یک هنرمند قدیمی سینما بر اثر کرونا درگذشت
۱۰۶۸۵۷۸
۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
۳۶۹۲
رییس هیات مدیره انجمن صنف دستیاران کارگردان از درگذشت یکی از پیشکسوتان این صنف و تشییع او در روز دوشنبه 24 آذر خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: رییس هیات مدیره انجمن صنف دستیاران کارگردان از درگذشت یکی از پیشکسوتان این صنف و تشییع او در روز دوشنبه 24 آذر خبر داد.
 
یک هنرمند قدیمی سینما بر اثر کرونا درگذشت
 
دانش اقباشاوی در گفت‌وگویی با ما بیان کرد: متاسفانه روز گذشته  آقای محمد تراب نیا از پیشکسوتان فرهیخته و قدیمی صنف برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما از دنیا رفتند و در حال پیگیری برای به خاکسپاری ایشان در قطعه هنرمندان هستیم.
 
او افزود: آقای تراب‌نیا سال‌ها بود که سرصحنه فیلمبرداری فعالیت نداشتند، چون مریض احوال بودند و همین بیماری ایمنی بدن‌شان را ضعیف کرده بود و در آخر به علت ابتلا به کرونا درگذشتند.
 
وی گفت:‌ تشییع و خاکسپاری روز دوشنبه، 24 آذرماه در قطعه هنرمندان انجام خواهد شد.
 
انجمن صنفی برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما در پیام تسلیتی برای درگذشت این هنرمند نوشته است:
 
«ما از اوییم و به سوی او باز می‌گردیم.
 
با نهایت تاسف و تاثر درگذشت جناب آقای محمد تراب‌نیا، پیشکسوت به نام و مطرح عرصه برنامه‌ریزی و دستیاری کارگردان را تسلیت عرض نموده، برای ایشان از درگاه خداوند متعال طلب آمرزش و مغفرت داریم.
 
نقش ارزنده ایشان به عنوان دستیار کارگردان در خلق برخی از ماندگارترین آثار سینمای ایران همچون «گوزن‌ها»، «سفر سنگ»، «تیغ و ابریشم»، «سرب»، «گروهبان» بر کسی پوشیده نیست. امید است بتوانیم در این آخرین فرصت باقی مانده، به شکلی که شایسته نام و جایگاه ایشان در سینمای ایران باشد ادای دین نماییم.»
 
محمد تراب‌نیا سال 57 دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز محمدعلی نجفی در فیلم «جنگ اطهر» نیز بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج