بمب کرونا در لیگ برتر والیبال؟
۱۰۴۳۸۳۶
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
۱۱۶۸
لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور در شرایطی دنبال می‌شود که هر هفته بازیکنان چند تیم به کرونا مبتلا می‌شوند.

خبرگزاری فارس: لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور در شرایطی دنبال می شود که هر هفته بازیکنان چند تیم به کرونا مبتلا می شوند.

زمانی که شیوع کرونا استارت خورد، فدراسیون والیبال جز نخستین فدراسیون هایی بود که مسابقات خود را نیمه تمام اعلام کرد. در آن زمان، شرایط لیگ برتر اصلا مساعد نبود و چند تیم بحران زده در آستانه کناره گیری از مسابقات بودند و هر روز یک حاشیه جدید ایجاد می شد؛ بنابراین کرونا بهترین بهانه بود که مسئولان مسابقات را تمام کنند.

حالا در شرایطی که اخباری مبنی بر شیوع موج سوم کرونا به گوش می رسد و مسئولان سخت گیری های بیشتری برای رعایت پروتکل های بهداشتی درنظر گرفته اند، مسابقات لیگ برتر والیبال در حال برگزاری است. نکته نگران کننده در این بین اخباری است که از ابتلای بازیکنان تیم های لیگ برتری شنیده می شود.

برخی باشگاه ها صادقانه شرایط بازیکنان خود را رسانه ای کرده و به گوش مسئولان برگزار کننده می رسانند و برخی دیگر هم بدون توجه به این شرایط، تنها به فکر پیروزی هستند. برگزاری مسابقات به صورت عادی و سفر تیم ها در هر هفته به یک شهر امکان ابتلای بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ها به کرونا را بالا می برد و اگر فدراسیون فکری به حال این موضوع نکند، شرایط بحرانی خواهد شد.

از ابتدای لیگ برتر اسامی مختلفی از بازیکنان و مربیان به گوش رسید که به کرونا مبتلا شدند و چند مسابقه را هم از دست دادند اما واکنش فدراسیون در این خصوص تنها سکوت و بی توجهی بود. مسئولان هیچ مسابقه ای را لغو نکردند و از تیم ها خواسته شده که با وجود ابتلای چند بازیکن به کرونا بازهم در مسابقات حضور پیدا کنند. کمترین توقع اهالی والیبال این است که مسئولان فدراسیون فکری اساسی در این خصوص بکنند و بهترین تصمیم را بگیرند، اما گویا این موضوع اهمیتی برای فدراسیون ندارد و به دنبال برگزاری مسابقات به هر قیمتی است.

سپاهان از جمله باشگاه هایی همچون پیکان و شهرداری ورامین و ... بود که صادقانه شرایط کرونای بازیکنانش را اعلام کرد اما نکته اینجاست که بازی لیگ گاهی دو روز در هفته برگزار می شود و در این بین ممکن است هر بازیکنی در معرض ابتلا به این ویروس قرار بگیرد. سپاهان در هفته پنجم لیگ برتر با نتیجه 3 بر یک از سد شهرداری ارومیه گذشت و در دیدار بعدی خود روز یکشنبه مقابل شهرداری ورامین برگزار کرد. باید منتظر ماند و دید چگونه در کمتر از ۲۴ ساعت از بازی هفته پنجم اعضای این تیم آزمایش داده و نتایج تست کرونای ۷ نفر از آنها نیز مثبت اعلام شده است‌؟

حالا که فدراسیون والیبال به هر دلیلی اصرار به برگزاری مسابقات دارد، بهتر است با یک خرد جمعی بهترین تصمیم گرفته شود. گفته می شود با نزدیک شدن به فصل سرما انتقال کرونا هم راحت تر صورت می گیرد و اگر پروتکل ها به صورت جدی رعایت نشود، این موضوع می تواند برای ورزش کشور خطرناک باشد. این روزها رشته های همچون کشتی و هندبال و ... تصمیم گرفتند تا مسابقات لیگ خود را به صورت متمرکز برگزار کنند.

حتی برای لیگ قهرمانان فوتبال آسیا و رقابت های NBA هم شاهد همین اتفاق بودیم. شاید این امر باعث کاسته شدن حساسیت ها شود و خیلی ها با آن موافق نباشند اما این موضوع موجب می شود خطر ابتلا به کرونا کاهش پیدا کرده و ورزش در قلب این ویروس منحوس جریان داشته باشد.

به نظر می رسد با توجه به اینکه اکثر تیم ها با کرونا دست و پنجه نرم می کنند و با استرس در مسابقات حضور پیدا می کنند، با پیشنهاد متمرکز برگزار کردن هم موافق باشند. پیش از این هم درخصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازیکنان و مربیان تذکراتی داده شد، اما توجهی به آن نشده بود.

در این شرایط، فدراسیون باید نظر مسئولان و مربیان تیم ها را بگیرد تا بتواند در این خصوص به جمع بندی برسد. اگر فدراسیون همچنان دست روی دست بگذارد و اصرار به برگزاری مسابقات به صورت عادی داشته باشد، شاید شاهد اتفاقات نامطلوبی در آینده نه چندان دور باشیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج