عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۰۸۹۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
۶۶۲۴
برای عاشقی، برای مهرورزیدن، برای گل خریدن و هدیه دادن، لزوما نیازی به «تقویم» نداریم. سودا که غلبه کند، عاشق می‌شویم، عاشق شدن چه آسان و عاشق ماندن چه دشوار، این مطلب برای عاشقانِ تمام روزهاست.

برترین‌‌‌‌‌ها: برای عاشقی، برای مهرورزیدن، برای گل خریدن و هدیه دادن، لزوما نیازی به «تقویم» نداریم. سودا که غلبه کند، عاشق می‌شویم، عاشق شدن چه آسان و عاشق ماندن چه دشوار، این مطلب برای عاشقانِ تمام روزهاست.

عشق، این احساس ناب

افراد تعاریف متفاوتی از عشق واقعی دارند اعتقاد بعضی از مردم این است که عشق فقط در افسانه‌ها پیدا می‌شود و بعضی دیگه آن را در اشعار عاشقانه حافظ جستجو می‌کنند و بعضی از افراد نیز بر این باورند که این تنها یک مرحله است و در دنیای واقعی عشقی واقعی وجود ندارد. عشق واقعی چیزی فراتر از احساسات و واکنش‌های فیزیکی است که در بدن رخ می‌دهد و یا چیزی که شما از کسی دیگر در یک رابطه می‌بینید. نشانه‌های عشق واقعی کمک می‌کند بتوانیم آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهیم.

عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه

مراحل عاشق شدن

عاشق شدن یک فرایند شیمیایی است. وقتی فردی عاشق می‌شود، مجموعه‌ای از واکنش‌ها در بدن او رخ می‌دهد. به عقیده کارشناسان این تغییر و تحولات شیمیایی تضمین کننده بقای گونه انسان‌هاست. نشانه‌های عاشق شدن، که شبیه بروز کردن علایم بیماری هاست، به وضوح قابل شناسایی است؛ از عرق کردن دست‌ها گرفته تا از بین رفتن اشتها و حس سرخوشی و همچنین سرخ شدن گونه‌ها و تپش قلب. عشق مراحل مختلف دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مرحله اول: حس جنسی

حس شهوت نتیجه ترشح هورمون‌های جنسی تستوسترون و استروژن است. تستوسترون ویژه مردان نیست. مشخص شده که این هورمون در نیروی جنسی زنان هم تأثیر عمده‌ای دارد.

مرحله دوم: جذب شدن

این مرحله وقتی است که آدم‌ها عاشق می‌شوند و به هیچ چیز دیگر فکر نمی‌کنند. آن‌ها ممکن است حتی کم اشتها و کم خواب شوند و روزانه ساعت‌ها به عشق جدیدشان فکر کنند.

مرحله سوم: حس وابستگی

اگر قرار باشد رابطه‌ای ادامه یابد، وابستگی، حسی است که بعد از جذب شدن به یک نفر ایجاد می‌شود و در صورتی که مرحله جذب شدن همچنان ادامه یابد، می‌تواند منجر به تولیدمثل شود.

عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه

تاثیر عشق بر مغز چیست؟

واکنش‌های فیزیکی افراد نسبت به عشق یک واکنش عصب‌شناختی است. وقتی به کسی دیگر علاقه‌مند و دلبسته می‌شویم مغز ما مواد شیمیایی مانند سروتونین، اکسی توسین، وازوپرسین، دوپامین و نوراپی نفرین را ترشح می‌کند. همه‌ی این مواد شیمیایی باعث می‌شوند به خیالات و افکار عاشقانه و احساسات فیزیکی بیندیشیم که به عشق ربط دارند.

سروتونین: این هورمون باعث افزایش فرح و شادی شما می‌شود. در واقع، اگر شما دارو‌هایی مانند اکستازی مصرف کنید باعث افزایش زیاد سطح سروتونین می‌شود که البته مصرف آن خطرناک است. با این حال، اگر عاشق کسی شوید باز هم این اتفاق می‌افتد که روشی سالم‌تر برای افزایش شادیتان است.

اکسی توسین: این هورمون در طول معاشقه و رابطه جنسی آزاد می‌شود و به شما کمک می‌کند به شخصی دیگر وابسته شوید.

وازوپرسین: علاوه بر اکسی توسین، کارشناسان معتقدند این هورمون نیز باعث ایجاد احساس وابستگی و عشق به کسی دیگر می‌شود.

دوپامین: این هورمون مسئول میل و پاداش است یعنی وقتی شما کار‌های عاشقانه مثل محبت، تماس فیزیکی، قرار‌های عاشقانه و هر آنچه شما را شاد و خوشحال می‌کند انجام می‌دهید با احساس لذت بسیار زیاد پاداش خود را دریافت می‌کنید.

نوراپی نفرین: هنگامی که عاشق می‌شوید و یا برای انجام دقیق و خوب کار‌ها استرس دارید این هورمون آزاد می‌شود. در واقع، هنگامی که عاشق هستید احساسات فیزیکی مانند عرق کردن کف دست یا تپش قلب را تجربه می‌کنید. هورمون‌ها رفتار ما را هنگام عاشق شدن تنظیم می‌کنند.

عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه

چگونه عشق واقعی‌مان را پیدا کنیم؟

اغلب افراد مجرد میل دارند بدانند که چگونه و کجا باید عشق حقیقی را بیابند و عشق واقعی چه ویژگی‌هایی را دارد. آن‌ها به عاشق شدن، ازدواج کردن و یا بچه‌دار شدن، بسیار رومانتیک فکر می‌کنند. اما از مسئولیت‌هایی که در این راه بر عهده دارند، بی خبرند. برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم افراد باید ضروریاتی را در نظر بگیرند که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

برای پیدا کردن یک فرد مناسب، خودتان باید فرد مناسب باشید

برای اینکه بتوانید به یک عشق واقعی دست یابید باید از ابتدا زندگیتان را بسازید و قبل از اینکه وارد رابطه تازه شوید، دلایل شکست رابطه قبل خود را درک کنید و به طور کلی رابطه ناتمام‌تان را در ذهن خود به پایان برسانید و این اشتباهات را هیچ گاه تکرار نکنید.

مرز‌هایتان را بشناسید

هر فردی خط قرمزی دارد که باید قبل از وارد شدن به یک رابطه این خطوط را معین کند. مثلا در مورد مواردی همچون نداشتن صداقت، عدم وجود وضعیت مالی خوب، فقدان ثبات شغلی و یا اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر تکلیفتان را از قبل تعیین کنید و مشخص کنید که آیا در صورت بروز این موارد، در رابطه خواهید ماند یا خیر.

عشق واقعی، توهین نمی‌کند

در عشق واقعی عاشق و معشوق از جملاتی مانند «من احساس می‌کنم»، «من فکر می‌کنم» و یا «به نظر من» استفاده می‌کنند و به یکدیگر توهین نمی‌کنند و انتقاد در رابطه آن‌ها جایی ندارد.

عاشقان واقعی به اهداف شخصی فرد مقابلشان احترام می‌گذارند

افراد عاشق به یکدیگر کمک می‌کنند که طرف مقابلشان به اهداف و برنامه‌های از پیش تعیین شده خود برسد، از طرف مقابل شما نیز این ویژگی را دارید شما به عشق واقعی دست یافتید. عاشقان واقعی آینده‌ای مشترک برای خود در نظر می‌گیرند و برای رسیدن به آن، در کنار هم تلاش می‌کنند.

عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه

روابطشان را با افراد محیط زندگی تعیین می‌کنند

عاشقان واقعی فقط با آن دسته از اقوام و دوستان، همکاران ارتباط دارند که در زندگی مفهوم عشق، احترام و صداقت را درک می‌کنند. بهتر است، کسی را به عنوان شریک زندگی بپذیرید که شک و شبهه‌ای در مورد احساسات خود در مورد شما نداشته باشد.

قربانی نباشید

فقط درصورتی می‌شود به عشق و عشق ورزی تان اعتماد کرد که مسئولیت زندگی را بپذیرید و خودتان را از بند دلیل تراشی برهانید و گناهان را به گردن دیگران نیندازید.

بدانید که عشق واقعی صدمه نمی‌بیند

در روابط سالم و عشق واقعی دائما سوء تفاهم، دلخوری و ناامیدی به وجود نمی‌آید و روابط عاشقانه دارای ثبات است. عشق واقعی مشکل ایجاد نمی‌کند بلکه مشکلات را از میان بر می‌دارد. اگر در رابطه‌ای وارد شدید که صدمه‌ای به شما وارد نمی‌کند بدانید عشق واقعی خود را یافته‌اید.

عشق واقعی از ما انتظار فداکاری ندارد

در عشق واقعی، طرف مقابلتان از شما انتظار فداکاری ندارد و از شما نمی‌خواهد به خاطر او قید دوستان، خانواده و یا اهداف خود را بزنید.

عاشقت بودن، عشق منه، اینو قلبم، فریاد میزنه

در پیدا کردن عشق حقیقی باید دور بعضی‌ها را خط کشید

اگر با فردی که فاقد خصوصیات دلخواه شما است وارد رابطه شوید، شکست خواهید خورد، زیرا بعد از مدتی شروع به تغییر وی مطابق همان ویژگی‌های دلخواه خود خواهید کرد و او در مقابل این تغییر از خود مقاومت نشان می‌دهد پس تنها کسانی را انتخاب کنید که مطابق سلیقه تان هستند تا پشیمان نشوید.

به عشق واقعی وابسته نشوید

اگر فرد مناسبتان را یافتید، همان اول کار دست پاچه نشوید و به زندگی عادی خود مشغول باشید. افراد‌ی که تمام انرژی خود را برای جذب شریک زندگی دلخواه خود می‌کنند، از داشتن یک شریک مناسب و خوب محروم خواهند شد. باید بدانید وابسته شدن به طرف مقابل زمانی است که او شریک زندگی‌تان باشد.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:4
France
15:51 - 1399/11/26
این تیتر رو هایده خونده دمش هم گررم!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ابی خونده
....
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
داداش ابی خونده
Iran (Islamic Republic of)
16:07 - 1399/11/26
روز ولنتاین جهانی مبارک
Iran (Islamic Republic of)
16:08 - 1399/11/26
ایرانی باستان میشه سپندارمذگان روز زن زمین و عشق
Iran (Islamic Republic of)
20:37 - 1399/11/26
تو که مهتابی تو شب من تو که آوازی رو لب من، بقیش بخونین خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
22:44 - 1399/11/26
قصه عشقت بازتوصدامه یه شب مستی بازسررامه
Iran (Islamic Republic of)
23:12 - 1399/11/26
عجب تیتر باحالی انتخاب کردین!!! دمتون گرم همراه با ابی نازنین.
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1399/11/27
عشق توهمی بیش نیست متاسفم برای شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
انجمن پرستاری ایران_3
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر