکاروشرایط مساعد مهاجرت میکنن وبع عده ای قاتل وقاچاقچی به راحتی واردایران میشن ،لعنت برمسببین این اوضاع نابسامان
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1399/04/18
۵۳ساله شد پیرمرد؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
گریه نکن پسرم من 32 سال دارم الان منو ببینی میگی پدر بزرگ بخواهیم یا نخواهیم یه جوری باید این عمر نکبت را تموم کرد
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1399/04/18
آفرین.کار خوبی کردید
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1399/04/18
در ایران جرم واقع شده و در همین جا هم باید مجازات متناسب اعمال بشه . همچنین ایجاد جو ناامنی و رعب و وحشت هم باید به جرائمشون اضافه بشه .
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1399/04/18
چه بی رحمانه
پاسخ ها
قالی سق
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
مرزبی دروپیکربی صاحاب همین میش هرجاقاچاقس بری زندان داره اخراج ونه اجازه کارملیون ملیون شغل اشغال کنن وبیکاروصدهامیلیارددلار هزینه وضررمعلوم نیست طالبان تروریست قاتاگل جنایتکارپرشدن توایران هیچ جای دنیااینحوراجازه نمیدن ترددکنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
بی رحمانه چیه؟ بگو عاشقانه (:
انتقام گرفته دیگه
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1399/04/18
تامل انگیزترین و تاسف انگیزترین قسمتش این قسمت بود:

متهم فراری که میدانست به زودی از طریق پلیس اینترپل یا دیگر شیوه های اطلاعاتی در دام کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی گرفتار میشود دوباره تصمیم گرفت مخفیانه به ایران بازگردد.

میفهمی معنای این قسمت چیه؟
باید خون گریست
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1399/04/20
چرا ۱۷بار باید زندان بره در ایران باید بعد از بار دوم دیپورت میشد افغانستان
باید یک اردوگاه کار درست کرد این خلافکار ها رو فرستاد بیگاری
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1399/04/21
گذشته از زحمات پلیس ؛ اینکه یه قاتل از کشور خودش برای دستگیر نشدن بیاد ایران جای تامل دارد! همه مهاجرین غیر قانونی را بریزید بیرون که یه خط درمیان در هر جنایت و قتلی پای یه افغانی درمیان هست!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج