مشاغل برنده و بازنده کرونا در جهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۵۴۰۹
۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
۲۴۸۳
در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و اعمال قرنطینه که تعطیلی کسب و کارهای فراوانی را به دنبال داشت، بسیاری از کارگران از کار بیکار شده و مشاغل خدماتی مانند هتل‌داری در صدر زیان‌دیدگان از کرونا قرار گرفتند.

خبرگزاری ایرنا: در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و اعمال قرنطینه که تعطیلی کسب و کارهای فراوانی را به دنبال داشت، بسیاری از کارگران از کار بیکار شده و مشاغل خدماتی مانند هتل‌داری در صدر زیان‌دیدگان از کرونا قرار گرفتند.

بنابر اعلام سازمان بین‌المللی کار، ‌این بیماری مرگبار که بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم به شمار می‌آید، تاکنون خسارات مالی فراوانی را در پی داشته ومی‌تواند سبب نابودی ۲۴۵ میلیون شغل در سراسر جهان شود.

در میان مشاغلی که بیشترین آسیب را متحمل شدند می‌توان به بخش سرویس های هتل‌داری و بخش تولیدی اشاره کرد.

به باور کارشناسان، با کاهش شدید سفرهای درون و برون شهری و خارجی، اکثر فعالیت‌های اجتماعی به حال تعلیق درآمده و خدمات میهمان‌داری، صنایع غذایی، سرویس‌های تولیدی و بنگاه‌های خرید و فروش املاک که در مجموع ٣٨ درصد نیروی کار جهان را به خود اختصاص می‌دهند و در مجموع یک میلیارد و ٢٥ میلیون کارمند در سراسر جهان دارند، ‌ متحمل بیشترین آسیب شدند.

آمارهای نشان می‌دهد، بیشترین نیروهای کار در آمریکا و اروپا خانه نشین شده‌اند.

اما در گرماگرم این بیماری که سبب نابودی مشاغل فراوانی شد، بسیاری از مشاغل توانستند از این آب گل آلود، ماهی‌های بزرگتری را صید کنند که در این میان می توان به فروشگاه‌های اینترنتی و برخی از شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

در بحبوحه بحران کرونا، ‌ گوگل، اپل، فیس‌بوک و آمازون در سه ماه گذشته روی هم ۳۸ میلیارد دلار سود به جیب زدند که در این میان فروشگاه اینترنتی آمازون در جایگاه نخست قرار دارد.

از دیگر سو با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی و اعمال قرنطینه در شهرهای مختلف جهان، کاربران از ترس ابتلا به بیماری کرونا، کالاهای مورد نیاز خود را بیشتر به صورت آنلاین سفارش می‌دهند.

به گزارش دویچه وله، درآمد آمازون در سه ماه گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۳۷ درصد افزایش به ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار صعود کرده است.

از سوی دیگر در پی تعطیلی اکثر شرکت‌های کوچک و متوسط، فیس بوک توانست در دوران کرونا که اکثر کارگران به سبب این بحران خانه‌نشین شده‌اند، ‌سود فراوانی را از محل آگهی‌های بازرگانی کسب کند.

همچنین خانه‌نشینی سبب افزایش استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی شده است به طوری که شمار کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک در مدت زمان سه ماه حدود ۳۰ میلیون نفر افزایش یافت و به حدود یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون کاربر رسید.

همچنین افزایش دورکاری کارکنان و ادامه تحصیل از راه دور سبب رونق فروشگاه‌های کامپیوتر و تجهیزات اینترنتی شده که در این میان اپل توانست مشتریان زیادی را جذب کند.

در این میان یوتیوب نیز از سایر رقبای خود عقب نماند. در دوران کرونا پخش برنامه‌های آموزشی از یوتوب سبب افزایش چشمگیر درامد حاصل از آگهی هایش شده به نحوی که در سه ماه گذشته توانسته است درآمد خود را به ۵ میلیارد دلار افزایش دهد.

ایران نیز در پی بحران کرونا با تبعات آن دست به گریبان بود. بحران کرونا بخش‌های مختلف کشور را با مشکلات زیادی همراه کرده که در این میان کسب‌وکارهای مختلفی دچار زیان شدند. براساس اعلام مرکز آمار، شیوع ویروس کرونا موجب توقف کامل ۳۸ درصد کسب‌وکارها در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ شد که البته این عدد در اریبهشت به ۲۱ درصد کاهش یافت. از سوی دیگر در اسفند و فروردین ماه تنها ۲۲ درصد کسب‌وکارها با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه دادند که این عدد در اردیبهشت ماه به ۳۴ درصد افزایش پیدا کرد.

براساس این گزارش، «علی ربیعی» سخنگوی دولت در آخرین آمار اعلامی در یکی از شبکه‌های خبری اعلام کرد که با شیوع بیماری کرونا یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از بازار کار خارج شدند و از این میزان ۸۵۰ هزار نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند که با احتساب ۲۴۰ هزار نفر از افرادی که پیش از این مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کردند در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در لیست دریافت بیمه بیکاری قرار داشتند.

همچنین به گفته ربیعی، پس از این مدت ۱۶۹ هزار نفر در دور جدید بازگشت به کار داشتند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر