پرونده شفر با ۴۵۰ هزار دلار بسته می‌شود
۱۰۱۸۱۸۶
۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
۴۹۶
پرونده شفر (در واقع پرونده پدر و پسر) روی هم با ۴۵۰ هزار دلار (۳۵۰ هزار دلار برای پدر و ۱۰۰ هزار دلار برای پسر) بسته خواهد شد.

خبرورزشی: وینفرد شفر سرمربی اسبق استقلال که بهار سال گذشته از این تیم اخراج شد، پس از اینکه نتوانست به شکلی مسالمت‌آمیز مطالبات خود را دریافت کند، سراغ کمیته انضباطی فیفا رفت و در نهایت حکمی به ارزش ۵۵۰ هزار دلار علیه باشگاه ایرانی گرفت.

رقمی بسیار سنگین که پرداخت آن به معنای واقعی کلمه کمر باشگاه استقلال را خم خواهد کرد و عدم پرداخت آن نیز دردسر‌های بزرگی همچون کسب امتیاز برای این باشگاه به ارمغان خواهد آورد! در همین خصوص، اما ظاهراً روزنه جدیدی برای حل ماجرا باز شده است؛ روزنه‌ای که البته استفاده از آن با شرایط مالی باشگاه استقلال ارتباط مستقیم دارد.

دستمزد پسر به جای غرامت پدر

علاوه بر خود شفر، پسرش نیز بابت حضور در استقلال به عنوان آنالیزور (موضوعی که به جرأت می‌توان گفت حاصل چندانی برای این باشگاه نداشت) از استقلال طلبکار بوده و چیزی حدود ۱۰۰ هزار دلار درخواست کرده است. البته ساشا شفر به فیفا شکایت کرده و باشگاه استقلال نیز مدارکی دارد مبنی بر آنکه شفر کوچک پس از برکناری پدرش حاضر به همکاری با کادر فنی جدید نشده به همین خاطر پرونده فعلاً در فیفا باز بوده، اما احتمال دارد استقلال متأسفانه در این ماجرا هم بازنده شود.

در این میان گروهی از دوستان مشترک میان وینفرد شفر و استقلال طرحی را مطرح کرده‌اند که طبق خبر‌های رسیده، به صورت شفاهی با موافقت ابتدایی سرمربی اسبق آبی‌پوشان پایتخت همراه شده است. بر اساس این طرح به شفر بزرگ پیشنهاد شده برای کمک به استقلال و به واسطه خاطرات خوشی که از این تیم دارد، قید ۲۰۰ هزار دلاری که فیفا به عنوان غرامت برای او تعیین کرده را بزند (بر اساس رأی صادر شده، باشگاه استقلال موظف است مبلغ ۳۵۰ هزار دلار به عنوان اصل طلب و ۲۰۰ هزار دلار نیز در قالب کرامت و دیرکرد به وینفرد شفر بپردازد) و این مربی آلمانی نیز عنوان کرده اگر دستمزد ۱۰۰ هزار دلاری پسرش پرداخت شود، قضیه بخشودگی غرامت خود را به طور جدی مد نظر قرار می‌دهد. اتفاقی که اگر رخ بدهد، پرونده شفر (در واقع پرونده پدر و پسر) روی هم با ۴۵۰ هزار دلار (۳۵۰ هزار دلار برای پدر و ۱۰۰ هزار دلار برای پسر) بسته خواهد شد.

هزینه وکیل

همان‌طور که اشاره کردیم، این مسئله در حال حاضر فعلاً جنبه طرح پیشنهادی از طرف دوستان مشترک شفر و استقلال را دارد، بنابراین نمی‌توان آن را امری قطعی تلقی کرد. البته برخی شنیده‌ها نیز حکایت از آن دارد که وینفرد شفر مدعی شده حتی اگر به استقلال تخفیف بدهد، باز هم هزینه صورت گرفته بابت استفاده از وکیل را خودش پرداخت نخواهد کرد و این مبلغ نیز باید توسط باشگاه ایرانی پرداخت شود، چون اگر بحث شکایت از استقلال مطرح نمی‌شد، دلیلی بر استفاده از وکیل هم وجود نداشت.

به هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا طرح فوق باعث بسته شدن یکی از گرانقیمت‌ترین پرونده‌های استقلال در فیفا می‌شود یا نه؟ این نکته را نیز فراموش نکنید که حتی اگر شفر به استقلال تخفیف بدهد، باز هم باشگاه باید رقم قابل ملاحظه‌ای در حساب خودش داشته باشد تا بتواند زمینه برای تسویه حساب را فراهم کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1399/04/31
پول و از کجا آوردند از وزارت ورزش یا وزارت خارجه یا مجلس یا.....
United Kingdom
18:31 - 1399/04/31
بابا مسعودشون هست میده .تیم حکومتی استقلاله،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج