یک پُرس غذای کرایه‌ای برای استوری اینستاگرام، چند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۱۴۶۵۵
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
۸۴۰۶
اگر گذری کوتاه بر اینستاگرام داشته باشید، متوجه می‌شوید که داستان‌های لاکچری برخی در فضای مجازی به اجاره گوشی‌های تلفن همراه و سفارش عکس غذا به رستوران‌ها رسیده است.

برترین‌ها: اگر گذری کوتاه بر اینستاگرام داشته باشید، متوجه می‌شوید که داستان‌های لاکچری برخی در فضای مجازی به اجاره گوشی‌های تلفن همراه و سفارش عکس غذا به رستوران‌ها رسیده است.

لاکچری‌بازی و نمایش خوشبختی در اینستاگرام!

اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار توسط کوین سیستروم و دوست و همکارش مایک کرگر رونمایی شد و به قدری طرفدار پیدا کرد که تا سال ۲۰۱۲ به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید. از همان سال‌های ابتدایی اینستاگرام بین مردم ایران نیز رایج شد و در حدود سال ۲۰۱۲ اینستاگرم محبوبیت خود را در ایران بدست آورد و رفته رفته به یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی بعد از تلگرام محسوب شد.

محیط اشباع شده از شبکه‌های اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم، شیوه خاصی از زندگی را به رضایت فوری و ارتباطات مجازی وابسته کرده است. رسانه‌ها به طور کلی تصویری از نوع زندگی "ایده‌آل" ترسیم می‌کنند که این تصویرسازی برای اکثریت قریب به اتفاق غیرواقعی و به طور بالقوه نامناسب است. با این اوصاف گرچه تأثیر شبکه‌های اجتماعی در دختران جوان مشهود است، پسران و مردان جوان نیز از این آسیب شبکه‌های اجتماعی به دور نیستند‏، همچنانکه مطالعات نشان می‌دهد ۸۸درصد از زنان خود را با تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده و مقایسه می‌کنند، بیش از نیمی از آن‌ها تأکید می‌کنند که این مقایسه نامطلوب است. در حالی که ۶۵درصد از مردان نیز خود را با تصاویر موجود در شبکه‌های اجتماعی مقایسه می‌کنند.

با این اوصاف رسانه‌های اجتماعی مبتنی برعکس همچون اینستاگرام به افراد مجرا و فضای بازنمایی می‌دهند تا بتوانند از طریق آن عینیت یابند و در عین حال مشارکت فزاینده در این فضا از طریق ارسال عکس‌هایی از خود، همان چیزی را که در تبلیغات می‌بینند، تقلید کنند.

لاکچری‌بازی و نمایش خوشبختی در اینستاگرام!

بنابراین با افزایش حضور رسانه‌های اجتماعی در دو دهه اخیر، تاثیر فناوری به یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه تبدیل شده است، از همین رو این مسئله یعنی قرارگرفتن کاربران در معرض محتوای شبکه‌های اجتماعی همچون سبک زندگی و رژیم‌های غذایی خاص، با تقلیدکردن از آن‌ها به راحتی تاثیر می‌پذیرند. در نتیجه این تاثیرپذیری در نهایت می‌تواند به کاهش عزت نفس کاربران و نگرانی‌های مربوط به سبک زندگی منجر شود.

این عدم رضایت می‌تواند بر سایر زمینه‌های سلامت روان مخاطبان تأثیر بگذارد و حتی منجر به افسردگی شود. همچنین می‌توان به آسیب‌هایی همچون تنهایی و احساس انزوا نیز اشاره داشت. چرا که کاربران دیگر ارتباط واقعی برقرار نمی‌کنند و خود را با غریبه‌هایی مقایسه می‌کنند که فقط بهترین قسمت‌های زندگی خود را در این شبکه‌های اجتماعی ارسال و بازنمایی می‌کنند.

داستان از کجا شروع شد؟

داستان از آنجا شروع شد که چشم و هم‌چشمی‌های زندگی حقیقی به فضای مجازی رسید. اگر یک روز خانواده‌ها در مهمانی‌های شان تجملات را به رخ یکدیگر می‌کشیدند، پس از آمدن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی همچون اینستاگرام، از این فضا برای ادامه نمایش زندگی‌های کاذب‌شان سوءاستفاده کردند.


نمایش زندگی‌های دروغین

برخی عکس منتشر می‌کنند و زندگی‌های دروغین شان را به رخ یکدیگر می‌کشانند و گرفتار آن کسانی که اینچنین زندگی‌ها را باور می‌کنند و گاهی برای‌شان می‌شود الگو، الگویی از جنس زندگی کاذب.

لاکچری‌بازی و نمایش خوشبختی در اینستاگرام!

هر روز اتفاقات عجیبی را از پیام‌رسانی همچون اینستاگرام شاهد هستیم. این اپلیکیشن هر روز شمایل جدیدی از زندگی را رو می‌کند. از استفاده ابزاری از کودکان برای جذب فالوور تا چشم و هم‌چشمی با این و آن. این روز‌ها هم تبلیغ اجاره آخرین مدل گوشی‌های آیفون همراه با اپل‌واچ و ایرپاد برای میهمانی‌ها و کرایه عکس غذا از رستوران‌ها برای استوری اینستاگرامی عرض اندام می‌کند.

شاید بگوییم که ته ماجرا به کجا می‌رسد، دقیقا به نقطه‌ای می‌رسد که نامش در دنیای حقیقی خودنمایی، فخرفروشی و تجمل‌گرایی است.


ارزش‌های جامعه تغییر کرده است

البته برخی از روانشناسان معتقدند زمانی که در یک جامعه ارزش‌ها تغییر پیدا کنند و داشته‌های مادی جای ارزش‌های معنوی را بگیرند، افراد برای به دست آوردن جایگاه اجتماعی می‌کوشند خود را به روز کنند. آن‌ها اینگونه می‌پندارند که با بیشتر دیده شدن سعادت و خوشبختی واقعی را تجربه می‌کنند.


لاکچری‌بازی در اینستاگرام!

کاربران علاقه‌مند به نمایش لاکچری بودن زندگی بر این باورند آنقدر در زندگی درگیر مادیات شدیم که همه چیز را از یاد بردیم و فکر می‌کنیم خوشبختی در صورتی معنا پیدا می‌کند که ما بهترین تلفن همراه و اتومبیل را داشته باشیم. حاضریم پول خود را دور بریزیم، اما در نظر دیگران لاکچری باشیم، شبی ۲ تا ۳ میلیون بابت اجاره تلفن همراه اجاره می‌دهیم و همین مبلغ و گاهی بیشتر را بابت اجاره ماشین و اجاره غذا فقط برای گرفتن یک عکس پرداخت می‌کنیم.


رواج پدیده کرایه‌کردن غذا برای استوری

شماری از کاربران فضای مجازی، از روی چشم و هم‌چشمی، برای پست اینستاگرامی خود به رستوران‌ها زنگ می‌زنند و عکس غذا سفارش می‌دهند. این پدیده نه فقط در تهران، بلکه در شهرستان‌ها نیز رواج پیدا کرده است و نمود واقعی زندگی نمایشی به شمار می‌رود و عمق دغدغه افراد برای محتوای شبکه های اجتماعی را به خوبی نشان‌ می‌دهد.

لاکچری‌بازی و نمایش خوشبختی در اینستاگرام!


عکس‌ها برای ما شخصیت نمی‌آورند

امروز چه بلایی سرمان آمده است که می‌خواهیم با گوشی‌های آیفون در مهمانی سری از سر‌ها بلند کنیم و خودمان را نشان دهیم. باید یاد بگیریم که خودمان را پشت ابزار‌هایی که نه شأن و شخصیت برای‌مان می‌آورند و نه جایگاه ما را در جامعه بالا می‌برد، پنهان نکنیم و به ارزش‌های اخلاقی بیشتر توجه کنیم.

اکثر افراد اکانتهای اینستاگرامی دارند و روزی نیست که عکسهای چشم درآرِ؛ “من و عشقم در کافی شاپ”، “کنار تو درگیر آرامشم”، “یک شام عالی با یک همسر بی‌نظیر” و از این دست پستها را در اینستاگرام دوست و فامیل و آشناهایمان نبینیم! و نمی‌دانم آیا این نمایش خوشبختی‌ها در زندگی واقعی هم لمس می‌شود؟ یا تنها نمود آن در پیجهای مجازی است؟

آیا اگر در کنار همسرت درگیر آرامش باشی و از با او بودن در رستوران و کافی شاپ و پارک و مسافرت لذت ببری درگیر لحظه می‌شوی یا در فکر عکس گرفتن و انتشارش در اینستاگرام و لایک گرفتنی؟

لاکچری‌بازی و نمایش خوشبختی در اینستاگرام!


سبقت دنیای مجازی از دنیای حقیقی

به گمانم اینستاگرام چشم و هم‌چشمی را بیش از پیش دامن زده و امروز افراد بیش از اینکه اعضای جامعه و دنیای حقیقی باشند عضوی از پیج های مجازی شده‌اند و به جای تمرکز به داخل خانه و خانواده خود و فراهم آوردن محیطی آرام و لذت بخش برای خانواده و چشیدن طعم خوشبختی تنها به فکر این هستند که چشم جاری و خواهرشوهر و دخترخاله را درآورند و جالب‌تر اینکه در این میدان زنان گوی سبقت را از مردان ربودند و گاها هم با در دست داشتن اکانت‌های همسران‌شان پست های عاشقانه برای خود می‌گذارند و کمبودهای زندگی حقیقی را در فضای مجازی جستجو می‌کنند!

در مجموع آنچه که اشاره رفت با توجه به روند فزآینده ضریب نفوذ اینترنت در جامعه ایران و تسهیل شدن این روند در قالب همگرایی رسانه‌ای، کیفیت مصرف رسانه‌ای مخاطبان نیز باید مورد ملاحظه قرار گیرد؛ چرا که مصرف رسانه‌ای بدون مدیریت و دسترسی گروه‌های سنی مخاطبان به این محتوا‌ها در بلند مدت به خود پنداره منفی افراد درباره سلامت روان مخاطبان در سطح خرد منجر می‌شود، همچنین در سطح کلان، سبک زندگی کاربران را تحت الشعاع قرار می دهد.

انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:7
Iran (Islamic Republic of)
06:58 - 1400/02/14
والا ما که ازاینستاگرام خیلی چیزای اموزنده یاد میگیریم شما اگر یاد نمیگیریذ بهتره پیجاییکه هرروز نگاه میکنید رو عوض کنید
پاسخ ها
alli
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
برخی ملت نادان ما اینستاگرام شده چی و چی اون نادانهایی که فالوور فلان خواننده و فلان بازیگر شدند خبر ندارند واسه اونها هزینه اینترنت و استرس و .... می مونه برای اونها درامد چند میلیاردی خود رونالدو درآمدش از اینستا چندبرابر پولیه که از باشگاه می گیره
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
از اینستاگرام حالم به هم میخوره.. از تو گوشیم پاکش کردم و فقط رو لپتاپم دارم اونم واسه یه چند تا پیج فروشگاهیی که از تخفیفاشون مطلع بشم.. نهایت وقتی که براش میزارم نیم ساعتم نیست..بیشتر از اون به درد نمیخوره.. کاش به جای تلگرام اینستاگرامو فیلتر میکردن..
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اگر احیانا کسی هست که از اینستاگرامش برای این جور کارها و تظاهر و لاف و دروغ و..استفاده میکنه حتما به یک مشاور مراجعه کنه و چند جلسه رو خودش کار کنه
اگر فردی رو میشناسید که اینطوره حتما هدایتش کنید به مشاور که بتونه بر این وضع غلبه کنه
ساکت
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
همه رو فیلتر کنید جز یوتوب والا
Iran (Islamic Republic of)
07:18 - 1400/02/14
غیر این بود تعجب داشت از ملت جوگیر و همیشه در صف و نالان و حزب باد ایران البته بلانسبت بعضی ها
Iran (Islamic Republic of)
07:19 - 1400/02/14
از برنامه شیطانی انتظار نداشته باشید داخلش انسان فرهیخته تولید کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
آفرین درود بر شرفت
Iran (Islamic Republic of)
07:20 - 1400/02/14
به خدا که این حمافت ها فقط و فقط تو ایرانه.هیچ جای دیگه ای نیست
Iran (Islamic Republic of)
07:21 - 1400/02/14
امتال توئیتر به وجود اومد برای قشر کتاب خون و فرهیخته.تلگرام و وایبر برای عوام مردم دنیا و اینستاگرام و تیک تاک و .... برای احمق ها.احمق ها جایی نمیتونستن دیده بشن و اینستا شکل گرفت.برید کسانی که بیشترین دنبال کننده رو تو اینستا دارن با توئیتر مقایسه کنید به نتایج خوبی میرسید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
احسنت برشما جقدر خوب توصیف کردی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
توئیتر هم دیدیم. اینقدر علاف توش ریخته. کجاش فرهیخته ن
@
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
احسنت همه احمق هستن که ریختن تو اینستا گرام
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
توییتر تو ایران:
اول یه اسم مسخره برای خودت انتخاب کن مثلا به
جای مالکوم ایکس اسم کاربریتو میزاری مالکوم ایگرگ
دوم هر اتفاقی تو دنیا افتاد سریع میری یه جمله طنز براش از یه جا کپی میکنی میایی پیست میکن..
سوم سخنان شبه روشنفکری رو بازم میری از یه جای دیگه کپی میکنی تو اکانتت پیست میکنی
حالا تو یه فرد روشن فکر فرهیخته ایرانی شناخته میشه
فقط نمی دونم چرا اینقدی که تو توییتر فرهیخته و ادم حسابی داریم تو جامعه نداریم؟؟!!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
۱۲۲۰
ممنونم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
۱۴۳۱
نه همه.اما اکتریت اینطورن منظورم کسانی که با لوده بازی جایی بجز اینستا نمیتونستن دیده بشن یا متلا سلبریتی های در پیت و دنبال کننده هاشون
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
۱۲۴۷
برادر من نگفتم همه تو توئیتر فرهیخته ان و تو اینستا مبتذل.منظورم عمومیت جامعه مشترکانشون بود.شما بورو ببین تو توئیتر کیا بیشتر دنبال کنندرو دارن و تو اینستا کیا.اگر دقت کرده باشی تمام افراد مهم و شرکت ها هم تو توئیتر اطلاع رسانی میکنن اصلا اینستارو خودشونم حساب نمیکنن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
کلا ایرانی جماعت ظرفیت نداره
Iran (Islamic Republic of)
07:42 - 1400/02/14
ایرانی جماعت خوددرگیر،اهل شوآف،لاف زن،سطحی،خودنما و از دیگر آزاری لذت میبره.همه اینها به خاطر نبود آموزشه
انسان با آموزش متمدن میشه ولی ما متاسفانه در طول زندگی
حتی اگه پروفسور بشیم دو واحد روش زندگی یا تربیت اجتماعی پاس نمیکنیم.
Iran (Islamic Republic of)
08:29 - 1400/02/14
اینطور آدما بیمار روحی روانین باید برن دکتر درمان بشن
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/02/14
تو پلتفرم بومی داخلی بیشتر میذاشتن چیزای دروغی
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/02/14
اگه یک ادمی اینکار رو کنه خیلی احمقه ودخودشو بهویک روانشناس برای درمان نشون بده
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/02/14
من نمیدونم چه اجباریه این کارا.
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/02/14
من نمیدونم چه اجباریه این کارا.
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1400/02/14
اینستاگرام برای کاریابی اطلاعات عمومی سرگرمی ارتباط خانوادگی دور همی عالیه مثل تلگرام بیخودی بخاطر چند نفر معلوم الحال تخریبش نکنین
Iran (Islamic Republic of)
08:46 - 1400/02/14
یعنی تا این حد تباه شدیمه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
خیلی بیشتر
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1400/02/14
مطلب خوب و عالی .امیدواریم همه از این واقعیت ها آگاهی پیدا کنند تا آسیب ها کمتر بشه
Iran (Islamic Republic of)
09:56 - 1400/02/14
ده برابر پولی که هزینه میکنن رو از تبلیغات در میارن نگران نباش اینا نمیخوابن جایی که سردشون بشه
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/02/14
بی خود نیست که میگن بهمون جهان سوم
Iran (Islamic Republic of)
12:23 - 1400/02/14
پنج سال پیش فقط یک ماه اینستا داشتم بعد حذفش کردم رفت پی کارش.چیزی جز خودنمایی دروغ و عقده گشایی
و تظاهر درش ندیدم
Iran (Islamic Republic of)
13:57 - 1400/02/14
اینها که شما نوشتین بخاطر مشکل شخصیتی خود افراد هست، کسانی رو سراغ دارم که یه قهوه تو کافی شاپ میخورن حتما استوری یا پستش میکنن، من چند ساله اینستا دارم تابحال چنین کاری انجام ندادم، ما هستیم که مشکل داریم، در ضمن کلی پیج آموزشی من فالو دارم که واقعا برام مفید بوده، خطری که فضای مجازی برای ما داره اینه که خیلی جدی بگیریم از زندگی واقعی غافل بشیم وگرنه پز دادنها و چشم و هم چشمی مشکل جامعه ماست
Iran (Islamic Republic of)
16:31 - 1400/02/14
یه مشت عقده ای
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
مثل خودت
Iran (Islamic Republic of)
16:43 - 1400/02/14
خخخخخ غذا کرایه میگیرن که استوری کنن
Iran (Islamic Republic of)
17:45 - 1400/02/14
اینستا دجال زمانه
مانند ماهوارست افرادی ک استفاده مناسب ازش کنن کمن
و بیشتر آسیب زنندس
در مورد مست کننده ها ،پیامبر گفتن چیزی ک زیادش مست کنندس از کمش هم پرهیز کن
Iran (Islamic Republic of)
18:44 - 1400/02/14
شبکه های اجتماعی مثل چاقو هستند بستگی به این داره که برای مصرف آشپزی و روزمره غذایی استفاده کنی یا دریدن شکم !!!!اصولا ما ایرانی ها در ظهور یک پدیده افراط تفریط هستیم و فقط شعار کل امور اوسطها به نقل از پیامبر اکرم سر میدهیم !!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
21:54 - 1400/02/14
كاملا درسته. من كسي هستم كه زندگيم از هم پاشيد و يه بخشيش ناشي از اينستاگرام بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
پس بهتره خودتو درست کنی
Iran (Islamic Republic of)
22:20 - 1400/02/14
هیچ وقت اینجور پیج ها رو نگاه نمی کنم . ازاینستا خیلی چیزها میشه یاد گرفت.
Iran (Islamic Republic of)
00:40 - 1400/02/15
این گونه آدم ها کمبودهایی تو زندگی دارن میخوان خودی نشون بدن،تا همه بهشون توجه ومورد تایید قرار بگیرن! تا به حال توی دوربرم باهاشون خیلی برخورد داشتم امااا به این نتیجه رسیدم این ها هیچ وقت درمان نمیشن تازه بدتر هم میشن!
Iran (Islamic Republic of)
06:24 - 1400/02/15
من که اولین باره میشنوم یا میخونم که مردم از رستوران ها سفارش عکس غذا میگیرن. آخه یعنی چی این!!! واقعاً مسخره است. آدم خیلی دچار کمبود شخصیتی و دچار عقده های درونی باشه که از این کارا بکنه. من خودم خیلی روزا شده نون و چای شیرین میخورم و این رو بیشتر جاها که بحث فقر و تورم پیش میاد گفتم و دلیلی هم نمی بینم که از بار شخصیتیم کم بشه. متاسفم برای برخی از هموطنانم که تا این حد پسرفت کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر