خودرو‌های لاکچری قابل خرید و فروش نیستند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۱۹۱۳۵
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
۱۷۰۳
گمرک ایران به تازگی گزارشی در خصوص توقیف خودروهای لوکس خارجی منتشر کرده است که در آن می‌گوید: اعلام جرم قاچاق برای بیش از ۳۵۰ خودروی گذرموقت، به تمام حوزه‌های نظارت و گمرکات اجرایی کشور در خصوص ورود موقت خودروهای سواری و آمار واصله از ۴۱ گمرک اجرایی کشور ضمن ارسال فایل کلیه مکاتبات صورت پذیرفته، مراتب ذیل با اهمیت و مورد توجه است.

روزنامه اینترنتی فراز: گمرک ایران به تازگی گزارشی در خصوص توقیف خودروهای لوکس خارجی منتشر کرده است که در آن می‌گوید: اعلام جرم قاچاق برای بیش از ۳۵۰ خودروی گذرموقت، به تمام حوزه‌های نظارت و گمرکات اجرایی کشور در خصوص ورود موقت خودروهای سواری و آمار واصله از ۴۱ گمرک اجرایی کشور ضمن ارسال فایل کلیه مکاتبات صورت پذیرفته، مراتب ذیل با اهمیت و مورد توجه است:

1- در حال حاضر بیش از ۳۳۰ دستگاه خودروی سواری به‌صورت موقت یا پلاک گذر موقت در کشور به‌صورت قانونی در حال تردد است.

۲- تعداد ۳۶۰ دستگاه خودروی سواری به دلیل پایان یافتن مهلت مجاز تردد در کشور و عدم امکان خروج از کشور به دلیل بسته بودن برخی از مرزهای زمینی به جهت شرایط حاصل از کرونا تحویل مراجع تحویل گیرنده در گمرکات شده و برای آنها قبض صادر شده است.

۳- از سال ۹۷ تاکنون برای بیش از ۳۵۰ دستگاه خودروی سواری گذر موقت به دلیل عدم تحویل خودروی سواری به گمرک اجرایی گزارش وقوع جرم قاچاق تنظیم و به مراجع ذی‌صلاح از جمله سازمان تعزیرات حکومتی منعکس شده است.

۴- از خودروهایی که دارای پرونده قضایی از باب جرم قاچاق در محاکم رسیدگی کننده است می‌توان به حدود ۱۶۰ دستگاه انواع بنز، ۴۰ دستگاه B.M.W و ۴۰ دستگاه lexus و ۲۵ دستگاه land cruiser و ۲۰ دستگاه toyota و ۱۰ دستگاه range rover و ۸ دستگاه Audi و ۵ دستگاه Nissan اشاره کرد.

۵- از گمرکاتی که بیشترین پرونده قاچاق برای خودروهای موقت طی سال‌های ۹۷ لغایت اردیبهشت امسال را داشتند می‌توان به آستارا با ۹۷ فقره پرونده، بیله‌سوار ۹۷ فقره پرونده، دوغارون ۶۴ فقره پرونده و بازرگان ۲۷ فقره پرونده اشاره کرد.

روح‌الله لطیفی، سخنگویی گمرک ایران درخصوص ممنوع کردن واردات ماشین‌های لوکس خارجی و اینکه آیا این نوع واردات جزو محصولات قاچاق محسوب می‌شوند و یا خیر، به خبرنگار فراز می‌گوید: «واردات این نوع خودروها از یک سال پیش ممنوع شده است ولی امکان دارد شما اتومبیل‌های را ببینید که قبل از تاریخ ممنوعیت وارد کشور شده باشند. ماشین‌های که در گمرک توقیف شده‌اند ممکن است عبور موقت یا گذر موقت باشد که معامله این خودروها ممنوع است. به عنوان مثال شخصی ماشین خارجی خود را از منطقه آزاد کیش تهیه کرده و گذر موقت می‌کند و می‌آورد این ماشین‌ها می‌توانند در سال یک ماه درخواست مرخصی کنند و به سرزمین اصلی برده و استفاده کنند این مرخصی تا 3 ماه قابل تمدید است.»

او در مورد فروش این ماشین‎‌ها ادامه می‌دهد: «بعضی از افراد قصد دارند خودروهای که پلاک گذر موقت هستند را بفروشند که این کار ممنوع است. اگر قرار بر خرید و فروش باشد باید با پلاک موقت و در همان منطقه آزاد انجام شود.»

لطیفی در مورد خوردوهای توقیف شده ادامه می‌دهد: «یک موضوع مهمی که در مورد آن 350 ماشین وجود دارد این است که شخص مقیم خارج از کشور می‌تواند اتومبیل‌ش را وارد ایران کند به شرطی که پلاکش را گذر موقت کند در این صورت هم شرایط مرخصی را دارد تا 6 ماه قابل تمدید است البته به شرطی آنکه صاحب خودرو 3 ماه وارد ایران نشده باشد شخص می‌تواند از این ظرفیت قانونی استفاده کند و خودرو را وارد ایران کند.»

سخنگوی گمرک ایران با تاکید بر الزام پلاک شدن خودروهایی که داخل ایران تردد می‌کنند ادامه می‌دهد: «در داخل ایران همه‌ی خودروها باید پلاک داشته باشند. پلاک خودروهای لوکس گذر موقت است و فرد حق ندارد این ماشین را خرید و فروش کند. گمرک هر خودروی که تشریفات کامل پلاک ملی را طی نکرده باشد و به‌صورت گذر موقت وارد ایران شود و بخواهد خارج شود باید مورد تایید گمرک قرار بگیرد و زمان بندی مرخصی خودرو نیز برعهده‌ی گمرک است اگر در این مدت اقدام به خرید فروش خوردو کند کار خلافی انجام داده است و اگر بعد از مدت مرخصی خودرو را خارج نکند گمرک به ناجا اطلاع می‌دهد ناجا این خودرو را توقیف کند.» او در این مورد که چه خودروهایی توسط ناجا توقیف می‌شوند اضافه می‌‍کند: «هر خودروی که تشریفات پلاک ملی یا تشریفات اداری برای واردات خودرو را انجام ندهد خودرو توقیف می‌شود چه اتباع خارجی چه افراد ایرانی که مقیم خارج باشند و قرار است خودرویی وارد ایران کنند و با خودرو خود تردد داشته باشند باید قوانین را رعایت کنند.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر