نوکیا و ناسا کره ماه را به اینترنت مجهز می‌کنند
۱۰۴۸۲۰۱
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
۹۳۳
ناسا از برنامه‌های خود برای تامین مالی طرح راه اندازی اینترنت نسل چهارم در کره ماه خبر داده است. این برنامه با همکاری شرکت نوکیا اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: ناسا از برنامه های خود برای تامین مالی طرح راه اندازی اینترنت نسل چهارم در کره ماه خبر داده است. این برنامه با همکاری شرکت نوکیا اجرا می شود.

ناسا قصد دارد 14.1 میلیون دلار برای راه اندازی اینترنت در کره ماه راه اندازی کند.

بر اساس قرارداد جدیدی که در این زمینه بین ناسا و نوکیا منعقد شده، شرکت نوکیا نیز 370 میلیون دلار در طرح مذکور سرمایه گذاری می کند.هدف از این کار تسهیل انجام تحقیقات علمی در کره ماه و انتقال اطلاعات آن به زمین است.

* استفاده از فناوری های پیشرفته در ماه

ناسا در تلاش است تا سال 2028 پایگاه هایی برای تحقیقات علمی در کره ماه ایجاد کند و برای این کار به دستیابی به فناوری های پیشرفته ای نیاز دارد.در همین راستا ناسا قصد دارد تا سال 2024 انسان ها را به کره ماه بازگرداند. جیم برایدن اشتاین رئیس ناسا اعلام کرده که ناسا به دنبال راه اندازی سیستم هایی برای تامین برق در سطح کره ماه نیز هست.

با راه اندازی اینترنت نسل چهارم در سطح کره ماه ارتباط بین دستگاه های ماه نورد، ساکنان ماه، فضانوردان و دیگر دستگاه های تحقیقاتی و علمی تسهیل می شود. البته هنوز مشخص نیست چه بخش هایی از ماه تحت پوشش این خدمات قرار می گیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج