با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۹۵۸۲۹
۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
۱۲۲۱۰
در این مطلب می‌خواهیم درباره راز‌های خوشمزه شدن پیتزا و نکات کلیدی خشک نشدن خمیر آن بگوییم. همچنین به شما یاد می‌دهیم که چطور در خانه پیتزایی درست کنید که حسابی کشدار شود.

مجله افق‌کوروش: اگر چه بر اساس تاریخچه پیتزا، طبق شواهد تاریخی نخستین ایده تهیه غذایی ساده به سبک و سیاق پیتزا‌های امروزی متعلق به ایرانی‌های باستان بوده است، اما زمان زیادی از ورود پیتزا به کشور ما نمی‌گذرد. قدیمی‌ترین پیتزا در ایران به زمان پادشاهی داریوش اول برمی‌گردد و ترکیبی از نان و خرما بوده است. این پیتزا غذای سربازان هخامنشی در زمان جنگ و کشورگشایی بود.

با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید

بعد از آن یونانی‌ها طرز تهیه نان این غذای ساده، مقوی و خوشمزه را از ایرانی‌ها یاد گرفتند و اهالی جنوب ایتالیا هم از یونانی‌های مهاجر به ایتالیا یاد گرفتند تا این نان ساده متشکل از آب و آرد را درست کنند. ولی بر اساس نوشته‌های روزنامه‌های قدیمی، نخستین پیتزا فروشی، به شکل امروزی در سال ۱۳۴۷، توسط فردی که فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی از آمریکا بود، در تهران افتتاح شد. در این مطلب می‌خواهیم درباره راز‌های خوشمزه شدن پیتزا و نکات کلیدی خشک نشدن خمیر آن بگوییم. همچنین به شما یاد می‌دهیم که چطور در خانه پیتزایی درست کنید که حسابی کشدار شود.

راه‌های جلوگیری از خشک شدن خمیر پیتزا در فر

با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید

پیش از هر چیز باید بگوییم پیتزا محبوب‌ترین فست‌فود دنیاست که نیاز تمام سلایق از گیاهخوار و نیمه گیاهخوار گرفته تا شیفتگان غذا‌های دریایی و گوشت‌خواران حرفه‌ای را برآورده کرده است، به طوری که دل کندن از یک برش پیتزا پر از پنیر بسیار کار سختی است. اما مگر می‌شود بخواهید یک پیتزای خوشمزه درست کنید، ولی از خمیر پیتزای مناسب استفاده نکنید و انتظار طعم لذیذ هم داشته باشید؟

برای خواندن طرز تهیه خمیرپیتزای خانگی کلیک کنید.

از خمیر نان‌های مختلف مثل خمیر نان سنگک یا بربری هم می‌توان در طرز تهیه پیتزا خانگی استفاده کرد. یا اینکه می‌توانید مواد پیتزا را روی نان تست بچینید و در فر قرار دهید. اگر هم به فر دسترسی ندارید، از توستر می‌توانید کمک بگیرید، فقط به درجه حرارت و مدت زمانی که پیتزا را در توستر می‌گذارید، دقت کنید.

طریقه نرم شدن پیتزا خانگی

تجربه ثابت کرده است، خمیر پیتزا‌های موجود در فروشگاه‌ها خشک هستند و بعد از طبخ هم بافت سفت‌تری پیدا می‌کنند؛ بنابراین بهتر است خودتان دست به کار شوید و شروع به درست کردن خمیر پیتزا در خانه کنید.

هنگام چیدن مواد روی خمیر پیتزا، مواد آبدار مثل فلفل دلمه‌ای، قارچ و پیاز را در لایه رویی بچینید، قبل از چیدن هم، آن‌ها را در روغن تفت دهید. برای اینکه پیتزا تلخ نشود، فلفل دلمه‌ای را زیاد سرخ نکنید.

قبل از اینکه خمیر را در سینی فر بگذارید، کف آن را آردپاشی کنید. در صورتی که آن را چرب کنید، خمیر خشک می‌شود. در سینی فر و در کنار پیتزا، یک کاسه آب قرار دهید تا فضای فر مرطوب بماند.

ترکیب سس و خمیر پیتزا از راز‌های حرفه‌ای خوشمزه شدن پیتزا

با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید

طرز تهیه و استفاده از سس روی خمیر، نکته کلیدی و یکی از راز‌های خوشمزه شدن پیتزا به حساب می‌آید. برای درست کردن آن، به میزان کافی (بسته به تعداد خمیرها) گوجه فرنگی، رنده یا پوره و با ادویه‌هایی مثل فلفل، پاپریکا، گرام ماسالا و پودر سیر مخلوط کنید و روی خمیر بمالید. می‌توانید از سیر نرم و له شده هم استفاده کنید و مواد را روی خمیر بچینید.

قبل از اینکه روی خمیر پیتزا مواد دلخواهتان را بریزید، با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید تا خمیر نفس بکشد و زیادی خشک نشود. قبل از چیدن مواد و ریختن سس هم با دست روی خمیر کمی آب بپاشید.

راز کش آمدن پنیر پیتزا

پنیر پیتزا را از فریزر خارج کنید تا یخ آن باز شود و به دمای محیط برسد. با این کار پیتزا بعد از پخت بهتر کش می‌آید.

پنیر پیتزا را روی سس بریزید. حجم این پنیر باید زیاد باشد تا کشدار شود. در این حد که ۹۰ درصد میزان پنیر باید زیر مواد باشد و ۱۰ درصد دیگر روی مواد. می‌توانید از ترکیب پنیر گودا هم استفاده کنید.

ترکیبات روی پیتزا و نحوه چیدن آن‌ها روی خمیر پیتزا

با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید

قارچ یکی از ترکیبات اصلی پیتزاست، ولی احتمالا خیلی‌ها نمی‌دانند باید قبل از اینکه قارچ را روی خمیر بچینند، آن را در کمی روغن یا کره تفت دهند. با این کار آب قارچ گرفته می‌شود و بعد از پخت، هم شکل خود را حفظ می‌کند و چروک نمی‌شود و هم اینکه رنگش تیره و عوض نمی‌شود. در ضمن برای آماده کردن قارچ‌ها بعد از خرد کردن، رویشان کمی آبلیمو بپاشید تا سیاه نشوند. موقع سرخ کردن هم حرارت را بالا نگه دارید.

اگر می‌خواهید از سوسیس خانگی یا ژامبون و کالباس خانگی یا شرکتی در تهیه پیتزا استفاده کنید، بهتر است بدانید یکی از راز‌های خوشمزه شدن پیتزا، تفت دادن مواد در کمی کره یا روغن است. با این کار هم فرم مواد حفظ می‌شود و هم طعم خام آن‌ها گرفته خواهد شد. سبزیجات را هم به همین نحو تفت دهید. در ضمن زمان کوتاه‌تری برای پخت پیتزا نیاز خواهد بود.

اگر می‌خواهید پیتزا گوشت و قارچ درست کنید، گوشت چرخ‌کرده را در پیاز داغ سرخ کنید و اجازه دهید با زردچوبه و ادویه‌های معطر بپزد تا بوی زهم آن گرفته شود. هر چه پیاز آن تردتر و سرخ‌شده‌تر باشد، خوشمزه‌تر می‌شود. مواد روی پیتزا را خیلی زیاد نریزید تا سنگین نشود و خمیر هم به خوبی بپزد.

ترکیب ادویه‌های مخصوص برای تهیه پیتزای رستورانی

معمولا ادویه‌ها در هر غذایی می‌توانند معجزه کنند. در پیتزا هم وضع به همین منوال است. بعد از آزمون و خطا‌های زیاد، چند ادویه برای طرز تهیه پیتزا انتخاب شدند: جوز هندی، اورگانو، فلفل سیاه، آویشن، پودر سیر و نمک. ترکیب این مواد با هم، طعم پیتزا را دگرگون می‌کند. حتما امتحان کنید.

نحوه پخت پیتزا در فر

با این فوت‌وفن‌ها، یک پیتزای فوق‌العاده درست کنید

در طرز تهیه پیتزا خانگی وقتی همه مواد را روی خمیر پیتزا چیدید، حداقل ۲۰ دقیقه آن را استراحت دهید و بعد آن را در فر بگذارید. با این کار، نان پیتزا، تردتر می‌شود. بهتر است هر لایه موادی که می‌ریزید، یک لایه پنیر پیتزا هم اضافه کنید.

برای پخت پیتزا، تقریبا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز است و درجه فر را به طور متوسط باید روی حداکثر دما قرار دهید.

راز خوشمزگی پیتزا این است که چند دقیقه آخر، پیتزا را روی طبقه بالای فر بگذارید تا کمی طلایی شود، فقط حواستان باشد با این کار پنیر و نان پیتزا خشک نشود.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
17:31 - 1400/01/06
سلام من تازه این برنامه نصب کردم ولی متاسفانه وقتی میرم ک یکی از این طرز تهیه را مطالعه کنم نوشته ها ی صفحه بخوبی خونده نمیشن
پاسخ ها
رها
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
برنامه‌روبه‌روزرسانی‌کنیدمنم‌همین‌مشکل‌روداشتم‌به‌روزرسانی‌کردم‌درست‌شد،اگه‌درست‌نشدحذف‌کن‌دوباره‌نصب‌کن‌‌ازفروشگاه‌پلی‌
Iran (Islamic Republic of)
00:26 - 1400/01/07
اگه میخواین پنیر پیتزا کش دار باشه و خوشمزه نباید زیاد پیتزارو برشته کنین اگرم میخواین برشته بشه روشو با فویل بپوشونین و اخرین لحظه فقط بذارین یه کوچولو اب بشه پنیرا
Iran (Islamic Republic of)
03:48 - 1400/01/07
کسی هس این جیگرو دوس نداشته باشه
کسی ک واقعا متنفر باشه ها ن اینکه بخاطر چاقی واینا
یا کم بخوره ؟ ن واقعا از پیتزا بدش بیاد؟ کسی هس؟
پاسخ ها
ایران بانو
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
اره من
یکتا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
منم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر