اسرائیل و امارات قرارداد لغو روادید امضا کردند
۱۰۴۹۲۵۴
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
۱۲۳۳
اسرائیل و امارات عربی متحده در ادامه روند عادی سازی روابط تصمیم گرفته‌اند که اتباع کشور مقابل را برای سفر از دریافت ویزا معاف کنند. بدین ترتیب امارات عربی متحده نخستین کشور عربی است که اتباعش برای ورود به اسرائیل نیاز به دریافت روادید ندارند.

عصر ایران: اسرائیل و امارات عربی متحده در ادامه روند عادی سازی روابط تصمیم گرفته‌اند که اتباع کشور مقابل را برای سفر از دریافت ویزا معاف کنند. بدین ترتیب امارات عربی متحده نخستین کشور عربی است که اتباعش برای ورود به اسرائیل نیاز به دریافت روادید ندارند.

نخست وزیر اسرائیل در جریان مراسم استقبال از یک هیات رسمی اماراتی در فرودگاه بن گوریون با اعلام این مطلب یادآور شد: «ما اتباع خود را از دریافت ویزا معاف خواهیم کرد.» بنیامین نتانیاهو که عبید الطایر، وزیر مشاور دولت امارات در امور مالی و استیو منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده در فرودگاه بن گوریون او را احاطه کرده بودند همچنین یادآور شد: «ما امروز در حال ساخت تاریخی هستیم که برای چندین نسل ماندگار خواهد بود.»

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده همراه با هئیت اماراتی و با هواپیمای حامل اعضای این هیات عازم اسرائیل شده بود.
بنیامین نتانیاهو در ادامه تاکید کرد: «ما از این روز به عنوان یک روز باشکوه برای صلح یاد خواهیم کرد.»

نمایندگان دو هیات اماراتی و اسرائیلی پس از آن و در پایان مذاکراتی کوتاه، چهار توافقنامه امضا کردند که یکی از آنها به معافیت دریافت ویزا برای شهروندان دو کشور اختصاص داشت. سه توافقنامه دیگر حول محورهایی چون سرمایه‌گذاری، هوانوردی و همکاری‌های علمی میان دو طرف به امضا رسیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1399/07/29
دمشون گرم ما افغانستان بخواهیم برویم روادید لازم داریم
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1399/07/29
روزمرگ اسرائیل به زودی فراخاهدرسید
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1399/07/29
امارات خودشو از دشمن تراشی راحت کرد
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/07/29
امارات کجا داره میره ما داریم به مرغ وتخم مرغ فکر میکنیم
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1399/07/29
چقدر امارات یک وجبی خودش را بزرگ می کند بدبختی های انگلیسی شما تاراج وآ بر مردم حکومت شما عربها قطره چکان شده آه در بساط ندارید خیلی بد بخت هستید مثل نوکر فاسد دان غارتگر شما را به خاک سیاه کشانده شده اید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج