مورینیو و کلوپ بر ضد تیم گواردیولا
۱۰۱۵۸۴۹
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
۱۰۸۷
مربیان تیم‌های لیورپول و تاتنهام به تصمیم یوفا برای لغو محرومیت منچسترسیتی از لیگ قهرمانان اروپا واکنش نشان دادند.

خبرگزاری فارس: روز گذشته دادگاه عالی ورزش محرومیت 2 ساله منچسترسیتی برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا را لغو کرد. این اتفاق باعث خشنودی پپ و کادر فنی سیتیزن‌ها شد ولی دیگر تیم‌های جزیره از این تصمیم عصبانی شدند.

محرومیت منچسترسیتی در خصوص عدم رعایت بحث «فیرپلی‌مالی» بود که باعث شده بود این تیم 2 سال از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم شود و نزدیک به 30 میلیون یورو جریمه شود.

با تصمیم CAS در روز دوشنبه، این محرومیت لغو گردید و جریمه من‌سیتی نیز به 10 میلیون یورو کاهش یافت.

یورگن کلوپ، اولین مربی جزیره بود که به این تصمیم واکنش نشان داد. مربی آلمانی لیورپول اظهار داشت: به نظرم روز گذشته روز خوبی برای فوتبال نبود. فیرپلی‌مالی ایده بسیار خوبی است. از تیم‌ها و مسابقات محافظت می‌کند و کسی نباید بیش از اندازه هزینه کند و مطمئن باشد پولی که در حال خرج کردن است از منبع درستی تهیه شده است.

با اینکه حضور منچسترسیتی در رقابت لیگ قهرمانان اروپا از جهاتی به نفع لیورپول است مربی آلمانی این تصمیم را ناامید کننده خواند.

مورینیو نیز پس از کلوپ به تصمیم یوفا برای منچسترسیتی واکنش نشان داد و این رای را شرم‌آور خواند.

آقای خاص در این خصوص گفت: اگر تیمی گناه‌کار است پس نباید جریمه شود. اگر گناه‌کار است پس تصمیمی که گرفته شد شرم‌آور بوده و باید آنها از حضور در این رقابت منع شوند.

وی ادامه داد: من نمی‌دانم منچسترسیتی گناه‌کار است یا بی‌گناه، منظورم من این است که هر اتفاقی افتاده باشد تصمیم یوفا شرم‌آور است.

روز گذشته نیز خاویر تباس، رئیس لالیگا در مصاحبه با نشریه «مارکا» اسپانیا از این حکم CAS ابراز ناراحتی کرد و گفت: دادگاه عالی ورزش باید درباره این حکم خود بازنگری کند. CAS سازمان مناسبی برای بازنگری تصمیمات فوتبالی است.

پپ گواردیولا اما پس از منتشر شدن خبر لغو محرومیت تیمش عکسی شادمان در کنار فنی سیتیزن‌ها را منتشر کرد.

 

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج