«نجفی» به صورت مشروط آزاد می‌شود؟
۱۰۵۶۷۹۰
۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
۱۳۷۷
وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: حکم آقای محمدعلی نجفی ۶ سال و نیم برای قتل عمد و یک سال و ۳ ماه هم برای نگهداری اسلحه است که با توجه به قانون کاهش مجازات‌های کیفری از دادگاه تقاضای کاهش مجازات برای ایشان را کردیم که دادگاه هم حبس را در حد قانون کاهش داده و به زندان ابلاغ کرده است.

دیده‌بان ایران: وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: حکم آقای محمدعلی نجفی 6 سال و نیم برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه هم برای نگهداری اسلحه است که با توجه به قانون کاهش مجازات های کیفری از دادگاه تقاضای کاهش مجازات برای ایشان را کردیم که دادگاه هم حبس را در حد قانون کاهش داده و به زندان ابلاغ کرده است. این در حالی است که قانوناً مدتی را هم که آقای نجفی در زندان بوده هم محاسبه می شود و بعد از گذراندن یک سوم مدت حبس آقای نجفی می تواند آزادی مشروط بگیرد.

«نجفی» به صورت مشروط آزاد می‌شود؟

حمید گودرزی، وکیل مدافع محمد علی نجفی با اشاره به وضعیت موکل خود گفت: آقای نجفی از نظر جسمانی در شرایط خوبی به سر نمی برند چرا که علاوه بر ناراحتی قلبی، سابقه سکته حاد قلبی و بیماری دیابت هم دارند و با توجه به شرایط سنی ایشان که تقریباً ۶۹ سال است. این بیماری های زمینه ای آزارشان می دهد و با توجه به شیوع ویروس کرونا، ایشان هم اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند.

وی با اشاره به مرخصی محمد علی نجفی از زندان گفت: بر اساس قانون تا حکم محکومی قطعی نشود مرخصی به آن فرد تعلق نمی گیرد و قطعیت حکم آقای نجفی را ۳ روز پیش از طریق اجرای احکام دادسرای عمومی تهران به زندان اوین اعلام کردند و به همین دلیل هم، آقای نجفی تازه تقاضای مرخصی کرده است که تا کنون پاسخی به درخواست ایشان داده نشده است و احتمالا ظرف روز های آتی زندان اوین به این درخواست پاسخ خواهد داد.

وکیل مدافع محمد علی نجفی خاطرنشان کرد: حکم آقای محمدعلی نجفی ۶ سال و نیم برای قتل عمد و یک سال و ۳ ماه هم برای نگهداری اسلحه است که با توجه به قانون کاهش مجازات های کیفری از دادگاه تقاضای کاهش مجازات برای ایشان را کردیم که دادگاه هم حبس را در حد قانون کاهش داده و به زندان ابلاغ کرده است. این در حالی است که قانوناً مدتی را هم که آقای نجفی در زندان بوده هم محاسبه می شود و بعد از گذراندن یک سوم مدت حبس آقای نجفی می تواند آزادی مشروط بگیرد.

گفتنی است شهریور ماه گذشته در جلسه هیات‌عمومی دیوان‌عالی کشور که با حضور دادستان کل کشور و رئیس دیوان‌عالی کشور برگزار شد، اکثریت قضات هیات‌عمومی دیوان‌عالی کشور به عمدی بودن قتل میترا استاد به‌دست محمدعلی نجفی رای دادند. از میان آرای ۶۶ قاضی دیوان‌عالی کشور، ٣٩ قاضی رای دادگاه کیفری و ٢٧ قاضی رای شعبه ۴١ دیوان‌عالی کشور را تایید کردند و بنابراین قتل میترا استاد همسر دوم محمد‌علی نجفی قتل‌عمد تشخیص داده شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:44
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1399/08/20
فقط نجفی زندانی مسن وپیراست
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1399/08/20
نهایتا هفت سال
یک سوم ان میشود ۲.۵سال
یک سالش را کشید
ما بقی هم تموم میشه و میاد بیرون
و بره دنبال عشق و حالش و یک زن دگه بگیره
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1399/08/20
احتمالا مشروط آزاد میشود تا دراتتخابات نامزد شود خخخ
وُللله از این اصلاح طلبان هرکاری ساخته هست
پاسخ ها
************shanjani ********
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
.... نجفی .. به صورت . مشروط آزاد میشود..یعنی اینکه باید تعهد دهد که دیگه مرتکب قتل همسرش نشود...!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج