خودروهایی که در مرداد سهمیه بنزین نمی‌گیرند
۱۰۱۶۵۶۳
۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
۱۲۰۴۸
برخی از خودروهای شخصی به علت استفاده نکردن از سهمیه بنزین ماهانه ۶۰ لیتری خود از ابتدای سهمیه بندی بنزین تاکنون و با توجه به اینکه امکان ذخیره سازی بیش از ۹ ماه سهمیه بنزین در کارت های سوخت وجود ندارد، سهمیه مرداد را دریافت نخواهند کرد.

خبرگزاری تسنیم: با شروع مردادماه برخی خودروهای شخصی سهمیه جدید 60 لیتری بنزین را دریافت نخواهند کرد و این موضوع به سقف ذخیره بنزین در کارت های هوشمند سوخت بازمی گردد.

از ساعت صفر روز جمعه، 24 آبان‌ماه سال 1398 سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد. سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت شخصی برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا 6 ماه بود که به‌‌دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پایان فروردین ماه در اطلاعیه‌ای این سقف را به 9 ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت عدم استفاده حداکثر تا 9 ماه در کارت‌های سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

در صورتی که این مصوبه جدید، تصویب و ابلاغ نمی‌شد، برای خودروهای شخصی که 360 لیتر سهمیه بنزین در کارت سوخت آنها ذخیره شده بود، سهمیه بنزین اردیبهشت ماه واریز نمی‌شد. اکنون که این مصوبه، سقف ذخیره سازی بنزین در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی را تا 9 ماه افزایش داده، به معنای آن است که در صورتی که کسی از سهمیه بنزین خود از ابتدای سهمیه بندی (24 آبان ماه 98) استفاده نکرده باشد، نهایتا تا سقف 540 لیتر (برابر با 9 سهمیه 60 لیتری) ظرفیت ذخیره سازی دارد.

از اینرو برای کسانی که از سهمیه بنزین 60 لیتری ماهانه خود تاکنون استفاده نکرده‌اند، تنها تا تیرماه سهمیه جدید سوخت در کارت‌های آنها قابلیت شارژ داشته و این افراد سهمیه بنزین مردادماه را دریافت نخواهند کرد.

نکته جالب توجه اینجاست که پیگیری های تسنیم نشان می دهد تعداد چندین هزار خودروی شخصی در کشور وجود دارد که تاکنون از سهمیه 60 لیتری ماهانه خود استفاده نکرده اند و تا امروز با واریز نهمین سهمیه بنزین، 540 لیتر سهمیه بنزین ذخیره شده در کارت‌های سوخت خود دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1399/04/26
حالا یه عده ای هم مصرف نمکنن تو ناراحتی.حتما باید مصرف کنه.دود کنه. این کار را می کنید که بازار سیاه درست می کنید.
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1399/04/26
درهرحال کار درستی نیست تعداد انها کم است اگثرا مال سالمندان است که ماشبن دارند و به کسی نه ماشین ونه بنزین می دهند اگر اطلاع رسانی خوب شود به نفع نوه ها خواهد بود بخصوص نوه پسری البته شاید قهر کرده باشند وتصمیم گرفته به هیچ یک از فرزندان ندهد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
نوه پسری را درست فرمودی
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1399/04/26
برید بابا هر روز یک نقشه برای مردم بدبخت می‌کشید خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1399/04/26
خوش به حالشون ما که همین زوز اول 60 لیترو میزنیم تمام بقیه رو هم آزاد خدا برکت بده لیتزی سه هزار تومان
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1399/04/26
مگه بنزینی تو کارت می مونه که اضافه نشه
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1399/04/26
سلام وقتی به خاطر کرونا داخل خونه هستیم بنزین چطور استفاده بشه وقتی ماشین داخل پارکینگ هست
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1399/04/26
مطمئن باشین کمتر از یک سال کارت سوختها را برمیدارن و دوباره مثل روال قبل میگن همه بنزین ازاد.
حقه ی کثیف دولت کثیف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج