واکنش آملی لاریجانی به ادعای برخورد جناحی شورای نگهبان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۱۶۸۱۸
۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
۱۱۰۷۸
عضو فقیه شورای نگهبان می‌گوید: فقها و حقوقدانان شورای نگهبان همواره تلاش کرده‌اند سلایق شخصی خود را از مسائل کاری خود جدا کنند.

خبرگزاری صداوسیما : عضو فقیه شورای نگهبان می‌گوید: فقها و حقوقدانان شورای نگهبان همواره تلاش کرده‌اند سلایق شخصی خود را از مسائل کاری خود جدا کنند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در گفتگویی در پاسخ به این سوال که چه رویکردی را لازم می‌دانید که شورای نگهبان، سطح کارایی اش را افزایش دهد؟ اظهار داشت: شورای نگهبان بر حسب قانون اساسی، وظایف متعددی بر عهده دارد که یکی از مهمترین وظایفش، بحث و بررسی و تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و شرع است که خود همین، باب بسیار وسیعی برای کارهای تحقیقی و عملی است.

عضو فقهای شورای نگهبان ‏ تصریح کرد: به‌حمدالله شورای نگهبان از بدو تاسیس با حضور فقهای ارزشمند حوزه‌های علمیه و حقوقدانان برجسته تا حد زیادی توانسته این وظیفه را انجام دهد در عین حال هنوز جا برای ارتقا وجود دارد و در بحث‌های مهم شرعی و حقوقی می‌توانیم با ارتقاء در سطح بررسی ها، نسبت به آن‌ها بهتر نظر بدهیم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: بحث دیگر، نظارت بر انتخابات است، انتخابات متعدد اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که البته مستندش فرق می‌کند، برخی قانون اساسی و برخی مصوبه مجلس خبرگان رهبری است این‌ها هم قابل ارتقاء و توسعه است، دقت در بحث انتخابات در شرایطی که قانون برای کاندیداها معین کرده و مقرر داشته است، می‌طلبد که نظام‌های جدیدی تصویب شود و براساس آن شورای نگهبان بتواند دقیق‌تر وظایف خودش را انجام دهد.

عضو فقیه شورای نگهبان ادامه داد: همه این‌ها در عین حال هم با دقت کار کرده است؛ فقها و حقوقدانان تلاش خودشان را کردند، اما این منافاتی ندارد که سطح بررسی ها، دقت‌ها و ابزاری که برای بررسی نیاز دارند ارتقا یابد، همه این‌ها می‌طلبد که تلاش‌های جدیدی صورت گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی درباره برخی انتقادها مبنی بر مصلحت اندیشی شورای نگهبان، تصریح کرد: من گمان نمی‌کنم که این طور باشد، البته من در طول دوران شورای نگهبان حاضر نبودم، ولی در سال‌های متمادی که در محضر دوستان در شورا بودم، نهادی است که کمترین میزان مصلحت اندیشی در آن صورت گرفته و تلاش شان این بوده که بر حسب مقررات و قانون عمل کنند و چه در نظارت برانتخابات و چه در انطباق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی، کمترین میزان مصلحت اندیشی‌ها صورت گرفته است.

سلایق شخصی در شورای نگهبان دخالت داده نمی‌شود

آیت الله آملی لاریجانی درباره اتهام برخی‌ها به شورای نگهبان مبنی بر برخورد جناحی؛ افزود: این حرف، حتما صحیح نیست البته درست است که هر انسانی ممکن است گرایش‌هایی داشته باشد، اما من می‌توانم شهادت بدهم که بسیاری از فقهایی که در شورای نگهبان هستند و بودند و به رحمت خدا رفتند، ما شاهد کارهای آنان و رسیدگی‌های آنان بودیم چه در بحث انتخابات و چه در بحث انطباق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی، واقعا سلایق خود را دخالت نمی‌دادند.

عضو فقهای شورای نگهبان، در پایان گفت: بدیهی است که انسان‌ها دارای سلایق مختلف باشند، اما مهم آن است که آیا آن را در رسیدگی‌ها دخالت می‌دهند یا خیر؟ من تا جایی که شاهد بودم، فقهای شورای نگهبان و حقوقدانانش انسان‌های متدینی بودند به ویژه فقها، مانند آیت الله مومن و آیت الله رضوانی که ما سال‌ها در محضرشان بودیم انسان‌هایی بودند که روی ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های الهی و عدالت محکم ایستاده بودند کسانی نبودند که خدای نکرده برای سلایق شان حق کسی را ضایع کنند واقعا من می‌توانم شهادت بدهم که چنین خبری نبوده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222