وزیر کشور: قرارداد ایران و چین را تحریف کردند
۱۰۲۲۹۳۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
۱۲۴۵
رحمانی‌فضلی درباره حواشی به‌وجود آمده میان قرارداد بلندمدت بین ایران و چین تصریح کرد: متأسفانه در فضای رسانه‌ای خارج از کشور و رسانه‌های معاند درباره قرارداد بلندمدت ایران و چین به مصداق کامل تحریف نشان دادند و مباحثی مانند واگذاری جزایر، فروش برخی مناطق و یا چاه‌های نفت را مطرح کردند و اینجا مطرح شد که رسانه‌های در شفاف‌سازی این موضوع بیشتر فعالیت کنند.

خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی تبلیغات اقتصادی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امروز جلسه پنجاه و چهارم ستاد هماهنگی اطلاع‌رسانی اقتصادی را داشتیم و این جلسه، طبق مصوبه سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی آخرین جلسه است، اگر ادامه فعالیت این ستاد فردا تمدید شود، فعالیت ما در این ستاد ادامه می‌یابد و اگر هم تمدید نشود ما موظف بودیم که کارمان را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امروز کمیته‌های مختلف گزارش مفصلی از عملکرد دو ساله خود ارائه دادند، افزود: کمیته قضایی که اقدامات بسیار موثری انجام داده بود، گزارش خود را ارائه کرد و مدیریت خوبی در فضای رسانه‌ای از لحاظ حقوقی انجام شد و در این ستاد نه روزنامه‌ای و نه سایتی بسته شد و نه بازداشتی داشتیم. با توجه به هماهنگی، همکاری، درک و فهم درستی که در رسانه‌های ما وجود دارد، همواره به توصیه‌ها توجه داشتند و اگر مواردی احساس کردیم که خارج از روال مصوب است، با تذکر جزئی حل شد.

وزیر کشور: قرارداد ایران و چین را تحریف کردند

وزیر کشور گفت: کمیته رسانه‌ای گزارش مفصلی از عملکرد رسانه‌ها داد و کمیته محتوایی و عملیات روانی نیز گزارش خوبی ارائه کردند که قابل قبول بود.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: در این مدت دو سال بیش از هزار مصوبه داشتیم که تمام آن مصوبات اجرایی شده و امروز مجددا مقرر شد تلاش کنیم با اولویت پیش‌گیرانه در مسائل اقتصادی بتوانیم فضا را به‌گونه‌ای پیش ببریم که مانع بهره‌برداری و سوءاستفاده رسانه‌های معاند از فضای کشور باشد. در این مدت دو سال بیش از هفتاد درصد مصوبات این ستاد مبتنی بر بحث پیشگیری بوده و تلاش می‌کنیم بتوانیم آن بخش از مسائل اقتصادی که موجب نگرانی مردم می‌شود را به نهادهای اجرایی، دولت و مجلس به‌گونه‌ای منتقل کنیم که این نگرانی تشدید نشود.

وی با اشاره به اینکه امروز نظارت به عنوان مطالبه افکار عمومی مطرح شد، بیان کرد: درباره نظارت بر قیمت‌ها گزارش‌های خوبی دادند و کار خوبی هم صورت گرفته و کارگروه‌های متشکل از قوای مختلف اقدامات مناسبی در این زمینه انجام می‌دهند.

وزیر کشور گفت: امروز همچنین گزارشی از منابع، اعتبارات و تسهیلاتی که قرار بوده به واحد‌های تولیدی داده شود مطرح شد و اتحادیه‌ها و صنوف نسبت به میزان و زمان تقدیم این کمک درخواست داشتند، هرچند این مبلغ ناقابل است و این به توان دولت برمی‌گردد ولی در خواست کردند اگر بشود این رقم بالا رفته و یا تسریع شود که مورد توجه قرار گرفت و منتقل خواهد شد.

رحمانی‌فضلی درباره حواشی به‌وجود آمده میان قرارداد بلندمدت بین ایران و چین تصریح کرد: متأسفانه در فضای رسانه‌ای خارج از کشور و رسانه‌های معاند درباره قرارداد بلندمدت ایران و چین به مصداق کامل تحریف نشان دادند و مباحثی مانند واگذاری جزایر، فروش برخی مناطق و یا چاه‌های نفت را مطرح کردند و اینجا مطرح شد که رسانه‌ها در شفاف‌سازی این موضوع بیشتر فعالیت کنند.

وی ادامه داد: این قرارداد، توافق اولیه است و محورهای همکاری برای 25 سال در آن مطرح می‌شود و بعداً برای اجرایی شدن باید فرآیندهای قانونی خود را طی کند که یکی از این فرآیندها مصوبه مجلس خواهد بود که انجام می‌شود.

وزیر کشور گفت: امیدواریم در شرایط کرونایی که بر مسائل اقتصادی و معیشت مردم تأثیر دارد طوری عمل کنیم که واقعیت‌های موجود اقتصادی کشور را به مردم منتقل کنیم و مردم را به پشتیبانی دولت و این سیاست‌ها بیاوریم، تا بتوانیم همگی این مسائل را با هم حل کنیم.

رحمانی‌فضلی در پایان گفت: در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری بر این مسئله تأکید شد که باید امیدآفرینی و اعتمادسازی کرده، تولید و سرمایه‌گذاری را تشویق و خود را آماده کنیم تا بتوانیم از این شرایط خاص عبور کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1399/05/13
ایکاش مسولین به طور شفاف این قرارداد را برای مردم توضیح میدادند تا اینطور دشمنان داخلی و خارجی ملت را نگران نمیکردند
پاسخ ها
محرم امد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
دقت کردی جدیدن رحمانی بلبل شده
سخنانی میگوید که اصلا به گروه خونی او نمی‌خورد
خخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1399/05/13
همکاری باشد .دوستی باشد صلح باشد ولی قرارداد بستن 25ساله اشتباه است درآینده همین چین درخواستهایی ازما می کند که نمی توانیم به او نه بگوئیم وسلطه از همینجا آغاز میشود
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1399/05/13
نعوذ با الله مگه کتاب آسمانی تحریف بشه دولت زنده مردم هم زنده یکیتون بلند بشه بیاد توی رسانه هاتوضیح بده تفسیر بکنه که کسی برداشت اشتباهی نکنه
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1399/05/13
خسته ایم به مرگ خودمون راضی هستیم ما بشه شما اعتماد کردیم اما الان پشیمانیم دیگه این حرفها خریدار نداره
Romania
22:16 - 1399/05/13
تو خودت تعریف بیگانگانی دراین سرزمین
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1399/05/13
مخصوصا شما وزیر کشور که خیلی به شما اعتماد داریم ومیخواهیم هم حرفهای شما رو در مورد قرارداد باور کنیم به همین خیال باشید که مردم حرفهای شما رو قبول میکنند چون به راست گویی شما که خیلی خیلی ایمان داریم
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1399/05/13
جزایر قشم و کیش را که تحریف نکردند
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/05/13
دارن گند کارشون رو توجیه میکنن بسه دیگه
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1399/05/13
همین که حاضر به انتشار متن قرارداد نیستید ثابت میکنه که بد ریگی به کفشتونه
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1399/05/13
این دولت پیر مردود شده و هیچ قرارداد بلندمدتی نباید توی این دولت امضا شه، بهتره فعلن مراقب دولت باشن تا دوره‌ش تموم شه و بره...
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1399/05/13
تو راستش برای مردم بگو دروغ گو شماها دروغ کم میارین راست میگین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج