واردات خودرو به مناطق آزاد در ۱۴۰۰ ممنوع است
۱۰۷۷۷۷۹
۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
۲۰۷۷
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون در مورد ممنوعیت واردات هرگونه خودرو در سال ۱۴۰۰ به مناطق آزاد تجاری و صنعتی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون در مورد ممنوعیت واردات هرگونه خودرو در سال ۱۴۰۰ به مناطق آزاد تجاری و صنعتی خبر داد.

رحیم زارع ، اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف است به منظور تنظیم بازار خودروهای وارداتی ضمن شناسایی خودروهای خارجی غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد با اخذ حقوق گمرکی و سود بازرگانی که متناسب با معیارهای زیر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط کمیته موضوع ماده یک قانون مقررات صادرات و واردات تعیین و توسط دولت ابلاغ می‌شود نسبت به ثبت سفارش و اجازه واردات خودروهای غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد تجاری و صنعتی اقدام کند.

به گفته وی براساس این مصوبه نرخ سود بازرگانی در تناسب با نوع خودرو و سال ساخت باید به گونه‌ای تنظیم شود که در مقایسه قیمت‌های کف بازار، منجر به سود غیرمتعارف (بیش از ۲۰ درصد) برای وارد کنندگان نشده و در صورت مشاهده روند فزاینده تفاوت میان قیمت‌های کف بازار و وارداتی دولت می‌تواند نسبت به تجدیدنظر در نرخ سود بازرگانی اقدام کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به موجب این مصوبه واردات خودروهای موضوع این تبصره برای سازمان‌های مناطق آزاد تجاری و صنعتی و شرکت‌های تابعه آنها، دستگاه‌های موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های تابعه آنها ممنوع است همچنین واردات هرگونه خودرو در سال ۱۴۰۰ به مناطق آزاد تجاری و صنعتی ممنوع است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
09:50 - 1399/10/18
فقط دروغ میگویید یک روز میگید ازاد میشه باز یکی چند روز بعد میگه نمیشه مملکت گل وبلبل
Iran (Islamic Republic of)
09:55 - 1399/10/18
دعای مردم این است که خدایا همچنان که فرعون زمان را در دریا غرق کردی این فرعونیان نیز که دست به گلوی ایرانی‌ها گذاشته‌اند و مردم ایران را از هرنوع نعمتی محروم کرده‌اند در دریای غضب خود غرق کن آمین یا رب العالمین آخر ظلم تا کی مردم به استخوان هاشون رسیده است
Iran (Islamic Republic of)
10:30 - 1399/10/18
اتومبیل صد درصد میاد روش
Iran (Islamic Republic of)
10:34 - 1399/10/18
نمایندگان کیلویی بیشتر از این نمیشه روش حساب کرد
ایران کلنگی به فروش میرسد
Iran (Islamic Republic of)
10:45 - 1399/10/18
ارابه های مرک بنجول داخلی فقط بخرید
Iran (Islamic Republic of)
20:17 - 1399/10/19
ازخودروسازان رشوگرفتیدلابداگرخودروازادکنن کسی جنس بجنل ایرانی نمیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج