ورود ربیعی به پرونده ویلموتس و استراماچونی
۱۰۳۲۵۲۸
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
۱۲۴۴
علی ربیعی، سخنگوی دولت با اشاره به همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت اطلاعات اعلام کرد پرونده مفسدان و دلال‌ها در دستگاه قضایی است.

خبرورزشی: علی ربیعی، سخنگوی دولت با اشاره به همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت اطلاعات اعلام کرد پرونده مفسدان و دلال‌ها در دستگاه قضایی است.

علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که با توجه به مشکلات مالی متعدد طی سال‌های اخیر در ورزش، عزمی در دولت برای معرفی ارکان اصلی فساد در این حوزه به دستگاه قضایی وجود دارد، گفت: ‌ریشه بسیاری از این مشکلات در قراردادهای خارجی در مشکلاتی است که برای تامین ارز به قیمت نیمایی و انتقال ارز به خارج از کشور ناشی از موانع بانکی متاثر از تحریم‌های آمریکاست.

وی افزود: برخورد با مفسدان و دلال‌ها مدتی است که با همکاری وزارت ورزش و وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی آغاز و تعدادی از عوامل فساد شناسایی و با آنها برخورد و تحت نظر بوده و پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

ربیعی یادآور شد: مشکلات قرارداد ویلموتس به خاطر عدم پرداخت ارزهای فدراسیون فوتبال توسط فیفا به ایشان بوده که به خاطر تحریم‌های شدید، فیفا هم بدون اجازه آمریکا اقدام به پرداخت دستمزد ویلموتس در موعد مقرر نکرد و سرمربی سابق اقدام به فسخ یک طرفه به خاطر عدم دریافت حقوقش کرد. لازم به توضیح است که در طول هشت سال گذشته دستمزد ارزی مربیان خارجی تیم ملی فوتبال ایران از محل کمک‌های فیفا پرداخت یا ارز درآمدهای ارزی فدراسیون فوتبال به خاطر صعود به جام جهانی بود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: موضوع اختلاف حساب در پرونده استراماچونی هم در دست بررسی است و بازرسان به زودی تکلیف آن را روشن خواهند کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج