توقف زمان در مواد غذایی با فناوری‌های نوین پمینا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۶۷۹۹۲
۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
۷۰۶۵
به لطف فناوری انجماد فوق سریع
خوردن سبزیجات به طراوتِ زمان چیدن و پختن غذا با گوشت تازه؛ این خواسته‌ی اکثر کسانی است که برای سلامتی خود و خانواده، به دنبال تهیه‌ی مواد غذایی تازه هستند.

خوردن سبزیجات به طراوتِ زمان چیدن و پختن غذا با گوشت تازه؛ این خواسته‌ی اکثر کسانی است که برای سلامتی خود و خانواده، به دنبال تهیه‌ی مواد غذایی تازه هستند. اما با وجود زندگی شهری، چگونه تهیه‌ی همواره تازه‌ی این مواد غذایی ممکن است؟ این سوالی است که پمینا با روش انجماد فوق سریع خود و توقف زمان عمر محصولات غذایی به آن پاسخ داده که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم.

توقف زمان در مواد غذایی با فناوری‌های نوین پمینا

توقف در زمان؛ سفری علمی تخیلی این‌بار برای مواد غذایی

شاید تصور توقف زمان و سفر به گذشته و آینده، تصویری باشد که از فیلم‌های علمی و تخیلی داریم، تصویری از فردی که در زمان به گذشته و آینده می‌رود بدون آنکه سن آن شخصیت تغییر کند. اما آیا می‌توان این تصویر را برای مواد غذایی مجسم کرد؟ آیا می‌توان تصور کرد، محصولات غذایی به محض آماده شدن، تا زمان مصرف، دیگر زندگی نکنند و زمان برای آنها متوقف شود؟

مواد غذایی در هر لحظه از عمر خود، از مزرعه تا آشپزخانه، با باکتری‌ها، قارچ ها و اکسیژن هوا در حال فعل‌وانفعال و واکنش هستند و به خاطر همین هر لحظه که از زمان آماده شدنشان می‌گذرد، در حال پیر شدن هستند. روش‌های زیادی هستند که این زمان مزرعه تا آشپزخانه را کم می‌کنند، اما در این مطلب می‌خواهیم با روشی جالب از پمینا آشنا شویم که همچون فیلم‌های علمی-تخیلی، این زمان را به صفر، یعنی توقف کامل می‌رساند.

سفر در زمان مواد غذایی چیست؟

توقف در زمان را به صورت ساده می‌توان اینگونه توضیح داد: محصولی که تازه و به صورت روزانه از مزرعه به کارخانه رسیده و در کارخانه، آماده‌ی مصرف شده را بتوان با همان کیفیت و تازگی و در هر زمان، در آینده (چه یک روز، چه یک هفته و چه چند ماه)، آن را آماده‌ی مصرف و تازه همچون روز اول داشت.

به عبارتی، توقف در زمان، تونلی است که بین کارخانه و آشپزخانه ایجاد می‌شود تا روزها و هفته‌ها، اثری در فعل و انفعالات مواد غذایی در طی زمان نداشته باشند و کیفیت محصول همان‌گونه که هست حفظ شود.

روش انجماد فوق سریع پمینا در خدمت رویای آینده

به لطف یکی از فناوری‌‍‌های نوین صنایع غذایی به نام «انجماد فوق سریع» یا IQF که در ایران توسط پمینا و با سرمایه‌گذاری گسترده به کار گرفته شده، توقف عمر مواد غذایی برای سفر در زمان امکان‌پذیر شده است.

در این فرآیند، انجماد و یخ زدن مواد غذایی، به حدی سریع اتفاق می‌افتد که سلول‌های مواد، فرصت تغییر شکل و در نتیجه از دست رفتن خواص خود را ندارند. پس از این انجماد فوق سریع که در تونل‌های بزرگ سرماساز شکل می‌گیرد، محصول منجمد می‌تواند در فریزرهای عادی حمل و یا نگهداری شود و در زمان مصرف و یخ‌زدایی هم به سرعت، به محصول تازه‌ی اولیه بازگشت کند.

این روش که تنها چند دهه است در جهان در شرکت‌های مطرح غذای منجمد به کار گرفته شده، امروز برای تمامی محصولات پمینا در طبقه‌های مختلف سبزیجات و محصولات گوشتی و یا غذاهای آماده‌ی مصرف به کار گرفته می‌شود.

در این روش محصولات غذایی، اعم از سبزیجات یا محصولات گوشتی، در مدت زمان بسیار کم، در معرض دمای منفی ۴۰ درجه قرار می‌گیرند و در چند لحظه از درون یخ می‌زنند. در این روش ذرات داخل محصول بدون تغییر حالت منجمد می‌‌شوند؛ همچنین آبِ اطراف سلول در بلورهای ریز منجمد می‌شود و از غشای سلولی محافظت می‌کند. به همین دلیل است که محصولات غذایی بر خلاف انجماد در فریزر آشپزخانه‌ها، پلاسیده نمی‌شوند و بعد از یخ‌زدایی آب نمی‌اندازند. همچنین هرگز در محصولات منجمد شده به روش انجماد فوق سریع پمینا، تغییر شکل، تغییر رنگ و تغییر طعم مشاهده نمی‌شود.

به عنوان مثال، اگر تجربه‌ی خریدِ یک بسته نخود سبزِ منجمدِ پمینا را داشته باشید حتما مشاهده کرده‌اید که دانه‌های نخود سبز به یکدیگر نچسبیده‌اند و تک به تک یخ زده‌اند. این اتفاق فقط در روش انجماد فوق سریع رخ می‌دهد. زمانی که شما یخِ محصولِ خریداری شده را از بین ببرید، محصولی به تازگیِ‌ لحظه‌ی تولید را در اختیار خواهید داشت. این همان توقف زمان عمر محصول است که در ابتدای این مطلب خواندید و ما را به یاد سفری در زمان در فیلم‌های علمی و تخیلی می‌اندازد.

نکته‌ی دیگر اینکه، در پمینا همچون برخی از کارخانه‌های بزرگ در سراسر دنیا برای تولید محصولات منجمد، به غیر از راه‌اندازی خط تولید، پمینا مزرعه‌های گیاهی و دامیِ مخصوص به خود را دارد و محصولات را بلافاصله از مزرعه به کارخانه می‌رساند که این نیز خود، تازگی محصولات را قبل از فرآیند تولید، انجماد و بسته‌بندی باعث می‎‌شود.

با وجود همه‌ی این فناوری‌های جدید به کار گرفته شده در پمینا، امروز می‌توان گفت از رویاهای سفر در زمان بدون گذشت عمر، محصولات غذایی پمینا حداقل توانسته‌اند این رویا و تصویر علمی تخیلی را به واقعیت تبدیل کنند.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر