نوبخت: دولت به دنبال رفاه بیشتر برای مردم است
۱۰۶۵۹۱۱
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
۱۴۴۲
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در بودجه سال آینده شرایط کرونای دخیل بوده و بیش از پیش به فکر معیشت مردم هستیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طی ۸ ماه امسال ۵۳ درصد حقوق و دستمزد را افزایش داده‌ایم. بخش عمرانی امسال شاهد پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان بودجه بوده است و در این بخش بیش از ۲ میلیون فرصت شغلی ایجاد شد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری امروز خود گفت: سهم ۸ ماه امسال از منابع ۵۷۱ هزار میلیارد تومان ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بود که ۳۳۴ هزار میلیارد تومان آن واریز و ۵۰ هزار میلیارد تومان از مصارف تحقق نیافت.

وی افزود: ۳۱ هزار میلیارد تومان در ۸ ماهه کمتر از سقف مجاز مصرف کرده‌ایم. بر اساس مقایسه با ۸ ماه سال ۹۸ مصارف ما ۳۹ درصد بیشتر مصارف داشته ایم. این مصارف ۲ بخش هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه ای و عمرانی است.

نوبخت گفت: اعتبارات هزینه ای ما امسال ۳۵ درصد رشد کرد. در همین ۸ ماه ۵۳ درصد در بخش حقوق و مزایا افزایش داشته‌ایم.

۲ میلیون فرصت شغلی در بخش عمران ایجاد شد

وی با اشاره به اینکه بخش عمرانی امسال شاهد پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان بودجه بوده است، بیان کرد: امسال در بخش عمرانی بیش از ۲ میلیون فرصت شغلی ایجاد شد.

نوبخت: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای اقلام اساسی پابرجاست

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: برای عامه مردم دولت هر چه از صادرات نفت درآمد ارزی حاصل کند، کل آن را با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار می دهد.

وی گفت: دولت به دنبال این است که رفاه بیشتری برای مردم ایجاد شود و یا فشار کمتری به آحاد مردم وارد شود.

نوبخت افزود: دولت از منافع خود گذشت و همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و دارو پابرجاست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر بنا به هر دلیلی اطمینان حاصل شود که با تغییر این نرخ ارز می‌شود جلوی فشار هزینه‌ای را گرفت، مانند یارانه بنزین سال گذشته، صد در صد آن را به مردم باز می‌گردانیم که تا ۳ برابر، یارانه معیشتی افزایش پیدا خواهد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج