طالبان: توافق نشود، افغانستان را به‌ زور می‌گیریم
۱۰۳۷۵۴۶
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
۱۹۶۵
یکی از اعضای ارشد هیئت گفت‌وگوکننده طالبان به شبکه سی‌بی‌اس گفته است که نظامی کنونی افغانستان کاملاً «فاسد و ناتوان» است و ایجاد یک حکومت ائتلافی با دولت اشرف غنی مانند کشتی در حال غرق شدن است، طالبان را نیز غرق خواهد کرد.

ایسنا: یکی از اعضای ارشد هیئت گفت‌وگوکننده طالبان به شبکه سی‌بی‌اس گفته است که نظامی کنونی افغانستان کاملاً «فاسد و ناتوان» است و ایجاد یک حکومت ائتلافی با دولت اشرف غنی مانند کشتی در حال غرق شدن است، طالبان را نیز غرق خواهد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، سلام‌وطندار، این عضو ارشد گروه طالبان گفته است: «حالا نوبت طالبان است. رژیم افغانستان را برای سه تا پنج سال به طالبان واگذار کنید. طالبان با جامعۀ جهانی به ویژه آمریکا همکاری می‌کنند. ما ثابت می‌سازیم، همان‌طوری که یک دشمن سرسخت بوده‌ایم، در آینده یک همکار استوار و قابل اعتماد خواهیم بود».

عباس استانکزی، معاون رئیس هیئت گفت‌وگوکننده طالبان در مصاحبۀ جداگانه با سی‌بی‌اس تأکید کرده است که «جامعۀ جهانی نباید عصبانی باشد.»

طالبان: توافق نشود، افغانستان را به‌ زور می‌گیریم

او گفته است: «در ازای برخورد با طالبان به عنوان یک نهاد سیاسی مشروع در افغانستان، ما این بار خوب ظاهر شده و در برابر قوانین بین‌المللی بیش‌تر مسؤول خواهیم بود».

عضو ارشد هیئت گفت‌وگوکننده طالبان که نخواسته نامی از او برده شود، گفته که رژیم پیشین طالبان – که در سال 2001 با حمله بر افغانستان سرنگون شد – بی‌تجربه بود و به همین دلیل از سوی کشورهای جهان پذیرفته نشد و این امر سبب فاصله جامعه جهانی از این گروه شد.

یک عضو دیگر طالبان نیز گفته که به این گروه در نظام باید سهم مفید داده شود. او خواستار پنج وزارت کلیدی در حکومت آینده برای این گروه شده و افزوده که جنگ‌جویان طالبان در قالب نیروهای امنیت ملی افغانستان ادغام شوند و همه این‌ها باید زیر چتر یک دولت اسلامی باشد.

او در این مصاحبه گفته است که این گروه حالا مخالف کار زنان در حکومت نیست و به گروه‌ها و اقلیت‌های مذهبی نیز در حکومت نقش خواهد داد.

طالبان همواره تأکید کرده‌اند که این گروه زنان را به‌ عنوان نخست‌وزیر و عضو دادگاه عالی نمی‌پذیرند. با شروع گفت‌وگوهای صلح، زنان افغانستانی پیوسته اعتراض کرده‌اند که مبادا دست‌آوردهای آنان در این مذاکرات به هدر برود.

عضو گفت‌وگو کننده طالبان به شبکه سی‌بی‌اس گفته است: «طالبان در افغانستان یک واقعیت‌اند. تنها طالبان می‌‎توانند این جنگ را پایان داده و ثبات را به افغانستان برگردانند. طالبان از جنگ خسته شده‌اند اما فداکاری‌های 20 سال گذشته را هدر نخواهند داد.

یک عضو تیم مذاکره کننده طالبان با رد احتمال ایجاد دولت ائتلافی این گروه با دولت «اشرف غنی» گفته است که دولت کابل مانند یک کشتی در حال غرق است و در صورت پیوستن این گروه به دولت، طالبان نیز غرق خواهد شد.

این عضو هیئت گفت‌وگوکننده طالبان در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفته که ایجاد یک حکومت ائتلافی با کشتی در حال غرق حکومت محمداشرف غنی، طالبان را نیز غرق خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:25
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/06/26
صد دفعه به خود من به شخصه ثابت شده با گروه‌های مسلمان افراطی به هیچ عنوان نمیشه توافق کرد
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1399/06/26
همینه دیگه آمریکا نباشه همه شاخ میشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
آمریکا خودش گروههای جهادی رو تو افغانستان به بهلنه مبارزه با شوروی ایجاد کرد الانم خودشه که داره باهاش توافق میکنه اگر آمریکا طالبان و ایجاد نمیکرد مردم افغانستان‌ چند دهه رنج نمیکشیدن
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1399/06/26
طالبان تندرو هستن و از داعش بیشتر نباشن کمتر نیستن
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1399/06/26
خدا اونایی که طالبان رو به وجود اوردن لعنت کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
اول تحقیق کن بعد طالبان با داعش مقایسه کن
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1399/06/27
پس اسمش دیگه توافق نیست:
انتقال مسالمت امیز قدرت است به طالبان.
پاسخ ها
************shanjani ********
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
... تا این طالبان جنایتکار وجود دارند..افغانستان به هیچ عنوان . روزِ خوش نخواهد دید..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
نه طالبان نه افغانستان ایران چی میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج