مجازات شلاق برای رانندگان پرخطر
۱۰۶۷۴
۱۶ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۷
۲۵۵۷
یک سال حبس و 74 ضربه!
دادستان عمومي و انقلاب اهواز از اجراي طرح برخورد با رانندگان پرخطر و خطرساز در اين شهرستان خبر داد.
دادستان عمومي و انقلاب اهواز از اجراي طرح برخورد با رانندگان پرخطر و خطرساز در اين شهرستان خبر داد.

 فرهاد افشارنيا گفت: اخيرا گزارش‌هايي از مراجع رسمي و مردمي مبني‌بر رفتارهاي خطرناک برخي رانندگان در خيابان‌ها و ميادين اصلي شهر که موجب به خطر افتادن سلامت جسمي و رواني شهروندان مي‌شود، به دادسراي اهواز واصل شده است.

وي افزود: در همين راستا کميسيوني متشکل از رييس پليس راهنمايي و رانندگي، پليس امنيت و معاون دادستان در امور جنايي تشکيل و تصميمات لازم براي برخورد با اين افراد اتخاذ شد. در اين کميسيون مصوب شد رانندگان وسايل نقليه‌اي که اقدام به رفتارهاي پرخطر مي‌کنند، شناسايي و با تعقيبات محسوس و غيرمحسوس دستگير و خودروهاي آنان توقيف شود.

افشارنيا با بيان اين‌که با اجراي مرحله اول اين طرح، 100 دستگاه خودرو توقيف شد، تصريح كرد: براي مرتکبين اين تخلفات، مطابق ماده 618 قانون مجازات اسلامي، تا يک سال حبس و 74 ضربه شلاق در نظر گرفته شده و دادسراي اهواز بالاترين ميزان مجازات را براي اين افراد از دادگاه خواستار شده است. همچنين ابطال پروانه رانندگي آنان نيز يکي از موارد خواسته شده از دادگاه در کيفرخواست صادره است.

دادستان اهواز با تاکيد بر اهميت پيشگيري و تقدم آن بر برخوردهاي قهري، خاطرنشان كرد: از استاندار خوزستان، فرماندار اهواز و مديرکل تربيت بدني استان مي‌خواهيم تا براي افراد علاقمند به رانندگي و انجام حرکات نمايشي با خودرو، پيست‌هاي موتورسواري و اتومبيل‌راني فراهم کنند تا اين افراد از فضاي سالم ورزشي بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایرانانتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
23:58 - 1390/07/16
حالا مجازات شلاق چرا؟ مگر تجاوز یا قتل صورت گرفته؟
این قانونگذاران ما هم یک چیزیشون میشه!

البته این رو که منتشر نمیکنید...یا حد اقل سانسورش میکنید.مهم نیست برای خودتون بخونیدش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج