بازی‌های پرطرفدار ایرانی رقیب می‌طلبند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۶۵۱۳۱
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
۶۵۱۶
در یک سال گذشته بیشتر از همیشه بازی کرده‌ایم؛ ویروس کرونا و خانه‌نشینی بخشی از علت این ماجرا بوده، اما واقعیت این است که بازی‌های رایانه‌ای، آن هم از نوع ایرانی رونق گرفته‌اند.

روزنامه جام‌جم: در یک سال گذشته بیشتر از همیشه بازی کرده‌ایم؛ ویروس کرونا و خانه‌نشینی بخشی از علت این ماجرا بوده، اما واقعیت این است که بازی‌های رایانه‌ای، آن هم از نوع ایرانی رونق گرفته‌اند. بر اساس آمار‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ۳۲‌میلیون ایرانی در روز‌های کرونا با گوشی تلفن همراه و البته گاهی با تبلت و برخی هم با کنسول بازی کرده‌اند.

بازی‌های پرطرفدار ایرانی؛ سرگرمی روز‌های خانه‌نشینی

این آمار البته شامل همه بازی‌ها می‌شود، اما بر اساس پیمایشی که همین بنیاد منتشر کرده و ما هم ۲۷‌مهرماه در یک گزارش مفصل به آن پرداختیم، در قرنطینه اول و تعطیلات نوروز، ۳۱۴ میلیون بار برنامه بازی در ایران بارگذاری یا به‌روزرسانی شده و ۴۴ درصد استودیو‌های بازی‌سازی ایرانی اعلام کردند شیوع کرونا باعث افزایش درآمدشان شده است.

این همه ماجرا نیست، چون دو میلیون نفر از ما به صورت آنلاین بازی می‌کنند و بیشتر از ۱۵ میلیون نفر از بازیکنان ایرانی نه گاهی، بلکه هر روز سرشان را با بازی رایانه‌ای گرم می‌کنند. قبول کنید که مهم است این جمعیت میلیونی سرشان را با چه بازی‌هایی گرم می‌کنند، بازار کدام کمپانی‌های بازیسازی را رونق می‌دهد و از همه مهم‌تر این‌که مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر کدام بازی‌ها و اهداف سازندگان این بازی‌ها قرار می‌گیرند.

به همین منظور در ادامه بازی‌های پرطرفدار ایرانی را معرفی کرده‌ایم و نیز یادداشتی می‌خوانید به قلم فرزانه شریفی، مدیر انستیتو ملی بازیسازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای درباره بازی پرفروش Call of Duty یا همان ندای وظیفه و اهداف پشت پرده‌اش که شاید در بسیاری دیگر از بازی‌های آمریکایی هم قابل ردیابی باشد؛ دیگر تصمیم‌گیری برای روز‌های قرنطینه بماند به عهده شما.

صنعت بازی در ایران عمر زیادی ندارد، اما در همین سال‌های کوتاه فعالیتش موفق به کسب دستاورد‌های قابل اعتنایی شده و چه دستاوردی بالاتر از استقبال مخاطبانی که یا سال‌ها با بازی‌های خارجی سرگرم می‌شدند یا اصلا اهل بازی نبودند. در ادامه تعدادی از بازی‌های محبوب ایرانی که بالاترین امتیاز‌ها را از کاربران گرفته‌اند، معرفی کرده‌ایم. در این روز‌های قرنطینه یا حتی برای بعد از آن هم پیشنهاد ما به شما یکی از این بازی‌های خودمانی است:

لفظ قلم با آمیرزا

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

بازی آمیرزا در واقع با کلمات و دانستنی‌های کاربران سر و کار دارد. شما وارد این بازی می‌شوید و تا بخواهید مراحل مختلف پیش رو دارید که دایره کلمات و اطلاعات عمومی خود و اطرافیان را به چالش بکشید.

۴.۸ امتیاز این بازی از ۵ امتیاز است.

۱۰۰۰۰۰۰ + تعداد نصب فعال آمیرزا است. یعنی این بازی روی بیشتر از یک میلیون دستگاه نصب شده و به صورت مداوم استفاده می‌شود.

۹۹۵ تعداد مراحل بازی آمیرزا است و همین تنوع مراحل یکی از جذابیت‌های آن به حساب می‌آید، چون اگر هر روز یکی دو مرحله از آن را بازی کنید، بیشتر از یک سال سرگرم خواهید شد.

ویژگی‌ها:

این بازی سال ۹۶ عنوان برترین بازی سال را به دست آورده است.

انیمیشن‌های بامزه، موسیقی اصیل ایرانی، محیط آشنا و چشم‌نواز، تعداد کلمات و کمک به افزایش هوش و حافظه و البته بالابردن معلومات و دانش کلمات از جمله ویژگی‌های این بازی است.


هر چه می‌خواهد دل تنگت

بازی کوئیز آو کینگز

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

Quiz of Kings برخلاف اسمی که برایش در نظر گرفته‌اند یک بازی ایرانی است و از آن دسته بازی‌های موفق هم هست. همان‌طور که از اسم بازی برداشت می‌شود، شما را به یک چالش جدی درباره کلمات و دانستنی‌های‌تان دعوت می‌کند.

۴.۷ میانگین امتیازی است که کاربران به این بازی داده‌اند.

۵۰۰۰۰۰ +بیشتر از نیم میلیون بار این بازی نصب فعال دارد. یعنی نه اینکه فقط نصب شده باشد، بلکه مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.

۱۰۰۰۰۰۰+ بیشتر از یک میلیون سوال متنوع متنی و تصویری به‌روز در موضوعات مختلف از جمله اطلاعات عمومی، ورزشی، لوگو و سرگرمی، مذهبی، سینما، موسیقی، ریاضی و هوش، فوتبال و... برای کاربران این بازی طراحی شده است.

۱۰۰۰۰۰+ آواتار‌های این بازی بسیار متنوع است و کاربران می‌توانند بیشتر از ۱۰۰ هزار آواتار مختلف بسازند و بازی را همان‌طور که دوست دارند شخصی‌سازی کنند.

ویژگی‌ها:

بازی کویئز آو کینگزبرترین بازی سال ۹۷ از نگاه مخاطبان در جشنواره‌بازی‌های ویدئویی ایران (Iran Game Festival) بود. همچنین برترین بازی سال ۹۶ (کلمات و دانستنی‌ها) در جشنواره وب و موبایل ایران از دید داوران و مردم را به دست آورد. برترین بازی سال ۹۵ از نگاه مخاطبان در پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران شد و برترین بازی سال ۹۵ (کلمات و دانستنی) در جشنواره وب و موبایل ایران از دید داوران و مردم شناخته شد. دومین بازی برتر سال ۹۴ در کافه‌بازار هم از دیگر رتبه‌های این بازی است.

کوئیز آو کینگز رایگان است، می‌توان در این بازی دوست‌های جدید پیدا کرد، امکان اجرای گروهی آن هم وجود دارد. در این بازی جوایز و چالش‌هایی گنجانده شده و همیشه رویداد‌های تازه‌ای منتظر شرکت‌کنندگان است.

یک قابلیت ویژه هم در این بازی ایجاد شده و آن هم اضافه کردن سوالات کاربران است. در واقع شما می‌توانید سوالات مدنظر خودتان را ارائه کنید، بعد هم خودتان این سوالات را ببینید و بیش از ۲۰‌میلیون کاربر این بازی آن را ببینند.


باهوش‌ها وارد میدان شوند

بازی فندق

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

بازی فندق از آن بازی‌های خانوادگی است که دایره کلمات و دانستی‌های کاربران را به چالش می‌کشد و به این کار می‌آید که در روز‌های قرنطینه هر روز یک چالش جدید هوش را پشت سر بگذارید.

۴.۷ امتیاز این بازی است که سادگی و اجرای آسان آن هم در دریافت چنین امتیازی بی‌تاثیر نبوده است.
۵۰۰۰۰۰ + بیشتر از نیم‌میلیون نفر به صورت فعال از این بازی استفاده می‌کنند.

۹۰۰ این تعداد مراحل بازی است که نشان می‌دهد هزاران کلمه مخفی در انتظار شماست.

ویژگی‌ها:

در این بازی می‌توانید مراحل قبل را بررسی کنید و رمز و رموز هر مرحله را پیدا کنید.

هر روز یک چالش جدید در این بازی منتظر شماست و همان‌طور که گفتیم می‌توانید از اعضای خانواده و دوستان برای عبور از مراحل مختلف آن کمک بگیرید. فضای گرافیکی بازی و موسیقی ایرانی آن هم می‌تواند جزو ارزش افزوده‌های بازی باشد.


ماجرا‌های باغ‌نگار

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

یک بازی تفننی است که کاربران همراه ارسطو و نگار باید چالش‌های متعددی را پشت سر بگذارند و از پس آن‌ها بربیایند. در این بازی تفننی با تلاش‌های ارسطو برای جلب نظر پدر نگار و ایده‌های او آشنا می‌شوید و داستان زندگی این دو را با حضور پررنگ خودتان دنبال می‌کنید.

۶/۴ امتیاز کاربران به این بازی است.

۲۰۰۰۰۰ +این تعداد نصب فعال برای بازی وجود دارد که نشان می‌دهد هزاران نفر با نگار و ماجرا‌های او آشنا هستند.

ویژگی‌ها:

با بازی باغ‌نگار حسابی سرگرم خواهید شد، چون کلی ایده‌ها و برنامه‌ها و اتفاقات تازه در این بازی وجود دارد. مراحل متعدد این بازی شما را با اتفاقات متفاوت زندگی نگار همراه و فرصتی فراهم می‌کند که شما همراه با نگار یک زندگی را با همه جزئیاتش تجربه کنید. چالش‌های جالب و هیجان‌انگیز هم در این بازی منتظر شماست.


داستان عاشقانه گل‌مراد

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

گل‌مراد جوانی است که یک خانه قدیمی دارد و قرار است آن را به خانه‌ای مدرن و زیبا بدل کند. ازدواج و کلی اتفاقات تازه منتظر گل‌مراد است که شما هم می‌توانید با او همراه شوید و کمکش کنید.

۵/۴ امتیاز بازی گل‌مراد است از ۵ امتیاز.

۲۰۰۰۰۰ +تعداد نصب فعال بازی گل‌مراد بیش از ۲۰۰ هزار مرتبه است، یعنی حداقل ۲۰۰ هزار نفر دارند به گل‌مراد در خانواده‌دار شدن کمک می‌کنند.

ویژگی‌ها:

این بازی کاملا تفننی است و از هیجان و مسابقه در آن خبری نیست، در عوض لذت و سرگرمی در انتظار شماست. بازی مراحل متنوع دارد و گرافیک جذاب. بازی روان و جذاب پیش می‌رود و داستان گل‌مراد و اتفاقات زندگی او شما را درگیر خواهد کرد.


ماشین‌بازی بدون خطر

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

اسم بازی گشت پلیس است و دومین سری از این بازی با نام گشت‌پلیس ۲ یا خودروی پلیس وارد بازار شده است. در حقیقت این بازی یک ماشین‌بازی پرهیجان است که به شما فرصت می‌دهد تا می‌توانید سرعت‌عمل‌تان را بالا ببرید. شاید از این دست بازی‌ها در دنیا کم نباشد، اما کاربران ایرانی از خودروی پلیس استقبال کرده‌اند.

۴/۴ امتیازی است که کاربران ایران از ۵ امتیاز به خودروی پلیس داده‌اند.

۲۰۰۰۰۰ +بیشتر از ۲۰۰ هزار نصب فعال برای این بازی وجود دارد و این برای یک بازی هیجانی که طرفداران خاص خودش را دارد، تعداد قابل‌توجهی به حساب می‌آید.

ویژگی‌ها:

این بازی سال ۱۳۹۸ در کافه‌بازار به‌عنوان بازی برتر شناخته شد. همچنین جایزه و تندیس بهترین بازی مسابقه‌ای جشنواره هشتم بازی‌های رایانه‌ای ایران را در کارنامه دارد.

در این بازی می‌توانید با ماشین‌های پورشه، نیسان جی‌تی‌آر، لندکروز، سوزوکی‌ویتارا، مرسدس‌بنز کلاس C و بسیاری خودرو‌های جذاب دیگر که در آپدیت‌ها به آن‌ها اضافه می‌شود، رانندگی پرهیجان داشته باشید. همچنین می‌توانید از نیرو‌های کمکی متنوعی همچون هلیکوپتر استفاده کنید.


بفرما منچ

بازی‌های ایرانی رقیب می‌طلبند

اگر اهل بازی قدیمی و جذاب منچ هستید، اما وسایل بازی را در اختیار ندارید یا همیشه مهره‌ها و تاس‌ها را گم می‌کنید یا اصلا ترجیح می‌دهید با دستگاه تلفن همراه یا رایانه بازی کنید، منچرز را نصب کنید.

۳/۴ این امتیازی است که کاربران بازی به آن داده اند.

۵۰۰۰۰۰ +این عدد تعداد نصب فعال بازی را نشان می‌دهد.

ویژگی‌ها:

آن‌قدر همه ما درباره بازی منچ می‌دانیم که نیازی نباشد درباره آن توضیح زیادی بدهیم، اما فقط بد نیست بدانید که در بازی منچرز می‌شود با مهره‌های جذاب بازی کرد و حتی به آن‌ها شخصیت داد و بازی را هیجان‌انگیز‌تر کرد.

منچرز را می‌توانید بدون اتصال به اینترنت یا حتی به‌صورت آنلاین بازی کنید. می‌توانید تنهایی یا با دوستان بازی کنید و حتی امکان چت هم در این بازی ایجاد شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:8
Germany
11:11 - 1399/09/13
مگه فقط بازی ساده اندروید بسازن که ۱۰۰ درصدشم واسه گرفتن تبلیغ و کسب درآمد
پاسخ ها
amin
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
وقتی بازی ازش استقبال میشه لابد خوب بوده و تونسته رای مخاطباشو بزنه. نکنه توقع داری بازی که یک سال از عمر یه تیمو می گیره مفت مفت بذارن واست هیچ درآمدی هم نداشته باشن؟ تازه تمام این بازی هایی که اینجا گفته شده اگه اشتباه نکنم رایگان هستن و تنها منبع درآمدشون فروشگاه داخلی و تبلیغاته!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
تو چکار کردی تا حالا؟
Germany
11:16 - 1399/09/13
همه دانشجوهای برنامه نویسی یه بازی آندروید میسازن که فقطم واسه گرفتن تبلیغ و کاسبی
Germany
11:17 - 1399/09/13
همش واسه گرفتن تبلیغ و کسب درآمد تا حالا یدونه از بازیامون خارج از کشور فروختیم؟تمام زمینه های برنامه نویسیشم خارجیا نوشتن
Germany
11:18 - 1399/09/13
فقط و فقط واسه گرفتن فیلم تبلیغ و نون درآوردن اسم ۹۰ درصدشم "شاغلام میره خواستگاری"... فلافلی مش قاسم
اینه نبوغشون
Iran (Islamic Republic of)
12:16 - 1399/09/13
منچرز مضخرف ترین بازی ایرانی هست. اگه پول بدی تا صبح برات شش میاد. اگه پول ندی تاس روی یک گیر میکنه. همه شون مضخرفن
پاسخ ها
خودم
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
باشه. ولی درستش مزخرفه
Iran (Islamic Republic of)
11:08 - 1399/12/09
مثلا میخوان گشت پلیسو با اسفالت ۹ مقایسه کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو