تغییر رنگ فیلم‌های سیاه و سفید با هوش مصنوعی
۱۰۱۴۴۵۶
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
۲۰۶۹
یک شرکت دانش بنیان دانشگاه تهران موفق شده است با بکارگیری فناوری هوش مصنوعی تغییرات چشمگیری روی فیلم‌ها و عکس‌ها ایجاد کند به طوری که فیلم‌های سیاه سفید رنگی شوند.

باشگاه خبرنگاران: یک شرکت دانش بنیان دانشگاه تهران موفق شده است با بکارگیری فناوری هوش مصنوعی تغییرات چشمگیری روی فیلم ها و عکس‌ها ایجاد کند به طوری که فیلم‌های سیاه سفید رنگی شوند.

تماشای فیلم های سیاه و سفید قدیمی جذابیت خاصی دارد، اما شاید بعضی افراد دوست داشته باشند این فیلم‌ها را به صورت رنگی مشاهده کنند، بر همین اساس یک شرکت دانش بنیان در آزمایشگاه مخابرات پردیس فنی دانشگاه تهران توانسته است با هوش مصنوعی این فیلم ها را پردازش کند تا بینندگان مشتاق بتوانند فیلم‌ها را به طور رنگی مشاهده کنند.

پژوهشگران این شرکت علاوه بر تغییرات روی فیلم ها در عکس‌ها هم تغییرات چشمگیری در قالب هوش مصنوعی انجام اعمال می‌کنند و این دستاوردها تجاری سازی می‌شود، اساس این نرم افزار هم پروژه‌هایی است که مبنی بر هوش مصنوعی و با ظرفیت پردازش حجم انبوه فعالیت می‌کند، یعنی اطلاعات به سیستم داده و همچنین تمام پردازش را به کامپیوتر ارجاع می‌دهیم و به طرز بهینه ای این عملیات طی یک ثانیه انجام خواهد شد .

بر اساس این گزارش؛ حذف اشیا، حذف پس زمینه، افزایش کیفیت عکس ها و نورپردازیHDR و تغییر در استایل و تم عکسها و نقاشی‌های هنرمندان قدیمی همانند نقاشی های فاخر استاد فرشچیان در این سرویس با تغییراتی رو به رو خواهد شد، البته این سرویس ها در کنار یکدیگر و با فرهنگ ایرانی تلفیق می شوند و برای اشخاصی که با اینترنت و فضای آن آشنا نیستند می تواند یک سرویس خوب و بهینه باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج