بازدید فضانوردان ناسا از قطب جنوب ماه لغو شد
۱۰۳۸۶۶۳
۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
۵۷۸
در حالی که ناسا در حال برنامه‌ریزی برای اعزام فضانورد به کره ماه در سال ۲۰۲۴ است، برنامه‌های قبلی برای بازدید از قطب جنوب تنها قمر زمین لغو شده است.

خبرگزاری مهر: در حالی که ناسا در حال برنامه‌ریزی برای اعزام فضانورد به کره ماه در سال ۲۰۲۴ است، برنامه‌های قبلی برای بازدید از قطب جنوب تنها قمر زمین لغو شده است.

ناسا قبل از این برنامه‌های خود برای انجام مأموریت فضایی در کره ماه را در چهار سال دیگر به طور دقیق اعلام کرده بود. اما به گفته جیم بریدن اشتاین مدیر ناسا حضور در قطب جنوب ماه از دستور کار پروژه آرتمیس این سازمان فضایی خارج شده است.

در گذشته علت این تصمیم‌گیری احتمال وجود یخ در قطب جنوب ماه اعلام شده بود. قرار بود فضانوردان این یخ‌ها را به آب آشامیدنی، هوا و سوخت راکت مبدل کنند. اما دشواری برای دسترسی به قطب جنوب ماه و احتمال وقوع مشکلات پیش بینی نشده به علت عدم تابش نور خورشید به این قسمت از کره ماه و اطلاعات اندک در مورد آن باعث تغییر تصمیم ناسا شده است.

با تغییر این تصمیم احتمال می‌رود فرود بر روی ماه در یکی از همان شش نقطه‌ای صورت بگیرد که برای فضاپیماهای آپولو طی سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ برنامه‌ریزی شده بود. قرار است تصمیم نهایی ناسا در این زمینه طی ماه‌های آینده به طور رسمی اعلام شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج