استقلال برای مهدی طارمی چک سفید داد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۴۲۵۹۹
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
۴۶۱۸
پدر مهدی طارمی می‌گوید که کارلوس کی روش نقش پررنگی در پیشرفت این بازیکن داشت.

خبرآنلاین: پدر مهدی طارمی می گوید که کارلوس کی روش نقش پررنگی در پیشرفت این بازیکن داشت.

درباره مهدی طارمی هنوز خیلی چیزها نمی‌دانید. او پسر کم‌حرفی است. درباره گذشته‌اش، درباره این‌که چطور شد مهدی طارمی کم حرف می‌زند. به قول پدرش او آدم تو داری است و حرف‌هایش را دل دل نگه می‌دارد. حالا اما اگر مصاحبه علی طارمی پدر مهدی را بخوانید، تا حدودی او را خواهید شنید. تازه متوجه می شوید مهدی برای رسیدن به اینجا که هست، چه سختی‌ها کشیده است. چه روزها که پشت در کمپ ایستاده و چه ناملایمتی‌ها دیده. این گفت و گوی متفاوت را بخوانید.

*می‌دانستم مهدی به سطح بالایی می‌رسد

مهدی از بچگی به فوتبال علاقه زیادی داشت. همین حالا نوه‌ای داریم که عاشق فوتبال بازی کردن است. من خودم در پاس و ایران جوان بوشهر بودم. مهدی موقعی که بچه بود همراه من به زمین تمرین می‌آمد. سه چهار سالش بود. خیلی علاقمند بود و دوست داشت بازی کند. من از همان موقع می‌دانستم فوتبالیست خوبی می‌شود و به سطح بالایی از فوتبال می‌رسد. البته توان مهدی بیشتر از اینهاست و اگر یک مقدار سهل انگاری نمی‌کردیم الان در سطح بالاتری بازی می‌کرد.

*سهل‌انگاری ما

سهل‌انگاری ما جلوی مهدی به لحاظ مسائل مالی نبود. دیگر خودتان می‌دانید فوتبال ما حاشیه دارد. دو بار درباره او سهل‌انگاری کردیم. مهدی را بردیم اردوی تیم ملی 11 سال در کمپ تیم ملی. آن روز جزو روزهای بد زندگی‌ام بود. یک نفر بود در مدارس فوتبال فعالیت داشت. ایشان به ما گفت اشکالی ندارد که مهدی انتخاب نشده، شما را معرفی می‌کنم او را به تیم ملی ببرید. جلوی در کمپ ما را راه نمی دادند. به هر شکلی شده رو زدیم و رفتیم داخل. رفتیم اتاق آقای مربی. ایشان آنقدر بی تربیت بود که دراز کشیده بود و ما را دید بلد نشد. همینطور پاهایش را دراز کرده بود. به زور جواب سلام ما را داد. گفت چکار داری؟ گفتم اگر می شود از بچه ما تست بگیر. گفت زمانش تمام شده. گفتم یک کاری کنید. گفت بگذارید مهدی بماند خودتان بروید. من شب رفتم که ببینم چه شده فهمیدم به مهدی اصلا محل نگذاشته اند. فهمیدم حرف هایش دروغ بود. اینجا اولین بار مهدی لطمه خورد.

*مهدی را کشف نکردند

در این سال ها همه می گفتند مهدی چرا به اروپا نمی رود؟ خب باید پیشنهاد باشد که برود. شما شک نکنید اگر مهدی زودتر به فوتبال معرفی می شد 20 سالگی به اروپا می رفت نه الان که 28 سال سن دارد. مهدی ما حیف شد. او حتی نتوانست در یک تیم نظامی خدمت کند. مهدی دو سال به عنوان سرباز در سپاه بوشهر بود و نتوانست فوتبال بازی کند. خیلی اذیت شد. زمین چمن آب می داد. همان موقع مهدی را به فجر شیراز بردیم که مربی آنها هم نتوانست استعداد مهدی را کشف کند و او را نخواست. این شد که مهدی دو سال سربازی رفت و از فوتبال دور بود.

استقلال برای مهدی طارمی چک سفید داد

*استقلال چک سفید داد

وقتی مهدی در شاهین بوشهر و ایران جوان بازی می کرد کلیپی از او تهیه کردیم. من خودم در صدا و سیما بودم. هر مربی‌ که این کلیپ را می‌دید مهدی را می خواست. ما این سی دی را به استقلال و پرسپولیس دادیم. علی دایی نگاه کرد ولی استقلالی ها نه. آنها به محض اینکه دیدند پرسپولیس مهدی را می خواهند سراغ ما آمدند. گفتند یک چک سفید می دهیم و هر رقمی که دوست دارید بنویسید. ما گفتیم نه آقا دیگر نمی شود. ما به پرسپولیس و علی دایی تعهد اخلافی داده ایم . این شد که مهدی رفت پرسپولیس و خدا راشکر خودش را خوب نشان داد و به حقش رسید.

*مشورت کی روش به مهدی

کی‌روش که مهدی را به تیم ملی دعوت کرد، خوب درخشید و خودش را نشان داد. سرمربی تیم ملی هم به او علاقمند شد. کی روش خیلی پیگیر بود که مهدی به اروپا برود. در این زمینه کمکش کرد تا راهش هموار شود. این مربی هم در انتخاب ریوآوه و هم انتخاب پورتو به مهدی کمک کرد.

*از بچگی پنالتی می گرفت

مهدی از بچگی خیلی خوب پنالتی می‌گرفت. ما از 10 سالگی مهدی فیلم داریم. از همان زمان عالی پنالتی می گرفت و گام بلند می زد. پنالتی گرفتن در تخصص مهدی است. وقتی با ما هم بازی می کرد خوب پنالتی می‌گرفت. البته من خودم هم خوب پنالتی می گرفتم ولی نه به اندازه مهدی.

*خدا را چه دیدید؟

پیش بینی من از آینده مهدی در اروپا؟ به نظرم با این سن و سال در باشگاه بزرگی بازی می‌کند ولی ما خیلی امیدواریم که امسال بتواند در پورتو خوب بازی کند و درخشش فصل قبل را تکرار کند. اگر این اتفاق بیفتد خدا را چه دیدید؟ شاید مهدی توانست به آرزویش که همان رفتن به رئال مادرید است برسد.

*ما هم ناراحت می شویم

حاشیه‌هایی که برای مهدی طارمی ساختند ما را خیلی اذیت کرد. در فضای مجازی به مهدی خیلی بی مهری کردند. بعضی ها کارشان این است که آدم‌ها را تخریف کنند. گاهی این شوخی ها یا خبرها را به ما هم نشان می‌دهند و ناراحت می شویم.

*مادرش پیگیر است

راستش مادر مهدی خیلی پیگیر است که انشالله او بتواند زود ازدواج کند و متاهل شود. منتهی ما همه چیز را به خود مهدی واگذار کرده ایم. او گزینه‌ای را که باید پیدا نکرده است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:22
-
19:09 - 1399/07/10
سحر قریشی رو بگیرید براش
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1399/07/10
مهدی طارمی ی بازیکن دوست داشتنی و متصبه و بعنوان عضو کوچکی از ارتش سرخ از آقا مهدی بخاطر بازیهای زیبا و درخشانی که برای پرسپولیس کرد و زحماتی که کشید ازش ممنون و سپاسگزارم و برایش در تمام مراحل زندگی آرزوی موفقیت دارم
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1399/07/10
انشاالله همه جوانان ایرانی موفق و پیروز و سربلند باشن . موفقیت جوانان یعنی تضمین آینده کشور عزیز ایران
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1399/07/10
تا بوده همین بوده الانم هست همیشه استقلالی هل نگاهشون به خرید های پرسپولیسه
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1399/07/10
برو دنبال کارت بابا ایتجا تو زمین یه توپ نمیتونست درست با خودش حمل کنه حالا مشخص میشه ارزش داشته یا نداشته اروپا مشخص میکنه که طرف چی کارس فعلا دعا کنید نیمکت نشین نشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر