هنر برنامه‌ریزی در خدمت تحول سایپا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۰۸۷۰۹
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
۷۸۶
در یک سالی که گذشت، گروه خودروسازی سایپا موفق شد در بسیاری از زمینه‌ها به دستاورد‌های قابل توجهی دست پیدا کند که توقف کامل تولید پراید، ارائه مدل‌هایی جدید از محصولات قبلی، عرضه خودرو به روز و باکیفیت شاهین به بازار و افزایش تیراژ تولید در سال تحریم و کرونا از جمله مهمترین آن‌ها بود.

سایپانیوز: در يك‌ سالی كه گذشت، گروه خودروسازي سايپا موفق شد در بسیاری از زمينه‌ها به دستاوردهاي قابل توجهی دست پيدا كند كه توقف کامل تولید پراید، ارائه مدل‌هایی جدید از محصولات قبلی، عرضه خودرو به روز و باکیفیت شاهین به بازار و افزايش تیراژ توليد در سال تحریم و کرونا از جمله مهمترین آنها بود.

 

تمامی این دستاوردها در شرايطي كه سخت ترين تحريم ها در مورد صنعت خودرو اعمال شد و از نظر تامين ارز، چالش هاي متعددي وجود داشت. از طرفي دیگر، شيوع ويروس كرونا عامل ديگري شد تا بر فرآيند توليد خودرو اثر بگذارد، گروه خودروسازي سايپا ضمن رشد توليد خودرو، توانست كسري توليد سال هاي ۹۷ و ۹۸ را جبران كند.

آمار توليد محصولات سايپا در سال ۹۹ نشان مي‌دهد كه بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو توليد شده است. اين امر گوياي رشد 1.5 درصدي توليد خودرو و تحقق 92.8 درصد توليد تجمعي است.

پایان کابوس معوقات

يكي از چالش هايی كه گروه خودروسازي سايپا تا سال ۹۷ با آن روبرو بود، تعهدات معوق، پرونده‌هاي اتوخدمت و پاسخگويي به تعهدات غيرقابل تحويل بود به گونه ای که در بهمن‌ماه سال ۹۷ نزدیک به ۵۴۰ هزار دستگاه تعهد وجود داشت اما با تلاش و همت شبانه‌روزی مدیران متعهد، کارگران سختکوش، زنجیره تامین و شبکه نمایندگی‌های سایپا در سراسر کشور هر ساله تعداد بسیار زیادی از این تعهدات، تحویل مشتریان شد.

بر اين اساس تعهدات معوق از ۲۵۴ هزار دستگاه تنها به ۲۵ هزار دستگاه رسيده است و تمام بخش‌ها در تلاش هستند تا با قيد فوريت خودروهاي باقیمانده را تولید و تحويل مشتریان دهند.

گام ديگري كه سايپا در سال گذشته برداشت و باعث شد رضايت مشتريان گروه خودروسازي سايپا به دست آيد، به صفر رساندن پرونده هاي بلاتكليف اتو خدمت بود. برای اجرای این مهم، ۱۱۴ هزار دستگاه خودرو تحويل مشتريان شد.

موضوع ديگري كه گروه خودروسازي سايپا در سال گذشته با جديت آن را دنبال كرد، كاهش تعهدات بحراني غيرقابل تحويل برندهاي رنو و برليانس بود. در این حوزه، سايپا حدود ۵۶ هزار دستگاه تعهد داشت كه به دليل خروج شركت ها از ايران و افزايش بي سابقه تحريم هاي صنعت خودرو امكان توليد و حتي واردات اين خودروها نبود. از اين رو با اجراي طرح جايگزين به بخش زيادي از درخواست ها پاسخ داده شد به شکلی که در حال حاضر در اين بخش ميزان تعهدات سايپا به كمتر از ۱۰ هزار دستگاه رسيده است.

وداع با فناوری قدیمی

سایپا در راستاي برنامه ریزی توسعه اي خود با هدف ایجاد تحول، در اوايل سال گذشته خودرو پرايد را با فناوری قدیمی و پس از سه دهه توليد كنار گذاشت و جاي آن را به خودروهاي جديد داد.

ساليان متمادي صحبت خروج پرايد از خطوط توليد بود اما در نهايت اين مهم در سال ۹۹ و با تاکید و پیگیری سیدجواد سلیمانی، اتفاق افتاد. زماني كه پرايد كنار گذاشته شد برخي نگران بودند كه ظرفيت خالي شده بر بازار و تیراژ تولید سایپا اثر بگذارد، اما سایپا با اجراي يك برنامه دقيق، ظرفيت از دست رفته را با افزايش بيش از ۶۰ درصدی محصولات جديد جبران کرد.

هفت ستاره جدید در آسمان کیفیت سایپا

در بررسي كارنامه يكسال گذشته سايپا مي توان به كسب و افزایش ۷ ستاره كيفي جدید براي محصولات سايپا اشاره كرد. افزایش يك ستاره كيفي براي محصولات تيبا، تيبا۲، ساينا و وانت۱۵۱ از اتفاق هاي خوشايند سال ۹۹ در مجموعه سايپا بوده است. به گونه اي كه خودروهای ياد شده به ۳ ستاره ارتقا پيدا كردند.

خودرو كوييك هم كه بسيار مورد استقبال مردم قرار گرفته، اكنون ۴ ستاره كيفي دارد. در اين ميان كاميون الوند هم با ۴ ستاره كيفي در حال توليد شدن است و بر اين اساس مي توان گفت سال گذشته سطح كيفي محصولات سايپا به طور محسوسی بهبود پيدا كرده است.

رکوردشکنی های تولیدی در شرکت های گروه

در سالي كه پشت سر گذاشتيم دو شرکت از گروه خودروسازی سايپا در توليد ركورد زدند؛ شركت زامياد رکورد تولید خود در ۹ سال گذشته را شکست و رشد 2.5 درصدي را نیز ثبت كرد. اين مجموعه در سالی که پشت سر گذاشته شد ۳۵ هزار و ۴۱۲ دستگاه خودرو توليد كرد و موفق شد ۹۱ درصد از برنامه پيش‌بيني شده توليد تجمعي خود را محقق كند.

اتفاق مهم ديگري كه در سال ۹۹ رخ داد، افزايش ۶۳ درصدي توليد در شركت مگاموتور بود. اين مجموعه در طراحی و تولید قوای محرکه صنعت خودرو فعاليت مي كند و همواره در تلاش است كه از تکنولوژی‌های برتر بهره ببرد.

چهره های جدید در سبد محصولات سایپا

سایپا در دو سال گذشته برنامه های متعددی را برای بازگرداندن اعتماد عمومی و جلب رضايت مشتريان اجرا کرده که يكي از آنها طراحي و توليد خودروهاي جديد بر اساس سلايق مشتريان و نياز بازار است. بر اين اساس در سال گذشته عرضه خودروهاي ساینا.اس، کوییک.اس و شاهين به بازار اتفاق افتاد و از خودروهاي اطلس و كراس اوور آريا كه قرار است در سال جاري وارد بازار شود، رونمايي شد.

در آخرین روزهای سال گذشته هم، همزمان با رونمایی از اپلیکیشن مشتریان سایپا، نخستین سری از خودروهای شاهین، تحویل تعدادی از مشتریان شد. اپلیکیشن سایپا با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مشتریان به سرویس‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

شاهين سایپا كه در زمره خودروهاي طراحی و تولید شده توسط مهندسان داخلي است مجهز به فناوری‌های به روز بوده‌ و طراحی بدنه آن با فولادهای بسیار مستحکم رقیب جدی خودروهای خارجی هم کلاس خود است.

در این میان گروه خودروسازی سایپا تلاش کرده است این خودرو را با کیفیت بالا تولید و به مشتریان عرضه کند به گونه‌ای که برای نخستین بار در صنعت خودرو ایران، یک خودرو تولید داخل با گارانتی سه ساله یا پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر به مشتریان تحویل داده می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:7
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر