۳ شهر ایران در فهرست جهانی یونسکو
۱۰۳۹۲۱۹
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
۱۰۵۰
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران از پیوستن سه شهر تهران، اصفهان و بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانی یونسکو خبر داد.

روزنامه شرق: دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران از پیوستن سه شهر تهران، اصفهان و بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانی یونسکو خبر داد.

حجت‌الله ایوبی در‌این‌باره اظهار کرد: با پیوستن شهرهای تهران و اصفهان و بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانی یونسکو، 14 شهر ایرانی دارای جایگاهی جهانی شده‌اند. وی تصریح کرد: بسیار جای خوش‌وقتی است که تلاش‌های کمیسیون ملی یونسکوی ایران میوه داد و تجربه ایرانی ـ اسلامیِ سبک زندگی شهری و شهرنشینی فرصتی برای تبادل فکر و فرهنگ و اندیشه با جهانیان یافت.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو-ایران همچنین در دیدار با اعضای باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو گفت: راه‌حل بسیاری از مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور توسعه گردشگری است.‌ حجت‌الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو، 30 شهریور 1399 در دیدار اعضای باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو اظهار کرد: راه نجات بسیاری از مسائل اقتصادی و فرهنگی در کشور گردشگری است و بسیاری از کسانی که به‌عنوان گردشکر وارد ایران می‌شوند، می‌توانند سفیران فرهنگی ما در کشور خود باشند.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران یادآور شد: اعضای این باشگاه می‌توانند به این مهم کمک بسیاری کنند. در غرب ایران محور گردشگری تاریخ و تمدن ایران شامل شهرهای همدان، کرمانشاه و سنندج را افتتاح کردیم و بخش خصوصی و دولتی و شهرداری‌ها، علاقه‌مند هستند این محور به مسیری نمونه برای گردشگری تبدیل شود. ایوبی ادامه داد: در انتهای این راه شهر سنندج قرار دارد که شهر خلاق موسیقی یونسکو است. وی عنوان کرد: شور و شوقی در این سه شهر برای رونق گردشگری وجود دارد و بی‌تردید داشته‌های این شهرها فرصت‌های بسیاری را فراهم کرده و به رفع تبعیض‌های موجود کمک می‌کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1399/07/01
پس قزوین چی؟ بیشترین تعداد بناهای تاریخی ثبت شده در قزوین است! پایتخت خوشنویسی و شیرینی خانگی. بدون قزوین لیست شما ناقص است!
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1399/07/01
تهران !!! ثبت جهانی بشه ؟ آلودگیش یا فساد و فحشاش یا نامردی و دزدیش ؟
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1399/07/01
پس شیراز به این عظمت کجاست با سعدی وحافظ و تخت جمشید و......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج