دستگیری سیم‌دزدی که هزار تلفن را قطع کرد
۱۰۳۶۱۰۹
۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹
۱۹۳۷
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای تجهیزات مخابراتی خبر داد.

پایگاه خبری پلیس: معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای تجهیزات مخابراتی خبر داد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: اواسط تیر ماه سال جاری، نماینده حقوقی شرکت مخابرات به دادسرای ناحیه 15 مراجعه و از سرقت تجهیزات شرکت مخابرات استان تهران شکایت کرد و گفت که از اوایل اردیبهشت امسال، طی تماس شهروندان مبنی بر قطع خطوط تلفن ثابت محدوده شرق و جنوب شرق متوجه سرقت سیم‌های تلفن داخل ایستگاه‌های کافو شدیم که با ارزیابی‌های صورت گرفته، مشخص شد سیم‌های 43 ایستگاه کافو سرقت شده است.

و این سرقت پنج میلیارد ریال به شرکت مخابرات خسارت وارد کرده است. نجفی با بیان اینکه این سارق با سرقت سیم‌های تلفن ایستگاه‌های کافو شرکت مخابرات، باعث قطع تلفن بیش از هزار مشترک در شرق تهران شده بود، افزود: با انجام اقدامات میدانی مشخص شد، سارق جوانی در ساعات اولیه صبح با تخریب قفل درهای ایستگاه کافو سیم‌های تلفن را سرقت کرده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند هویت سارق جوان را به نام فرزاد، 30 ساله و دارای چهار فقره سابقه کیفری شناسایی و دستور دستگیری متهم را از مرجع قضایی اخذ کنند. وی ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی و بررسی‌های سیستمی ‌مشخص شد، ساعت 6 صبح ۱۱شهریور مأموران کلانتری 126 تهرانپارس، حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی کلانتری به مرد جوانی که کیسه‌ای به همراه داشته مظنون شده‌اند.

مرد معتاد با دیدن مأموران، اقدام به فرار کرد، اما خیلی سریع توسط مأموران کلانتری بازداشت می‌شود و در بازرسی از داخل کیسه مرد معتاد، مقادیری سیم تلفن از سوی مأموران کشف می‌شود. معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی گفت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد، مرد معتاد که خود را‌هاشم معرفی کرده بود، همان فرزاد است که به ‌عنوان سارق اصلی سیم‌های شرکت مخابرات تحت تعقیب است.

وی برای تغییر مسیر تحقیقات، نام برادرش را که هیچ‌گونه سابقه کیفری نداشته به مأموران اعلام کرده است که پس از انتقال متهم به پلیس آگاهی وی به سرقت‌های سریالی سیم‌های تلفن اعتراف کرد. فرزاد درخصوص سرقت‌های سریالی سیم‌های تلفن معترف شد، به ‌خاطر سرقت سیم‌های مخابرات در زندان بودم که اسفند سال گذشته با وثیقه آزاد شدم.

دو ماه بعد از آزادی و از ابتدای اردیبهشت، سرقت‌هایم را شروع کردم. ساعت ۵ صبح با پرسه‌زنی در محدوده‌های شرق و جنوب شرقی با شناسایی کافوهای شرکت مخابرات قفل‌های آن را تخریب و سیم‌های تلفن را سرقت می‌کردم و به مالخری در شرق تهران به قیمت ناچیزی می‌فروختم و هرچه در این راه به دست می‌آوردم را صرف تهیه مواد می‌کردم. سرهنگ نجفی افزود: کارآگاهان به دنبال اظهارات سارق طی انجام تحقیقات پلیسی مخفیگاه مالخر را در محدوده شرق تهران شناسایی و هجدهم شهریور وی نیز دستگیر شد و مالخر جوان در ادامه تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1399/06/23
مجبوربوده چون که گرسنه اس
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1399/06/23
یکماه تلفن ما قطع بود
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1399/06/23
گرسنه نیست ب خاطر ک خمار نشه این کار کرد وگر نه ادم های گرسنه هیچ وقت این کار نمیکنن دادا
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1399/06/23
ای خدابه کی بگم الان ۵ماه هست سیم تلفن خانه مارادوزیدن پاسگاه رفتیم نامه ب مخابرات دادیم اماانگارنانگاربابابایدبه که بگویم حتی یک ریال پول تلفن بدهکارنیستیم اماکسی درشهرستان بم پیگیری نمیکنه وجوابگوهم نیستن خداچرااینقدرکشوربهم ریخته توراقرآن خبری پخش کن شایدیک دلسوزی پیدابشه شهرستان بم شهرک رزمندگان ای خدابه کجاپناه ببریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج