قرارداد آژانس فضایی اروپا با ناسا نهایی شد
۱۰۵۲۲۲۴
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
۹۲۳
آژانس فضایی اروپا اعلام کرد، توافق کرده است در ازای فرصتی برای فرستادن فضانوردان اروپایی به مدار ماه، چندین ماژول برای محل استقرار برنامه ریزی شده ناسا در اطراف ماه فراهم کند.

خبرگزاری فارس: آژانس فضایی اروپا اعلام کرد، توافق کرده است در ازای فرصتی برای فرستادن فضانوردان اروپایی به مدار ماه، چندین ماژول برای محل استقرار برنامه ریزی شده ناسا در اطراف ماه فراهم کند.

آژانس فضایی اروپا روز سه‌شنبه گفت، «جان وورنر» (Jan Woerner) مدیرکل این سازمان، قراردادی را با جیم برایدنستاین، رئیس ناسا امضا کرده تا عناصر اساسی را برای ایستگاه فضایی کوچک این سازمان معروف به «دروازه آرتمیس» (Artemis Gateway) تهیه کند.

«دروازه ماه» که به آن دروازه آرتمیس هم گویند، قرار است به عنوان یک ایستگاه در خدمت فضانوردان، پیش از رسیدنشان به سطح ماه باشد.

برهمین اساس، آژانس فضایی اروپا اعلام کرد که توافق کرده است در ازای فرصتی برای فرستادن فضانوردان اروپایی به مدار ماه، چندین ماژول برای محل استقرار برنامه ریزی شده ناسا در اطراف ماه فراهم کند.

آژانس فضایی اروپا گفت، تأمین عناصر اساسی برای ایستگاه فضایی کوچک فضانوردان در ماه شامل زیستگاه اصلی بازدید فضانوردان از ایستگاه قمری و ماژولی است که قابلیت ارتباط و سوخت گیری مجدد را فراهم می‌کند.

همچنین پنجره‌ای در ماژول تعبیه خواهد شد که فضانوردان می‌توانند از آن برای مشاهده ماه استفاده کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج