ترکان: رئیس‌جمهور بیش از اندازه مدارا می‌کند
۱۰۶۶۵۷۵
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳
۱۰۸۸
روزنامه «آرمان ملی» با فرزانه ترکان فعال سیاسی اصلاح‌طلب به گفت‌و‌گو پرداخته است که می‌خوانید.

روزنامه «آرمان ملی» با فرزانه ترکان فعال سیاسی اصلاح‌طلب به گفت‌و‌گو پرداخته است که می‌خوانید.

ارزيابي شـــما از عـملکرد مجلس يازدهم در شش ماه چيست؟

متاسفانـه به‌دليــل عـــدم حـــضور گسترده مردم در انتخابات اسفند 98 و سخت‌گيري‌هايي که براي تاييد صلاحيت کانديداها در انتخابات مجلس انجام شد، همه اين اتفاق‌ها باعث شد که افرادي وارد مجلس شوراي اسلامي شوند که نه‌تنها نمايندگان اقليت جامعه در مجلس هستند، بلکه نسبت به مشکلات و دغدغه‌هاي مردم در جامعه شناخت عمق، اطلاع کافي و البته نظر کارشناسي ندارند که ارائه بدهند. اينکه شما شعار مي‌دهيد تا براي حل مشکلات مردم تلاش مي کنيد، کار بسيار آساني است و بنده هم مي‌توانم خيلي راحت شعار بدهم و بگويم چرا وضعيت اقتصادي مردم اينگونه شده است و براي برطرف کردن مشکلات مي‌شود اين کارها را انجام داد و فقط ادعا کنم که مي‌توانم مشکلات مردم را برطرف کنم.

اما مشکلات مردم با شعار دادن حل نمي شود و متاسفانه مانند زمان احمدي‌نژاد که صحبت‌هاي زيبايي مي‌کردند و شعار مي‌دادند، ما در حال حاضر شاهد هستيم که عده‌اي راه ايشان را مي‌روند و فقط در حال شعار دادن هستند. اينکه در شرايطي که مردم ما زير فشارهاي سختي قرار دارند اين شعارهايي که مي‌دهند مي‌تواند به مرحله عمل برسد بسيار مهم است وگرنه با شعاردادن مشکلات مردم حل نمي‌شود. اينکه عده‌اي کنار گود نشسته‌اند و فقط صحبت مي‌کنند، براي مردم ما نان و آب نمي‌شود و کاري است که نمايندگان مجلس يازدهم انجام مي‌دهند.

اخيرا شاهديم عده‌اي با رفتارهاي غيرموجه به رئيس‌جمهور و دولت اتهام کم‌کـــاري و کوتاهي در حل مشکلات مي‌زنند، با توجه به شرايط موجود کشور فکر مي‌کنيد چرا عده‌اي با وجود اين فشارهاي خارجي دولت را متهم به کم‌کاري مي‌کنند؟

با اين وضعيت اقتصادي که در داخل جامعه مردم عزيز با آن روبه‌رو هستند و وضعيت فروش نفتي که گرفتار آن شده‌ايم و از همه مهمتر تحريم‌هاي ظالمانه‌اي که کشور ما را با چالش‌هاي جدي روبه‌رو کرده است و عدم تصويب قانون مبارزه با پولشويي که ارتباط مالي ما با دنيا را دچار مشکلات عديده‌اي کرده است، بي‌‌‌شک دولت با اين همه مسائل، معلوم است به راحتي نمي‌تواند مشکلات مردم را حل و فصل کند. با اين همه مشکلات لطف خداوند است که دولت کشور را اداره مي‌کند وگرنه چطور مي‌شود با وجود چنين مشکلاتي کشور را به راحتي اداره کرد. با همه اوصاف اينکه عده‌اي فقط صحبت‌هاي زيبا مي‌کنند، واقعا مشکلات مردم را حل نمي‌کند و کشور ما درگير مسأله‌اي به نام شعارپراکني شده است و فقط عده‌اي شعارهاي زيبايي مي‌دهند.

نمايندگان مجلس يازدهم با اين وضعيت اقتصادي و فروش نفت و البته تحريم‌هاي سختي که بر مردم ما تحميل شده است، اگر مي‌توانند براي حل مشکلات مردم کاري انجام بدهند. نمايندگان مجلس يازدهم براي برون‌رفت مردم از شرايط اقتصادي کنوني برنامه ارائه بدهند و دولتمردان و قوه مجريه هم در قبال هر برنامه کارشناسي شده‌اي که وجود داشته باشد قطعا حمايت مي‌کنند اما اينکه شما در کنار گود نشسته باشيد و شعارگونه رفتار کنيد و از طرفي هم قانون تصويب کنيد که ما بايد از برجام خارج شويم و ارتباط ما از نظر اقتصادي با جامعه بين‌المللي قطع باشد و از طرفي هم شماها ادعا مي‌کنيد که ما مي‌توانيم در يک جزيره‌اي حضور داشته باشيم و ارتباط اقتصادي با دنيا نداشته باشيم، خب کاملا مشخص است که شعارهاي شما با کارهايي که مي‌کنيد سنخيت ندارد و فقط شعار است. همه اين مسائل برمي‌گردد به قضاوت ناشيانه‌اي که برخي نمايندگان مجلس يازدهم درباره مسائل مختلف کشور دارند.

آقاي احمدي‌نژاد در مقابل توهين‌ها و حتي انتقادهايي که در زمان رياست جمهوري‌اش وجود داشت، به هيچ‌وجه کوتاه نمي‌آمد؛ اما بعضا شاهد هستيم که آقاي روحاني در بسياري از مواقع به خاطر منافع کشور در برابر هرگونه توهين و فحاشي کوتاه آمده؛ اين رفتارها باعث نمي‌‌شود که بعضي از نمايندگان از صبر رئيس‌جمهور سوءاستفاده کنند؟

به‌نظر بنده ايــن انتقـــاد بـــه شخص رئيس‌جمهور و دولتمردان آقاي روحاني کاملا وارد است و ايشان اگر با صراحت وضعيت اقتصادي کشور را اعلام کنند و بگويند که ما با اين درآمد در حال اداره کردن کشور هستيم، مردم بايد آگاه باشند که با چه فشارهايي دولت روحاني در اين 4 سال اخير کشور را اداره کرده است. من اعتقاد دارم که مداراي بيش از اندازه رئيس‌جمهور با نمايندگان مجلس يازدهم بي‌‌‌شک کار درستي نيست و اين مسأله باعث مي‌شود که نمايندگان مجلس به عوام‌فريبي خود ادامه بدهند. روحاني در مسيري قرار گرفته که هر بياني که درباره وضعيت اقتصادي و معيشتي مردم مي‌خواهد داشته باشد، از ترس بهره‌برداري سياسي و اينکه دشمنان از آن سوءاستفاده نکنند، ايشان مدارا و مصلحت‌انديشي مي‌کنند.

بايد به اين مسأله توجه داشته باشيم که تمامي صحبت‌هاي رئيس جمهور مصرف داخلي ندارد و قطعا صحبت‌هاي ايشان در تمامي رسانه‌ها پخش خواهد شد. کساني که اگر قرار باشد با ايران توافقي در آينده انجام بدهند، صحبت‌هاي رئيس‌جمهور را خواهند شنيد و ايشان هم مي‌خواهند کشور را در موضع ضعف نشان ندهند و طوري رفتار نکنند که وضعيت ايران به چه گونه‌اي است. همين مسأله باعث سوءاستفاده عده‌اي از تندروها در کشور شده است و در واقع عده‌اي از مداراي رئيس‌جمهور و دولتمردان سوءاستفاده مي‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:45
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/09/17
از روز اول نمایندگان ده درصدی ضد مردم و ضد منافع ملی و در جهت خواسته های ترامپ و نتانیاهو و کاسبان تحریم و بن سلمان و کیهان عمل کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
زمانی به قول شما ۱۰ درصد آوردن که اصلاحات هیچی نیاورد و انصاری اصلاحات حتی جزو ۳۰ نفر تهران هم نشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
ای ترکان با او ترکان چه نسبتی داره ایشون آقازادن که فکر میکنن از این انقلاب سهم دارن ؟
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1399/09/17
خودکرده را تدبیری نیست...از ماست که برماست...
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1399/09/17
سوسکه داشت از دیوار بالا میرفت مادرش می گفت قربون دست و پاهای بلوریت برم..
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1399/09/17
مثلا چه کار کند عقل کل ..
تمام‌اینها بازیست کجای کاری ؟
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/09/17
اونچونون رونق اقتصادی بپا کنم که مردم به گدایی بیفتند
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1399/09/17
مشکل اینجاست که مردم اصلا ارزش ندارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج