دارندگان سهام عدالت بخوانند
۱۰۴۷۵۴۵
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
۴۱۴۳
روند پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام بعد از آزادسازی آن تغییر کرده و افرادی که روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، به دو طریق مختلف سود را دریافت خواهند کرد.

خبرگزاری ایسنا: روند پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام بعد از آزادسازی آن تغییر کرده و افرادی که روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، به دو طریق مختلف سود را دریافت خواهند کرد.

استارت سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ زده شد و فرایند ثبت نام آن تا سال ۱۳۸۸ طول کشید. بر این اساس تا کنون به مشمولین طی سه دوره سود پرداخت شده است. در این راستا به ازای یک میلیون تومان سهم برای هر فرد در سال۱۳۹۵ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۰۵ هزار تومان سود پرداخت شد. به طور کلی مجموع سودی که تاکنون برای تمامی صاحبان سهام عدالت پرداخت شده بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

طبق قانون، سود سال ۱۳۹۸ هم باید در سال جاری پرداخت شود و شرکتها تا هشت ماه بعد از برگزاری مجامع فرصت دارند سود را پرداخت کنند.

این مباحث درحالی مطرح می شود که امسال به دلیل اجرای طرح آزادسازی سهام عدالت، نحوه پرداخت سود تغییر کرده است. درواقع سود سهام عدالت به حساب شخصی مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، واریز می شود و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

هرچند هنوز مبلغ سود مشخص نیست اما افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند باید به این نکته توجه داشته باشند که میزان سود دریافتی آن ها یکسان نخواهد بود، زیرا ممکن از برخی مشمولان تا ۳۰ درصد سهام خود را فروخته باشند و بنابراین هر فرد بر اساس پرتفویی که دارد سود دریافت خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:25
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/07/24
دولت چرا سهام عدالت رو دیگه ول کرد چرا دولت اجازه میده شرکتها یا بانکها پول مردم خرد خرد واریز بکنن
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1399/07/24
با اینکه روش مستقیم رو انتخاب کردیم و اطلاعات رو داخل سامانه تکمیل کردیم هنوز هیچ سودی واریز نشده و الان حدود5 ماه میشه ازش گذشته.
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1399/07/24
سلام. آنهایی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند چطور میتوانند به روش مستقیم تغییر دهند؟
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1399/07/24
دروغ است سهم خانواده ی بنده هرکدام یک میلیون تومان است وبرگه اش هم موجود است ودرآن سه مرحله های که قید شده،سهم پانصدهزار تومان را برایمان در نظر گرفته اند به کجا باید مراجعه کرد.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1399/07/24
ما که کار گزاری بانک انصار فروختیم ۶۰ در صدرا اما هنوز پولی واریز نکردند خدا لعنتشون کنه که پول مردم را نمید بابا ما هم نیاز داریم اگه نیاز نداشتیم نمیفروختیم کی باید جواب ما را بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج