پیشنهاد محدودیت جامع تردد برای مردم تهران
۱۰۱۵۳۹۸
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
۲۸۷۳
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به پیشنهاد اجرای محدودیت‌های جامع در پایتخت به دلیل شیوع کرونا گفت:‌ مترو در لیست 10 نقطه پرخطر ابتلا به کرونا نیست و طرح ترافیک، کمترین نقش را در انتشار این بیماری دارد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به پیشنهاد اجرای محدودیت‌های جامع در پایتخت به دلیل شیوع کرونا گفت:‌ مترو در لیست 10 نقطه پرخطر ابتلا به کرونا نیست و طرح ترافیک، کمترین نقش را در انتشار این بیماری دارد.

ناهید خداکرمی درباره شیوع کرونا و اجرای محدودیت‌های تردد در پایتخت اظهار داشت: علیرضا زالی نامه‌ای را جهت ارائه به ستاد کشوری مقابله با کرونا آماده کرده و این مبحث در آن طرح شده که به دلیل انتشار جدی کووید ـ 19 در پایتخت تا اطلاع ثانوی محدودیت‌های جامع‌تر مصوب شود.

وی افزود: منظور از محدودیت‌های جامع، جلوگیری از برگزاری هر نوع سمینار، جشنواره و تجمع با تعداد افراد بالای 10 نفر است همچنین مجالس رسمی و غیررسمی عروسی فعلاً باید ممنوع شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد:‌شورای شهر به تنهایی نمی‌تواند محدودیت به دلیل کرونا در شهر اعمال کند ولی در حوزه شهری اعلام کرده‌ایم که همه کارمند حتی‌المقدور دورکار باشند و از برگزاری جلسات حضوری اجتناب شود.

خداکرمی بیان داشت:‌ نامه‌ای را برای حناچی در این زمینه ارسال کرده‌ام و در این نامه خواسته شده که در همه مناطق جلسات حضوری ممنوع و یا به حداقل برسد و کارمندان نیز تا جایی که ممکن است دورکار باشند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح ترافیک کمترین نقش را در انتشار بیماری کرونا دارد و بیشترین عامل ابتلا به کرونا حضور در محیط‌های سربسته و مکان‌هایی با تجمع بالا است. از طرفی اگر طرح لغو شود آلودگی هوا هم بیشتر خواهد شد چرا که افزایش ازن به دلیل تابش نور خورشید هم وجود دارد و بیشتر شدن تردد خودروها سبب جولان این آلاینده خواهد شد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: زمانی که طرح لغو شد میزان تردد خودروها به ویژه در مرکز شهر افزایش یافت و این موضوع برای رانندگان تاکسی اتوبوس و ون که مدت زمان بیشتری در ترافیک هستند، خطرناک است.

خداکرمی گفت: لغو طرح ترافیک در مرکز شهر با معایبی همراه بود که اکنون دلایل گذشته کافی است که آن را مجدد لغو نکنیم.

وی گفت: ‌تا امروز تمام مستنداتی که در دنیا منتشر شده نشان می‌دهد که مترو جزو 10 نقطه پرخطر ابتلا به کرونا نیست تحقیقاتی هم در این زمینه در مترو پاریس و نیویورک انجام شد و نشان داد حتی مترو منطقه نارنجی از نظر ابتلا به کرونا محسوب نمی‌شود.

این عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: انجام دورکاری و محدودیت در برگزاری مجالس و تشویق مردم به اصول ایمنی مهمترین گام‌ها جهت مقابله با کرونا است و مسأله طرح ترافیک تنها برای انحراف اذهان است.

خداکرمی تصریح کرد: در استان‌هایی مانند اهواز که اکنون از نظر ابتلا به کرونا و شیوع آن پرخطر محسوب می‌شوند اصلاً مترو وجود ندارد یا بحث طرح ترافیک مطرح نیست پس نباید آدرس غلط به مردم دهیم و این نکته نیز مدنظر باشد که لغو طرح تبعات بدتری برای عموم مردم شهر دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1399/04/23
همچنین لغو طرح ترافیک موجب کاهش درآمدها می شود.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1399/04/23
تجمع بیشتر تو اتوبوس و مترو هست اونوقت حضرات طرح رو لغو نمیکنن که پول به جیب بزنن
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1399/04/23
مترو و اتو بوس محیط بسته و افراد بدلیل
کمبود اتوبوس فاصله اجتماعی را نمی توانند
رعایت کنند دو ماه از پول بگذرید وبه
سلامت مردم اهمیت بدهید طرح موقتا
حذف کنید مترو و اتوبوس خلوت و بیماری
نیز کمتر خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1399/04/23
مترو تهران رو با مترو پاریس و نیویورک مقایسه می کنه.............
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1399/04/23
دروغ میگین عین..... طرح ترافیک فقط واسه پوله دست شهرداری توجیب مردم بیچاره است
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1399/04/23
شما لغو کن ، تبعاتش رو قبول میکنیم . یعنی چی که مترو جزو پر خطر ها نیست . حتی یک صدم هم خطر داشته باشه ، شماها نباید اجازه ازدهام در مترو رو بدین . اتفاقا مترو جزو اولین خطراته . شما تهران رو با شهرهای دیگه مقایسه نکن چون اونوقت به معلومات شما شک میکنن . اونا صد برابر ما واگن دارن و طوری ساعات رو تنظیم میکنن تا ازدهام نشه . نه مثل شماها که ۶ تا واگن داغون دارین که بعضی اوقات هم خراب میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج