کمالوند - سایپا، شاید بعد از آسیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۱۱۵۴۳
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵
۱۱۳۳
برخی اخبار حکایت از آن داشت که درصورت توافق نهایی بین سایپا و فراز کمالوند این چهره بعد از بازی استقلال مقابل الدحیل به تهران باز خواهد گشت، این درحالی است که از کاروان استقلال این خبر به گوش می‌رسد که این موضوع صحت نداشته و کمالوند تا پایان این رقابت‌ها در معیت کاروان استقلال باقی می‌ماند.

روزنامه فرهیختگان: رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران به یک‌سوم پایانی خود رسیده و این درحالی است که هرچقدر در صدر جدول بین تیم‌های صدرنشین و مدعی عنوان قهرمانی تراکم و فشردگی وجود دارد در انتهای جدول اما به جز ماشین‌سازی ۱۰ امتیازی که بیشترین شانس را برای سقوط دارد، فقط سه تیم دیگر در کورس نیفتادن رقابت می‌کنند و از بین تیم‌های ذوب‌آهن، سایپا و نساجی هرکدام از آنها طی هفته‌های آینده بازی‌هایش را ببازد، مطمئنا به‌همراه تیم تبریزی بیشترین شانس را برای سقوط خواهد داشت.

هر چهار تیم انتهایی جدول برای رهایی از بحران دست به تغییرات در بدنه کادرفنی خود زدند، بااین‌حال با وجود انتخاب محسن بیاتی‌نیا به‌عنوان سرمربی نارنجی‌پوشان سایپا این باشگاه همچنان در پی آن است تا با ادامه روند تقویتی کادرفنی هر ترفندی را به‌کار بگیرد تا سایپا درنهایت ماندگار شود. این درحالی است که ذوب‌آهن با مجتبی حسینی، نساجی با ساکت الهامی و ماشین‌سازی با علیرضا اکبرپور بعد از تغییرات فنی وضع و حال‌شان کمی تا قسمتی بهبود پیدا کرده و این بدان معناست که اگر سایپایی‌ها هرچه سریع‌تر اقدامات عاجلی را انجام ندهند مطمئنا در هفته‌های آینده شانس اول سقوط معرفی خواهند شد.

در این گزارش به برخی حواشی پیرامون اردوی استقلال با محوریت کمالوند در عربستان نیز اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد سایپا صحت دارد

نکته قابل‌توجه در ابتدای امر اینکه بعد از شایعاتی که درخصوص پیشنهاد باشگاه سایپا به فراز کمالوند، مدیر فنی باشگاه استقلال منتشر شد، برخی رسانه‌ها و البته برخی افراد نزدیک به باشگاه استقلال سعی کردند این موضوع را در وهله اول مسکوت نگه داشته، بااین‌حال بعد از پررنگ شدن ماجرا این‌بار به جای سکوت، برخی تکذیبیه‌ها منتشر شد تا این‌طور القا شود که اصولا باشگاه سایپا هیچ مذاکره‌ای با فراز کمالوند نداشته است، بااین‌حال طبق اطلاعات «فرهیختگان» سایپایی‌ها قبل از سفر استقلال به عربستان مذاکرات خود با کمالوند را آغاز کرده و در این خصوص رایزنی‌هایی را انجام داده‌اند.

دو دور مذاکره برای راضی کردن فراز

در این بین، مسئولان سایپا و در راس آنها مهرداد سراجی، مدیرعامل این باشگاه -البته به‌تازگی عضویت هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال را نیز به دست آورده است- تمام عزم خود را جزم کرده‌اند تا با برخی تغییر و تحولات جلوی سقوط سایپا به لیگ دسته اول را بگیرند. سراجی که می‌داند در ماه‌های نخست حضور در هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال اگر تیمش سقوط کند این موضوع یک رزومه منفی برای عضو جدید هیات‌رئیسه فدراسیون خواهد بود، تمام تلاش خود را به‌کار بسته تا جلوی این اتفاق را بگیرد. بر همین اساس این مدیرعامل در ابتدا با برکناری ابراهیم صادقی بعد از سال‌ها این سرمربی را از خانه خود جدا کرده و عنان کار را به محسن بیاتی‌نیا سپرد، بااین‌حال طبق شنیده‌ها سایپایی‌ها در این مدت ۲ دور مذاکرات سنگین و طولانی را با فراز کمالوند انجام‌ دادند که باید دید در ادامه این مذاکرات چه سرنوشتی خواهد داشت.

رمزگشایی از اظهارات بیاتی‌نیا و سراجی

معمولا روال مذاکرات برای سپردن کادرفنی یک باشگاه به یک سرمربی آن هم در این مقطع از فصل این‌گونه است که کارها مخفیانه پیش رفته و ناگهان در یک موعد مقرر به یکباره همه‌چیز آشکار خواهد شد، این درحالی است که هم محسن بیاتی‌نیا و هم مهرداد سراجی طی هفته گذشته صحبت‌هایی را مطرح کردند که حکم بر آن می‌داد که برخلاف شایعاتی که از محسن بیاتی‌نیا به‌عنوان سرمربی و نه سرمربی موقت تا پایان فصل خبر می‌داد؛ آن را رد کرده و حتی سراجی مشخصا در گفت‌وگوی خود با خبرگزاری میزان اعلام کرد درحال رایزنی و توافق با سرمربی جدید هستند و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته و به احتمال زیاد بیاتی‌نیا نیز به‌عنوان دستیار اول در کادرفنی حضور خواهد داشت.

از سوی دیگر محسن بیاتی‌نیا در گفت‌وگوی هفته گذشته خود با رادیو از این موضوع پرده برداشت که با علم به اینکه سرمربی موقت به شمار رفته و در آینده دستیار سرمربی این تیم خواهد شد، به سایپا آمده و این‌طور توضیح داد: «در کنار سایپا خواهم بود اما یک چیزی را ساده و صادقانه توضیح بدهم؛ گاهی پیش می‌آید با فردی ارتباط دوستی داشته و در جایی کاری را با هم انجام می‌دهیم.

رئیس من دستور می‌دهد به یک مجموعه کمک کنم. سایپا هم متعلق به همه ماست و همه دست به دست هم دادیم تا از این شرایط بیرون بیاید. صحبت و حرف و حدیث زیاد است اما با این مجموعه همکاری کرده و تا جایی که بتوانم زحمت می‌کشم. تا جایی که بتوانم کمک می‌کنم و اگر نبودم، هر جا باشم به سایپا کمک خواهم کرد. در سرمربیگری همیشه ساک‌ شما دست‌تان است. امروز جای یک نفر می‌آیید و در ادامه یک نفر جای شما را می‌گیرد. مربیان را با جام‌هایی که به دست می‌آورند، برآورد می‌کنند. من هم در اول کار مربیگری هستم و سعی می‌کنم یاد گرفته و از بزرگ‌ترها کمک و مشورت بگیرم.»

هنوز توافق نشده است

فراز کمالوند، مدیرفنی باشگاه استقلال حدود 20 سال سرمربیگری در تیم‌های مختلف فوتبال ایران را در کارنامه دارد که بیشتر از یک دهه آن به مربیگری این چهره در سطح اول فوتبال کشور مربوط می‌شود. کمالوند که سال‌ها در استان‌های مختلف کشور هدایت تیم‌های متفاوتی از لیگ دسته اول تا لیگ برتر را برعهده داشته، حالا در یک سمت جدید و با پرستیژی تازه در باشگاه بزرگ و پرطرفدار استقلال به‌عنوان مدیرفنی منصوب شده، این درحالی است که فرهاد مجیدی سال گذشته نیز از فراز کمالوند برای حضور در کادرفنی دعوت به همکاری کرد اما برخی مقاومت‌ها در آن زمان این موضوع را منتفی کرد. بااین‌حال بر هیچ‌کس رابطه صمیمانه فرهاد و فراز پوشیده نبوده و حتی همان زمان نیز این موضوع مطرح شد که کمالوند از طریق ارتباط بر پایه تکنولوژی به فرهاد مجیدی حین بازی کمک‌های فنی‌اش را ارائه می‌دهد.

کمالوند که در همه این سال‌ها سرمربیگری تیم‌های متفاوت را تجربه کرده، چه‌بسا یک‌بار دیگر علاقه داشته باشد در ادامه مسیر فعالیت مربیگری خود این سمت را این‌بار در باشگاه سایپا تجربه کند. اما نکته قابل‌توجه اینکه با وجود برخی صحبت‌ها بین فراز کمالوند با ارکان مدیریتی و فنی باشگاه استقلال ازجمله فرهاد مجیدی درخصوص جدایی فراز از استقلال آن هم در این مقطع زمانی که آبی‌ها رقابت‌های حساس آسیایی را پیش‌رو داشته و هنوز تکلیف صعود این تیم مشخص نیست؛ توافقی برای جدایی احتمالی به‌منظور پیوستن به سایپا انجام نشده و اگر هم این اتفاق بیفتد، این امر موکول به بازگشت کاروان آبی‌پوشان به تهران شده و در آن زمان صحبت‌های نهایی انجام خواهد شد.

فراز برود، شاید برگردد

درصورت صعود استقلال به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از آنجا که ادامه این رقابت‌ها دوباره از اواخر شهریورماه پی گرفته خواهد شد، درصورت جدایی کمالوند از استقلال و پیوستن او‌ به سایپا این احتمال وجود خواهد داشت که بعد از اینکه فراز ماموریت خود را به هر شکل ممکن با سایپا به پایان برساند، این‌بار از ابتدای فصل بیست‌ویکم لیگ برتر و برای کمک فنی به استقلال در این رقابت‌ها و همچنین ادامه رقابت‌های آسیایی دوباره به جمع کادرفنی استقلالی‌ها برگشته و در کنار مجیدی به کارش ادامه بدهد.

اختلافی در کار نیست

نکته قابل‌توجه دیگر اینکه این روزها برخی شایعات پیرامون کادرفنی باشگاه استقلال مبنی‌بر اختلاف بین فرهاد مجیدی و فراز کمالوند به وجود آمده که طبق پیگیری‌های «فرهیختگان» این موضوع از اساس کذب محض است و برخی موارد این مساله را ثابت می‌کند؛ حضور کمالوند به جای مجیدی در نشست خبری و گزارش‌هایی که از اطراف تیم به گوش می‌رسد؛ مبنی‌بر تداوم روابط صمیمانه مجیدی و کمالوند است تا جایی‌که این دو اوقات فراغت خود را نیز با یکدیگر سپری می‌کنند و از سوی دیگر تقسیم شادی گل‌ها به‌صورت ویژه بین این دو نفر و همچنین ماموریت آماده‌سازی نهایی آبی‌پوشان برای حضور در میدان توسط فراز، همه این موارد نشان می‌دهد هیچ اختلاف نظری بین فرهاد مجیدی و فراز کمالوند وجود نداشته و جدایی احتمالی بعدی سرمنشأ آن، این اخبار کذب نخواهد بود.

فراز فعلا برنمی‌گردد

برخی اخبار حکایت از آن داشت که درصورت توافق نهایی بین سایپا و فراز کمالوند این چهره بعد از بازی استقلال مقابل الدحیل به تهران باز خواهد گشت، این درحالی است که از کاروان استقلال این خبر به گوش می‌رسد که این موضوع صحت نداشته و کمالوند تا پایان این رقابت‌ها در معیت کاروان استقلال باقی می‌ماند و همراه با آبی‌پوشان و در پایان مرحله گروهی رقابت‌ها به ایران بازخواهد گشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی