قطار شاهین روی ریل کیفیت؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۲۶۸۸۶
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
۱۸۵۸
در روزهای اخیر شایعاتی پیرامون کیفیت خودروی شاهین منتشر شده و همه کنجکاو شده‌اند که بدانند آیا شاهین توانسته همان‌طور که سایپا می‌گوید ایمن‌ترین خودروی ایرانی باشد یا نه.

سایپا نیوز: در روزهای اخیر شایعاتی پیرامون کیفیت خودروی شاهین منتشر شده و همه کنجکاو شده‌اند که بدانند آیا شاهین توانسته همان‌طور که سایپا می‌گوید ایمن‌ترین خودروی ایرانی باشد یا نه.

به نقل از روزنامه هفت صبح، معمولاً وقتی درباره کیفیت یک خودرو می‌شنویم منبع‌مان گزارش‌های استاندارد است که هرازچندگاهی منتشر می‌شود. این گزارش‌ها که در بیشتر کشورها وجود دارد بر اساس برخی از شاخص‌های بین‌المللی تنظیم می‌شود که مورد تایید سازمان‌های جهانی کیفیت و ایمنی است اما معمولاً خریداران خودرو دوست دارند که کیفیت را در خودرویشان حس کنند.

قطار شاهین روی ریل کیفیت؟

مثلاً علیرغم آنکه برخی از خودروهای داخلی همچون دناپلاس توربوی اتومات امتیازهای بالایی در گزارش‌های استاندارد دریافت می‌کنند خریداران از کیفیت پایین متریال کابین یا مشکلات فراوان برق خودرو علیرغم قیمت بالای آن گلایه‌های زیادی دارند. همچنین خریداران کنجکاوند که بدانند عملکرد سیستم‌های ایمنی خودرو در تست‌های تصادف چگونه بوده است.

مثلاً تا به حال تصاویر و ویدئوهایی زیادی از خودروهای کره‌ای، ژاپنی، اروپایی و آمریکایی به هنگام تست‌های یوروانکپ منتشر شده که به صورت روشن و جزئی عملکرد آن‌ها را در تصادفات شبیه‌سازی‌شده نشان می‌دهد. البته هم عملکرد آن‌ها همیشه خوب نبوده و اخیراً کیا پیکانتو در آمریکای لاتین و رنو ساندروی نسل جدید در اروپا به مشکلاتی در این زمینه برخورده‌اند. اما نتیجه مطلوب آن‌ها از یک سو الزام خودروسازان به اصلاح و بهبود محصولات خود جهت موفقیت‌شان در تست‌های آتی و ورود به بازار و از سوی دیگر به وجود آمدن امکان مقایسه و بررسی دقیق‌تر از سوی خریدار است. در واقع خریدار به راحتی می‌تواند ادعای خودروسازان درباره کیفیت خودروهایشان را به راحتی مشاهده کند و سپس تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرد.

شاهین در بین خودروهای ایرانی خودرویی است که پیش از ورود به بازار در اختیار خبرنگاران قرار گرفت و حتی فیلم تست‌های آن هم منتشر شد. اگرچه هنوز زود است که بخواهیم نمره‌ای قطعی از نظر کیفیت و ایمنی به آن بدهیم اما مجموع این اقدامات به علاوه اعلام گارانتی سه سال یا 60 هزار پیمایش که در بین خودروهای داخلی بی‌سابقه بوده نشان می‌دهد که شاهین بی‌گدار به آب نزده و سعی دارد اعتماد خریداران را جلب کند. اما شاهین از چه مراحلی رد شده که می‌توان به آن نسبت به دیگر خودروهای داخلی با اطمینان بیشتری نگریست؟

اولین ویدئویی که از شاهین منتشر شد مربوط به عملکرد سیستم ایربگ خودرو بود که برای اولین بار بود که در ایران به سطح انتشار عمومی رسیده بود. در بحث عملکرد کیسه‌های هوا، دو تست اهمیت زیادی دارد؛ اولین تست مربوط به عملکرد مدار و ماژول‌های کیسه هوا است و به‌صورت آزمایشی تنها در بخش یونیت‌ها انجام می‌شود. این تست معیار اصلی صحه‌گذاری و اعطای مجوزهای مختلف «ای مارک» و ECE است.

اما یکی از اصلی‌ترین تست‌های اجباری از سال ۲۰۱۸، تست نهایی کیسه‌های هوا در شرایط بازشو بر روی خودرو و تصادف است. در این روش کیسه‌های هوای SRS وSRP مورد بررسی دقیق‌تری قرار می‌گیرند و میزان بازشدن، جهت بازشدن، انحراف از مسیر ضربه، محل برخورد با سرنشین و سطح تاثیرگذاری در استانداردهای مختلف بررسی می‌شود. شاهین توانست از هر دوی این تست‌ها موفق بیرون بیاید.

دیگر تستی که شاهین در آن موفق بود تست ECE R95 است که ایمنی خودرو در تصادف جسمی با سرعت 50 کیلومتر از جلو را می‌سنجد. موفقیت در تست R95 یکی از شش شرط اصلی برای اخذ مجوز فروش خودرو در اتحادیه اروپاست. معمولاً در این تست خودروهایی که از کیسه هوای کناری و پرده‌ای محروم‌اند عملکرد خوبی را به نمایش نمی‌گذارند اما شاهین توانست با استحکام سازه و طراحی اصولی ستون‌هایش از این تست هم سربلند بیرون بیاید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر