نخستین پرتاب سرنشین‌دار ناسا با موشک
۱۰۴۲۱۷۴
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
۱۲۱۸
نخستین پرتاب‌سرنشین دار ناسا با موشک و فضاپیمای آمریکایی دارای تاییدیه تجاری و تحت مالکیت تجاری یک ماه دیگر عملیاتی می‌شود.

خبرگزاری فارس: نخستین پرتاب‌سرنشین دار ناسا با موشک و فضاپیمای آمریکایی دارای تاییدیه تجاری و تحت مالکیت تجاری یک ماه دیگر عملیاتی می‌شود.

ناسا، سازمان هوانوردی آمریکا و اسپیس ایکس شرکت خصوصی آمریکایی، ماه آینده را برای انجام مأموریت تاریخی سرنشین‌دار به ایستگاه فضایی نهایی کردند.

بر اساس بیانیه روز سه شنبه ناسا، این سازمان و اسپیس ایکس در تاریخ ۳۱ اکتبر ساعت ۲:۴۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی ماموریت «SpaceX Crew-۱» را راه‌اندازی می‌کنند و طی آن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل می‌شوند.

فضانوردان مایکل هاپکینز، ویکتور گلوور و شانون واکر از آمریکا و سوئیچی نوگوچی از آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن با موشک Falcon ۹ از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضاپیمای SpaceX Crew Dragon منتقل خواهند شد.

به گفته اداره کل ملی هوانوردی و فضا، این نخستین باری است که یک خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی با موشک و فضاپیمای آمریکایی دارای تاییدیه تجاری و تحت مالکیت تجاری آمریکا پرواز می‌کند.

قرار است پس از پرتاب، فضانوردان Crew-۱ برای یک مأموریت علمی ۶ ماه را در ایستگاه فضایی بین‌المللی و در مدار زمین سپری کنند.

از این پس کلیه مأموریت‌های سرنشین دار ناسا به مدار زمین با خریداری خدمات از شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس ایکس انجام خواهد شد تا این سازمان از خدمات دیگر کشورها برای سفر به فضا بی‌نیاز شود.

آژانس فضایی آمریکا می‌گوید، این روش میلیاردها دلار از هزینه‌ها کم می‌کند؛ پولی که می توان از آن برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ استفاده کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج