کشور‌ها برای مهار موج جدید کرونا چه کردند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۵۸۶۲۷
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵
۱۰۹۸
دیگر کشورها برای مهار موج جدید کرونا چه شیوه های محدودیتی را در نظر گرفته اند؟

روزنامه خراسان: با اوج گرفتن موج سوم کرونا، بالاخره قرار شد از اول آذر محدودیت های جدیدی در شهرهای بزرگ کشورمان برای کنترل این ویروس مهار نشدنی اتخاذ شود. هر چند برخی کارشناسان بر این باورند که باید شهرهای بزرگی مانند تهران حداقل دو هفته تعطیل شوند اما نگاه به محدودیت های دیگر کشورها که آمارهای متفاوتی از مبتلا و جان باختگان کرونایی دارند، نشان می دهد به دلایلی که شاید مهم ترین آن اقتصادی باشد، کشورها تنها به قرنطینه و محدودیت ها بسنده کرده اند و لااقل در کشورهای اروپایی و آسیای شرقی خبری از تعطیلی شهرهای بزرگ نیست.

تجربه‌های جهانی قرنطینه

با این حال در ادامه به محدودیت های دیگر کشورها در موج سوم کرونا پرداخته ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

محدودیت های کرونایی در جهان

مقامات بسیاری از کشورها که این روزها با شروع موج دوم یا سوم همه‌گیری کرونا، با افزایش چشمگیر مبتلایان مواجه هستند، برای کاهش مبتلایان و جان باختگان کرونایی اقدام به اعمال محدودیت هایی کرده اند که متاسفانه پیامدهای معیشتی هم برای مردم داشته است.

انگلستان - محدودیت برای کریسمس

حدود یک هفته است که دور دوم محدودیت ها در انگلستان شروع شده و به گفته نخست وزیر، حداقل چهار هفته برقرار خواهد بود. این محدودیت ها شامل تعطیلی فروشگاه های غیر ضروری، رستوران ها، سینماها، سالن های تئاتر، هتل ها و مهمان سراها می شود؛ اما با وجود اعمال محدودیت های جدید، مدارس و دانشگاه ها همچنان مجاز به فعالیت هستند و در برنامه آن ها تغییری به وجود نیامده است. در کنار محدودیت هایی که نوشتیم مقرر شده تنها 25 درصد از کارکنان در محل کار حاضر شوند. نخست وزیر بریتانیا دلیل این تحریم ها را کاهش آمار کرونایی تا قبل از رسیدن کریسمس و جمع شدن خانواده ها در کنار هم اعلام کرده است.

آلمان - محدودیت های کم

دور دوم محدودیت ها در آلمان از 2 نوامبر یعنی 2 آبان شروع شد. طبق این محدودیت ها از آن تاریخ رستوران ها فقط غذای بیرون بر دارند. هیچ برنامه و مراسمی اجازه برگزاری ندارد. تمام مراکز تفریحی تعطیل هستند. البته در آلمان هم مثل انگلستان مدارس و کودکستان ها باز هستند و علاوه بر آن خدمات کلیسا و تظاهرات آزاد است و مراکز مراقبت از سالمندان هم بازدیدکننده قبول می کنند. فروشگاه های بزرگ هم به شرط این که به ازای هر 10متر یک مشتری قبول کنند، فعال هستند.

فرانسه - محدودیت شدید

فرانسه تقریبا زودتر از همه کشورهای اروپایی، دور تازه محدودیت های کرونایی را اجرا کرد. فرانسوی ها از 28 اکتبر یعنی 7 آبان وارد شرایطی بسیار شبیه قرنطینه تمام عیار شدند. از همان تاریخ به بعد تردد در شهر با محدودیت همراه شد و مردم برای خروج از خانه مجبورند فرمی را پر کنند که دلیل خروج از خانه را در آن می نویسند. فرانسوی ها فقط حق دارند برای رفتن به محل کار، خرید خوراکی، مسائل پزشکی و نوبت دادگاه از خانه خارج شوند. طبیعتا رستوران ها هم بسته است و ادارات و فروشگاه ها هم باید با یک چهارم نیرو به فعالیت بپردازند. البته در فرانسه هم مدارس و کودکستان ها همچنان باز است.

آمریکا - قرنطینه برابر با برده داری!

آمریکا در حالی که از هفته های اول جهانی شدن کرونا در قله مبتلایان و کشته ها قرار دارد، با قرنطینه رابطه خوبی نداشته است. چندوقت پیش وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرد محدودیت های کرونایی بعد از برده داری بدترین نوع نقض آزادی های فردی در آمریکاست. هم اکنون نیز چند ایالت مانند ایلینوی، نیویورک، کالیفرنیا، مینه سوتا و... از اول نوامبر وارد محدودیت شدند. در نیویورک کسانی که از بیرون ایالتی وارد آن شوند، سه روز قرنطینه خواهند شد، برگزاری تجمع هم ممنوع شــده و صاحبان مشاغل باید حداقل یک سوم نیروی کارشان را در خانه نگه دارند. البته در آمریکا هم همچنان مدارس و دانشگاه ها باز هستند و رستوران ها باید بر اساس استانداردهای فاصله گذاری، مشتری قبول کنند.

پرتغال - محدودیت تردد شبانه

از 18 آبان محدودیت‌های محله‌ای برای تردد شبانه در این کشور شکل گرفت. بر این اساس محدودیت تردد از ساعت ۲۳ تا 5صبح روز بعد در ۱۲۱ منطقه این کشور از جمله لیسبون و پورتو اعمال شد. همچنین به گفته نخست وزیر پرتغال، در این ۱۲۱ منطقه که محل سکونت ۷۰ درصد از جمعیت پرتغال است، هیچ یک از ساکنان اجازه ندارند در تعطیلات آخر هفته در فاصله ساعات ۱۳ تا 5صبح از خانه خارج شوند.

بلژیک - محدودیت ها تا 15 آذر

در بلژیک هم از ۱۰ آبان محدودیت‌های قرنطینه‌ای اجرایی شده است. طبق این محدودیت‌ها به فروشگاه‌ها و مغازه‌های غیرضروری و مشاغل ارائه دهنده خدمات شخصی مانند آرایشگاه‌ها دستور داده شده تا اواسط ماه دسامبر یعنی 15 آذر فعالیت خود را تعطیل کنند. علاوه بر این، محدودیت‌های شبانه و تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها در این ساعات به قوت خود باقی است.

آمارهای کرونایی

در حالی روز گذشته در کشورمان بیش از 12 هزار و 500نفر مبتلای جدید شناسایی شدند و بیش از 450 نفر جان خود را از دست دادند که تعداد کل مبتلایان در ایران از 760 هزار نفر گذشت و جان باختگان هم به بیش از 41 هزار نفر رسیدند.

ادعای مرگ و میر های بالا در انگلستان هم سر و صدای زیادی داشته، بی بی سی طبق اسنادی که به دستش رسیده این احتمال را داده است که تعداد مرگ ومیرها در انگلستان به روزانه چهار هزار نفر هم برسد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از 54 میلیون هم فراتر رفته و کشته های این ویروس طبق آمار سازمان بهداشت جهانی به بیش از یک میلیون و 313 هزار نفر رسیده است.

آمریکا با 11 میلیون، برزیل با پنج میلیون و 848 هزار، هند با هشت میلیون و 814 هزار، روسیه با یک میلیون و 887 هزار و فرانسه با یک میلیون و 867 هزار مبتلا به ترتیب پنج کشور پیشتاز در آمار کرونا هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1399/08/26
کشور های دیگه همه قرون وسطایی هستن همون کاری رو می کنن که مال قرون وسطاست قرنطینه می کنن و میشینن تو خونه هاشون دولت های بی تدبیرشونم ضامن معیشت مردم شون میشن و تو این دوران مردم رو حمایت می کنن
ولی مردم ما همه امروزی هستن خیلی مدرن و شیک میرن سرکارهاشون کار می کنن خرید می کنن تفریح میرن و دولت هم فقط بیانیه صادر می کنه و مملکت گل و بلبله نفرین هامونم به آدرس کاخ سفید میفرستیم و خلاصه زندگی بر وفق مراده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر