انتقاد صریح ترکان از حملات و توهین‌ها به روحانی
۱۰۴۶۶۸۴
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
۱۳۱۶
اکبر ترکان، مشاور عالی سابق رئیس‌جمهوری گفت: به افرادی که بابت اهانت به رئیس‌جمهور ته دلشان شاد می‌شود، توصیه می‌کنم به خودشان بیایند چراکه همین بساط روزی گریبان آنها را هم خواهد گرفت.

برنا نوشت: اکبر ترکان، مشاور عالی سابق رئیس‌جمهوری گفت: به افرادی که بابت اهانت به رئیس‌جمهور ته دلشان شاد می‌شود، توصیه می‌کنم به خودشان بیایند چراکه همین بساط روزی گریبان آنها را هم خواهد گرفت.

اکبر ترکان، عضو کابینه دولت سازندگی، در واکنش به اهانت‌هایی که در غالب نقد به دولت روا داشته می‌شود، گفت: هیچ‌گاه ندیدم که به این صورت بی‌مهابا به رئیس‌جمهور توهین شود و نسبت‌های ناروا به او بدهند. در حال حاضر برخی به گستاخی، نسبت‌های بسیار بسیار بد نظیر جاسوسی به مقامات تراز اول کشور و انقلاب می‌دهند و مقام‌های امنیتی هم در این مورد، اقدامی نمی‌کنند و این رفتارها را مشاهده می‌کنند. این جریانات که چنین اهانت‌هایی را می‌کنند، سالم نیستند.

مشاور عالی پیشین رئیس‌جمهور افزود: در حقیقت اینکه هیچ‌ کس و هیچ‌ چیز معتبر نباشد و همه چیز بی‌اعتبار و زیرسوال باشد و یا اینکه بگوییم چهل سال گذشته دست لیبرال‌ها، کج و کوله‌ها و منحرفین بوده، اصل انقلاب زیرسوال می‌رود. لذا نباید از این اهانت‌ها به عنوان یک موضوع ساده عبور کرد، بلکه باید پیگیری شود و ریشه‌های آن را پیدا کرد.

ترکان در رابطه با اینکه جلوگیری از این اهانت‌ها وظیفه چه نهادی است، تصریح کرد: باید ماهیت افرادی که توهین می‌کنند مشخص شود، اسم برخی از اینها را تا حالا نشنیدم.

مؤسس حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به اینکه با انداختن توپ در زمین یکدیگر مشکلات امروز جامعه حل می‌شود؟ اظهار کرد: با این کارها مشکلات حل نمی‌شوند. این رفتارها ادامه رقابت‌های سال ۹۶، انتخابات ریاست جمهوری است. آن زمان اسمش رقابت بود و الان تبدیل به کینه شده است. در واقع چند نفری که سال ۹۶ با یکدیگر رقابت سیاسی می‌کردند، در حال حاضر رفتار کینه‌توزانه با یکدیگر دارند.

ترکان در خصوص اینکه راه حلی برای رفع این قبیل کینه‌ها وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: کشور بزرگتر دارد و بهتر است توهین کنندگان به تذکرات بزرگ کشور، در مورد توهین ها توجه کنند.

عضو کابینه دولت سازندگی در رابطه با اینکه در این دوران که همه جناح‌ها با کینه‌ورزی و بدون در نظر گرفتن مصلحت مردم به جان هم افتادند، تا چه اندازه جای خالی افراد فراجناحی نظیر هاشمی رفسنجانی که قابلیت ایجاد اجماع میان جناح‌ها را داشت، احساس می‌شود؟ ادامه داد: این اهانت‌کنندگان به خود هاشمی رفسنجانی هم توهین می‌کنند. البته در دوران دولت سازندگی این قبیل اهانت‌ها به رئیس‌جمهور صورت نمی‌گرفت.

ترکان در پایان یادآور شد: به افرادی که بابت اهانت به رئیس‌جمهور، ته دلشان شاد می‌شود، توصیه می‌کنم به خودشان بیایند چراکه همین بساط روزی گریبان آنها را هم خواهد گرفت، لذا از این بی‌اخلاقی‌ها خوشحال نباشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:60
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1399/07/22
تو برو خودت رو. بازنشسته کن وفککررر اون دنییات ییککم از خددا بخشش بخواه.... بمیرین که از سیاست کنا ر برو نیستسن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
... تو واون دولت بی تدبیرت کشوررو به گند کشیدید...
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/07/22
دو کلام از مادر عروس!!....
پاسخ ها
بدون نام
Czech Republic
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
این پدربزرگ داماده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
پس آزادی بیان که میگین چی میشه
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1399/07/22
دولت پیروبی تدبیر
پیش پیش پیش
لا لا لا لا
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1399/07/22
هفت سال پیش این حرفهارو به حسن گفتیم گوش نکرددحالا سرش اومده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج