درگیری مرزی ارمنستان و آذربایجان ادامه دارد
۱۰۱۶۵۱۸
۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
۹۲۹۰
درگیری‌های مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان بار دیگر در بامداد پنج‌شنبه پس از گذراندن یک روز در وضعیت آتش‌بس، از سر گرفته شد.

انتخاب: درگیری‌های مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان بار دیگر در بامداد پنج‌شنبه پس از گذراندن یک روز در وضعیت آتش‌بس، از سر گرفته شد.

 وزارتخانه‌های دفاع هر دو کشور آغاز دوباره تنش‌های مرزی را تایید و هر کدام، کشور مقابل را به آغاز رفتارهای خصمانه متهم کردند.

هر دو وزارتخانه در بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که از بامداد پنج‌شنبه نبرد میان سربازان دو کشور در مناطق مرزی «در جریان است».

ایروان همچنین مانند باکو تایید کرد که در قبال تهاجمات طرف مقابل، دست به ضدحمله زده است.

این در حالی است که شوشان استپانیان، سخنگوی وزیر دفاع ارمنستان نیز مدعی شد این نیروی دفاع ضدهوایی ارمنستان بوده که یک پهپهاد را سرنگون کرده است.

سخنگوی وزیر دفاع آذربایجان با رد اظهارات همتای ارمنستانی خود، ادعاهای این کشور را «غیرواقعی و ساخته و پرداخته مقامات وزارت دفاع ارمنستان» خوانده است.

پیش‌تر در روز دوشنبه ارمنستان اعلام کرده بود که نیروهای آذربایجان هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خاک این کشور را هدف شلیک قرار داده‌اند.

با افزایش تنش میان این دو کشور همسایه، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران اعلام کرد که حاضر است میان دو کشور میانجیگری کند.

درگیری مرزی میان دو کشور استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی پیشین، برای سالهاست که ادامه دارد.

تنش میان باکو و ایروان بر سر منطقه قره باغ از فوریه سال ۱۹۸۸ میلادی و با اعلام جدایی این منطقه خودمختار از آذربایجان آغاز و به درگیری مسلحانه در فاصله سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ میلادی منجر شد.

تلاش‌های بین‌المللی برای حل این مناقشه با همکاری روسیه، آمریکا و فرانسه همچنان ادامه دارد ولی تاکنون به حل نهایی این تنش منجر نشده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:13
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج